Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lázas a babád, rögtön...

Ha lázas a babád, rögtön rohansz vele az ügyeletre? Vagy hívod a háziorvost? Vagy te kúrálod, és adsz neki lázcsillapító kúpot?

Figyelt kérdés

Még szerencsére sosem volt lázas a kisbabám, még csak 4 hós. De nem tudom, ha esetleg egyszer bekövetkezik, akkor mi a helyes megoldás.

Mennyi időnként kell ilyenkor mérni a lázát? Lázcsillapító kúpot milyen időközönként lehet beadni?

Hány hós kortól lehet hűsítő fürdőt adni, hogy levigyem a lázát?

Amikor lázas egy baba, mennyire nyűgös? Sír folyamatosan? Vagy bágyadt és álmos?

Csak azért kérdem, mert tegnap óta megfázásos tüneteket produkál a kisbabám, hapcizik, és tele van az orra, óránként ki kell szívni, és félek, hogy elfajul.


2011. okt. 2. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akarlak, de az ilyen kérdésekkel egy gyógyszertárban, vagy az orvóstól ha megkérdezed biztosabb lehetsz, hogy jót csinálsz majd. Kérdezd meg őket mielőtt megtörténik a szituáció. A gyógyszereken rajta van hogyan kell használni mennyit adni milyen időközönként, de kérdezd azért meg hozzáértőtől szerintem.

Hogy melyik gyereket hogy viseli meg ez változó.

Ne félj, ha csak megfázott nem lesz láza, ha mégis, nem kell vele rohanni orvoshoz.

Lázra térve, ha már 2-3 napja lázas akkor érdemes orvoshoz vinni 38 fölötti lázra gondolok. Alatta még nem érdemes semmit csinálni, csak figyelgetni. Éjjelre lehet már ekkor is adni gyógyszert, hogy mindketten nyugodtabban aludjatok. Érzed majd a testén, vagy viselkedésén. Nálunk az arcán totál érződött mindkettőnek, ha láza volt.

2011. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 hónapos kortól vannak lázcsillapító szirupok (nurofen, panadol, algoflex), meg ugye a kúpok, de ebben a korban ritka még, hogy beteg legyen a baba (szerencsére), a lányom 10 hónaposan volt először beteg. A betegtájékoztatóra rá van írva, mennyit lehet adni, és nem kell minden percben mérni, ha megpuszilod a homlokát, érződik, hogy lázas, és látszik is rajta.

Folyamatosan nem sír, csak ugye nyugtalan, nem tudja, hogy mi a baja, nem érzi jól magát, de ha kap lázcsillapítót, van, hogy el is alszik tőle.

Mondjuk egy 4 hónaposhoz kihívnám az orvost, de ha már nagyobb csillapítom a lázát és elviszem az orvoshoz.

Hűtőfürdőt, én 1 éves kor alatt nem alkalmaznék, nem tudom mikortól lehet. Inkább benedvesítenék egy zsebkendőt, vagy pelenkát és azzal hűsíteném a homlokát, csuklóját, lábfejét, persze ha hagyja.


Remélem valamelyest tudtam segíteni neked, de remélem sokáig nem lesz rá szükséged!

2011. okt. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak taknyos lehet allergia is,nem biztos hogy beteg. De ha nagyon sir vagy lázas,hányik hasmenése van stb,azonnal vidd orvoshoz,föleg egy 4 hónapos csecsemöt!!! Az orvos megvizsgálja és mindent elmond hogy adj neki ne gyógyszerezz egy csecsemöt ugy ahogy te gondolod, a fürdözgetést én sosem tartottam jó ötletnek,inkább lázcsillapitó és kiizzadja a gyerek,amig fürdetgeted még tüdögyulladást is kaphat!
2011. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 2. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is átesett egy kiadós náthán, kb. 10 napig kellett szívni az orrát,de egyszer sem lázasodott be. Orvoshoz nem vittem, mert az orrszívás és a Nasivin orrcsepp elégnek bizonyult. Viszont miután meggyógyult, elvittem tanácsadásra, hogy a gyermekorvos nézze meg, nem maradt-e vissza esetleg valamilyen szövődmény. Szerencsére semmi. Szóval kezeltem őt, de utólag mégis megemlítettem a gyermekorvosnak, hogy átestünk ezen. Ha 38 fok fölé ment volna a láza, vittem volna aznap vagy másnap orvoshoz, mert ő ért hozzá, ebben az esetben már akár antibiotikumra is szükség lehet. Én a számmal szoktam megnézni, meleg-e a homloka (ott vékonyabb a bőrünk, mint a kézen, ezért szájjal: egy puszi és érzed, hogy szükséges-e lázat mérni. :) Ha melegnek érzem, akkor mindig meg is mérem. Hűtőfürdőt 1 éves korig én nem alkalmazom, de arra nincs is szükség csak abban az esetben, ha a beadott lázcsillapító kb. 1-másfél óra múlva sem vitte le a lázat, és még nem szabad újabbat beadni.

Második gyermekem, az első már 12 éves, nála így tapasztaltam ki a dolgokat. :)

Gyors gyógyulást nektek a náthából!:)

2011. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam vele orvoshoz rohanni azonnal, de az én gyerekem 2 évesen volt először beteg. Korábban még az oltások után sem lázasodott be. Én először leviszem a lázát. Az elején vizes borogatással, hűtőfürdővel szoktam próbálkozni. Ezek többnyire ideig-óráig hatnak csak de van, hogy ez is elég. Ha ezekkel nem tudom levinni a lázát, akkor jön a lázcsillapító. Természetesen a legközelebbi munkanap elviszem a gyerekorvoshoz és megnézetem. Addig csak C-vitamint szoktam neki ezen felül adni, illetve kiszivatom az orrát. Az én fiam ilyenkor bágyadt és álmos szokott lenni.


DE, ha csak 4 hós még a babád, akkor jobban oda kell figyelni a tünetekre. Ha nem tudod levinni a lázát, akkor mindenképpen bevinném az ügyeletre a helyedben. Egyáltalán nem biztos viszont, hogy be fog lázasodni. Amit nyugodt szívvel megtehetsz az az, hogy C-vitamint adsz neki (Cebion csepp). Attól biztosan nem lesz baja és talán segít egy kicsit. Jobbulást nektek!

2011. okt. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

van 3 napos láz is, ez jön-megy.

38fokig csak hőemelkedés. popsiba mérek és a mért adatból le szoktam vonni fél fokot, az a valós.

nálunk 1szer volt a babám lázas (persze péntek este lázasodott be),aznap nem mentem vele dokihoz, csak nurophen szirupot adtam, germicid Cvel felváltva 4óránként.másnap hűtőfürdő,meg bebugyoláltam nedves törcsibe,meg rá a szárazat.

elég nyűgös volt,sokat aludt,keveset evett. én még ciciztetek,szóval ha nem aludt akkor szopizott.

De én is csak lázmentes babázást kívánok

2011. okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja igen,akkor volt 11hós
2011. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!