Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki rá akar beszélni,...

Mindenki rá akar beszélni, hogy lassan kezdjük el a h. táplálást 3,5-4 hós babánál. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szopizik, azzal nincs semmi gond.
2010. dec. 27. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szia.Szerintem még várjál.Ha elég neki a szopi,akkor felesleges.Én is elkezdtem 3,5 hósan kostóltatni és most 6 hós a kislányom,de nem kell neki csak a szopi.:)Nagyon megbántam.
2010. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

A gyermek legjobb tápláléka 6 hónapos koráig az anyatej!!!

Teljesen felesleges és esetlegesen káros a túl korai hozzátáplálás, főleg ha semmi oka sincs.

Szokj hozzá, majd a szobatisztasággal is piszkálnak a rokonok, meg hogy miért nem beszél, a szomszédnéni kisunokája ennyi idősen már járt és fejben szorzott... szokd meg mást úgysem tehetsz, de neked kell döntened nem a rokonságnak.

2010. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is korai.

És úgy gondolom, szerinted is az, különben nem kérdeznéd. A kicsinek te vagy az anyukája, neked kell eldönteni, mi a legjobb neked, nem a rokonoknak, és a szomszéd néniknek. Anyukám is mondogatta, hogy én 3 hónaposan már feles tejet ittam, (igaz, a tápszert sugárban köptem ki, így sok választása nem volt), és rendesen kóstolgattam minden kaját.

Én meg mondtam neki, hogy amíg van bőven tejem, és a gyerek hízik, nem panaszkodik, hogy éhes, addig elég neki a tej. Majd elkezdem 6 hónaposan, hiszen a mai kutatások szerint ez sz ideális, plusz nem mellékesen jóval olcsóbb a szoptatás, mint a bébiétel.

2010. dec. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
A legkorábbi bébiételek is a 4. hónap után adhatók, vagyis betöltött 4 hónapot illene várni. Bár elhsizem hogy türelmetlen vagy, de ha szopizik az a legjobba kis gyomrának és emésztésének. ne hidd azt, hogy a babakajától majd többet és jobban alszik éjjel, mert az enyém napi 12x szopizott és a hozzátáplálás is az volt, hogy napi 7-8x agyaltam, hogy mit adjak már megint neki enni, mert sokszor kevesett evett. A babáknak legjobb az anyatej, kislányom amellett gyarapodott a legszebben, most mindent elfogad, mindent szeret. nem kell elkapkodni, mert lehet nagyon korai még, aztán meg majd bánhatod, mert a végén jössz rá, hogy miylen egyszerű is a szoptatás, mert hozzátáplálásnál, már egy egész táskát vinned kell magaddal, ha elindulsz otthonról több napra vagy akár csak pár órára... a szoptatásnál nincs szebb és jobb és egészségesebb a babák számára.
2010. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ráérsz vele...nekem elsö baba volt,és türelmetlen voltam,és adtam 1-1 kanállal tizoraira neki szopi elött,DE! tuti a másodiknál kivárom a 6 hónapot.Elsö babánál hajlamosak vagyunk siettetni a dolgokat,saját példámon láttam:))
2010. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

El ne kezdjétek, ha jót akartok a pici gyomrának.

Az én kisfiamat is 7 hónaposan kezdtem hozzátáplálni.

Most 10 hónapos, és csak ebédre kap főzeléket, és tízóraira vagy uzsonnára kap gyümölcsöt vagy tejpépet. A többi még szopi és éjszaka is 2*. Szóval ne hallgass arra, aki ezt mondja.


Amúgy ki mondja?

2010. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Én a mai fejemmel próbálkoznék 4-5 hónapos korában.

Kisfiam szopizott, nem erőltettem a hozzátáplálást, büszke voltam, hogy anyatejes, erre még 1 éves korában sem evett rendesen.

Nagy gondban voltunk, mindenfelé kellett vinni, mert nem hízott, nem fejlődött.

Kb 15 hónaposan állt helyre a rend, eszik rendesen.

Most 2 éves.

Szóval én ebből tanulva, kicsit előbb kezdeném.

2010. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kivártuk a hat hónapot, és nem bántam meg. Nincs hova rohanni. Amíg csak szopizott, addig rohamosan hízott. Mióta hozzátáplálom, megtorpant a hízása, csak nyúlik, nagy rá a pelus, ami két hónapja még jó volt, aggódom is kicsit.


Az a sok mindenki meg foglalkozzon a saját babájával.


[link]

2010. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várd meg a 6 hónapot, ha szépen fejlődik a babád az anyatejtől.


Pro és kontra is hallhatsz arról, hogy miért jó előbb kezdeni vagy miért csak később. Neked kell döntened, és szilárdan kitartani az elhatározásod mellett, mert ahogy írod, valóban megpróbálnak nyomást gyakorolni az emberre a "tapasztaltabb" rokonok.


Én 6,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. 13 hónapos múlt a fiam, eszik mindent ( bár én óvatos vagyok, betartom az ajánlásokat, tehát van, amit még nem evett és sokszor külön főzök neki) sőt az is a baj, hogy feszt etetnék, mert nagyon jó ízűen tud enni.

Később meg majd azt hallgatod, hogy az enyém 8 hósan már azt ette, amit mi, pörköltet nokedlivel! :-(


Én végül azt mondtam, hogy abban az időben ti is a legjobbat akartátok a gyereketeknek, én is azt akarom, és én úgy látom, így lesz neki a legjobb!

2010. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!