Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának már hason...

3 hónapos babának már hason fekve ki kell támasztania magát és tartani kell a fejecskéjét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A fejecskéjét emelni és úgy megtartani rövi ideig igen,de kitámasztani magát nagyon kevés baba tudja ilyen korban.
2010. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem "kell". Lehet hogy van olyan baba, aki már tudja ezeket. 3 hónaposan az én babáim a hátukon feküdtek. A hasukon ennyi idősen fél percig sem bírták.

Az egyik gyors, a másik kifejezetten lassú mozgásfejlődésű volt, mindketten egészségesek.

1,5 és 3,5 éves lányok

2010. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem minden baba maga tudja, hogy mit mikor kell csinálnia. nem kell már ekkor elkezdeni méregetni, másokhoz hasonlítani. felnőttek sem egyszerre csináljuk a dolgainkat.
2010. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 hónapos, de még nem tartja meg magát. A fejét forgatja jobbra-balra kb. 3 hónapos korától, de nem támaszkodik a karjára, csak a hát- és nyakizmát használja valamennyire. Nem sürgetem, bár nekem is azt mondják, hogy most már támasztania kéne. Majd ő érzi, hogy jó neki.
2010. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó írja, minden baba más ütemben fejlődik. Felnőtt korában visszatekintve teljesen mindegy lesz, hogy 3 vagy 4 vagy több hónaposan tudta ezt vagy azt. Segíthetsz neki azzal, hogy játékos formában megmutatod neki a mozgásokat, de ne aggódj, ha nem a nagykönyv szerint mennek a dolgok!
2010. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az én kisfiam most 12.23.-án volt 3 hónapos. Nagyon keveset van hason. Hogyan tudom hozzászoktatni, hogy ha hasra fordítom, akkor mindig egy picivel tovább bírja?
2010. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Enyém is gyűlöl hason lenni, én álmában szoktam megfordítani :) Ha felsír éjjel, hogy fáj a pocira, csak "hasracsapom" és nyugodtan alszik tovább. Persze sokan mondják, hogy veszélyesebb hason lenniük, én is rettegtem, de mára már kialakult ez a rutin és rendben vagyunk.


Nagyon kell a hasonfekvés a mozgásfejlődése, a hátizmok erősítése miatt.

2010. dec. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnapi 08:43-as vagyok


Nálunk ez vált be:

A baba a hátán fekszik, két mutatóujjamat nyújtom neki, ő megfogja őket, majd elkezdem az egyik irányba fordítani a babát úgy, hogy még mindig az ujjaimba kapaszkodik. Így átfordul hasra. Kezdetben nem hagytam úgy sokáig, segítettem neki maga elé tenni a kezét, nézelődött picit, majd visszafordítottam hátra. Aztán ugyanezt, csak másik irányba fordítva.

A másik a görgetés. Raksz a baba alá egy lepedőt, vagy törülközőt, vagy takarót, ráfekteted a babát, megfogod a lepedő két oldalát, és ide-oda hengergeted a babát. Nem is kell átfordítani hasra, elég, ha szokja ezt a mozgásformát.

Szoktunk szőnyegen is játszani, leteszem hátra, átfordítom hasra, onnan megint hátra, megint hasra, amíg tart a szőnyeg. Picit hagyom hason, rakok elé egy-két játékot, vagy pl ha a tv előtt van hason, akkor mindig elidőzik egy kicsit, hogy nézze a tv képernyőjét. Nálunk ezek váltak be.

2010. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!