Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak két naponta fürdeti...

Miért csak két naponta fürdetik sokan a babáikat?

Figyelt kérdés
Le vagyok döbbenve, többeknél olvastam, hogy két naponta fürdetik a babókat. Ilyet még nem hallottam.
2009. jan. 25. 20:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
88%
Na pont erről beszéltem én is.Én is csak a véleményem írtam le.Igen megilleti a tisztaság és igyekszm meg is teremteni neki,de ha nem jön össze a kádas fürdetés mosdatom,erre mit mondank itt sokan:biztos koszosan teszem le és én sem fürdök.Nem veszem magamra(azért nem esik jól), de miért kell rögtön azt hinni,hogy ha nem áztatom minden nap a fiamat koszosak vagyunk.Érettségizett,3 szakmás magyar vagyok,aki igyekszik mindent megteremteni a gyerekének saját erőből csak épp megesik,hogy a gyerekem hetente pl 1* nem a kádban lesz tiszta.
2009. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
95%
Sokan arra hivatkoznak, hogy mi sem két naponta fürdünk, de mi érintkezünk más dolgokkal is, tehát ez egy rossz példálozás. A másik, hogy gondolom nem egy 8 hónaposnál idősebb babáról van szó, hanem újszülöttről, aki még tényleg nem lehet koszos. Mi is naponta fürcsizünk, mert imádja a babám a pancsit, de aki a másik nézetet tartja be, azokat sem kell megszólni. Elég nevetséges, vagy talán elszomorító, ahogy egymásra támadtok.
2009. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 vav22 ***** válasza:
100%
Siralmas ez az egymás leszólogatása. Nem itt kell bizonygatni, hogy ki a jobb anya... Inkább fogjatok össze és beszélgessetek ne veszekedjetek, hiszen van bennetek egy közös, mindegyikőtöket megáldott a sors a világ legszebb ajándékával vagy esetleg többel is. Jó babázást és egyetértést! ;-)
2009. jan. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi külföldön élünk. Amikor megszületett a fiam, akkor minden nap fürdettük, igaz, hogy siralmasan nehéz volt, végigordította az egészet (amit egy első babás anyuka szülést követően 12 órával nem visel túl jól, merthogy reggel szültem és délután már hazaküldtek a kórházból). A köldökcsonk miatt szenvedtünk, nem akartuk belerakni teljesen a vízbe, de sebaj, négy napig így fürdettük. Úgy csináltuk ahogy mondták, olívát raktunk a vízbe (mert itt gyógyszertári fürdetőt nem használnak, a kozmetikumokhoz pedig még picinek tartottam). Ennek ellenére mire ötödik nap kijött hozzánk a gyerekorvos már hámlott a fiam a feje búbjától a lábujja hegyéig. Akkor a doki nézett engem hülyének, hogy néhány napos babámat miért áztatom minden nap és még le is szólt, hogy miért hagytam így kiszáradni a bőrét. Azt mondta, hogy fürdetésnél csináljunk mindent úgy, ahogyan eddig, de csak kétnaponta fürdessünk amíg nem kezd el mászni és nem koszolja össze magát. Minden másnap pedig meleg olívás vízzel töröltessem át, különösen a hajlatokat, a kezét, az arcát, a fenekét.

És így csinálom. Le lehet szólni, de nem különösebben nem érdekel névtelen virtulális valakik véleménye, mert nem azt nézem egész nap, hanem a fiam azóta szép bőrét. Merthogy gyönyörű, nem száraz, nem koszos és nem büdös. Ha mindenben az itt száguldózó (előítélettel rendelkező, kompromisszumra képtelen) anyukák véleményét követném mérvadónak, akkor valószínűleg soha nem szedtem volna terhesvitamint, két hetente jártam volna ultrahangra, 6 hetes egészséges terhesen elvonultam volna táppénzre, gátmetszéssel szültem volna mindenképpen és persze melegített tápszerrel etetném a gyermekemet. Mert sajnos itt rengeteg embernek a saját módszerén és elvein kívül minden más csak rossz lehet.

Tisztelet a kivételnek, de másfél éve használom napi rendszerességgel ezt az oldalt és sajnos sok kérdésre adott választ ezt a mentalitást tükrözi.

2009. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
16%
Ha az anyuka képes mindennap fürdeni akkor a gyerekét miért nem fürdeti...gondolom az anyuka se kúszik mászik a földön h koszos legyen ...kiváncsi lennék ha csak áttörölné magát hogy érezné utána magát...neki se lenne jó...a gyereket nem azért kell kicsinek fürdetni mert koszosak hanem mert ennyi kis kikapcsolodás jár nekik is.......kicsit furcsa h magára valaki igényes de a gyerekére nem....bár kitudja h magára igényes ...ezek után...
2009. jan. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
46%

"Az intelligencia elemei:

...A személyiség másságának és színességének elfogadása nagy jelentőségű a társas kapcsolatok minden formájában, annak minden szintjén. Ez az érzelmi intelligencia elem a tolerancia fogalmával határozható meg egyik oldalról, ami mások nézeteivel, viselkedésével szembeni magatartást, be

nem avatkozást jelenti. Nagyon jól illeszkedik ide a "több szem többet lát" magyar közmondás is, hiszen a különböző látásmódok, egy-egy helyzet más-más megítélése előnyösen befolyásolja az optimális teljesítmény elérését.


A dolgok különböző megközelítése, a megoldás változatainak megjelenése csak előnyösen hathat a tevékenységre, a feladatok megoldására. Az egy-más különbségének elfogadása, a szakmai eljárások változatossága minden helyzetben előnyös lehet. Hajlamosak vagyunk arra, hogy a megszokott, az "uniformizált" eljárást tartjuk a legjobbnak, aki ezt nem ismeri el azt "különcnek" tartjuk, pedig a különböző helyzetekhez a megközelítés, a megoldás számtalan változata illeszkedhet. A társak másságát, a megoldások színes voltát számba kell vennünk, el kell fogadnunk.


A reális önértékeléssel rendelkező személyt nem zavarja, hogy mások szebbek, gazdagabbak, sikeresebbek, illetve adott helyzetre jobb adaptációs képességgel rendelkeznek. Mindannyiunk azt várja el másik embertől, hogy fogadja el a mi álláspontunkat, ha pedig ez az elvárásunk, akkor tolerálnunk kell a másik embert, annak magatartását, tevékenység stílusát, munkamód-szerét, személyiségét...."

2009. jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%

"Ha én minden este igényt tartok a fürdésre akkor ő is." Illetve, az ennyi kikapcsolódás a babának is jár címszó alatt: mikor fogjuk már fel, hogy a gyerek nem egy kicsi felnőtt? Mások az igényei! Ezt annyira hangoztatjátok akkor, amikor arról van szó, hogy mit lehet neki enni adni, bezzeg most nem igazán értitek meg. Ha én azt a képtelenséget mondanám, hogy a fiamat is megilleti az, ami engem, akkor nem lenne játéka, helyette minden héten megvenném neki az érdekes magazinokat, ha úgy érezném, hogy unatkozik, akkor a kezébe nyomnék egy Stephen King könyvet, ja és elvinném műkörmöshöz is. Mert hát ugye ezek engem megilletnek, és nyilván a babámnak is az a kikapcsolódás, ami nekem, nem????

Még a felnőttek között sem mindenkinek ugyan az a kikapcsolódás és az igény, hát akkor milyen különbség lehet egy felnőtt és egy gyerek között? Igen, én imádok fürdeni, van, hogy naponta kétszer is fürdök, és most akkor ha az engem megillet, akkor a fiam is fürödjön kétnaponta? És csak úgy mellesleg megemlítem, hogy amikor a fiamnak jött a foga, és nagyon nyűgös volt, nagyon későn aludt el, akkor volt egy hét, amikor bizony én is kétnaponta fürödtem. Mert amikor éjfélkor, egykor elaludt, bizony nem volt energiám még tusolni sem, csak letettem a fejem és aludtam, és csak minden másnap tudtam sortkeríteni a fürdésre. És léssatok csodát, nem voltam se büdös, se koszos, és nem is éreztem magam kellemetlenül, csak hiányzott az a napi kis lazítás, de simán meg tudtam volna szokni. De egy csecsemőnek ez még nem lazítás és nem olyan szertartásos dolog, mint nálunk, felnőtt (nők)-nél.

És hangsúlyozom, hogy csecsemőről beszélek, nem kúszó-mászó babákról.

2009. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem volt kedvem vágigolvasni ezt a sok vitát.

Én minden nap megfürdetem a kislűnyom (fiam is megvolt), mert ő igy tudja, hogy este van, pihenés jön. Este 6-kor már nyügös, és mikor levetkőztetem picit csupaszkodni, szinte dalol, olyan édes, és szeret fürödni - hason pancsol.

De! Nagyon szárad a bőre, olyan szinten, hogy a fülénél teljesen kirepedezett, igy én semmit sem használok, csak pici olaj fürdés előtt. Amikor ezt mondtam a dokinknak, azt mondta, ne fürdessem minden nap a picit, mert azért száraz a bőre.

Azt mondom, mindenkinek a saját dolga, hogy megfürdeti-e minden nap vagy sem pár hónapos csemetéjét.

2 gyerekes anyuka

2009. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Amíg jó idő volt, minden nap megfürdettem a lányom (most lesz 11 hónapos). Most, hogy tél lett és hideg van (hiába fűtenek a panel lakásban) már csak két naponta fürdetem, de a "nem fürdős" napokon is áttörölgetem, lemosom kezét-arcát stb. Majd ha újra jó idő lesz, visszaszokunk a napi pancsira. Szeret fürdeni, de csupaszkodni is... ezzel az a gond, hogy ha mi is lezuhanyzunk/fürdünk, mi is fázunk utána felnőttek. Csak talán kevésbé fogunk olyan gyorsan megbetegedni, mint a cseppecske.

Részemről ezért.

2009. jan. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

(A két naponta fürdetést azért ajánlják, mert a pici bőre hamar kiszárad.)


Én minden nap fürdetem. Mivel megizzad szegényke, meg a szoptatásnál többnyire eláztatom finom anyatejjel az arcocskáját és a ruhácskáját. (Mivel sok a tejem. =) ) Meg azért ő is ürít és gondolom az neki is jó ha tiszta popsival megy alukálni. Habár az én kisbabámnak is kicsit száraz a bőre, de én a minden napi fürdetés híve vagyok, hagy szokja.


Egy kéthetes kisbaba anyukája.

2009. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!