Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik pelenkázó megoldás...

Melyik pelenkázó megoldás lenne praktikusabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni gyakorló anyukáktól!

A leendő babaszobánk eléggé pici, ezért álmaim pelenkázókomódjáról le kell mondanom... Két lehetőség maradt:

1. Pelenkázólap amit a kiságyra lehet tenni keresztbe

2. Falra szerelhető, felhajtható pelenkázó.

[link]


Én a falra rakható változat felé hajlok, mert félek, hogy a kiságyra rakható lap nem elég stabil, vagy nem is tudom...

Fürdőszobába sem tudok tenni semmit, pl ilyen fürdető-pelenkázó állványt, mert nagyon kicsi, a mosógéppel tele is lett az egész.

Kérlek benneteket, adjatok tanácsot, ti hogyan oldottátok meg a helytakarékos pelenkázóalkalmatosságot? Esetleg más ötlete van valamelyikőtöknek?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2009. jan. 25. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ez a falra szerelhetős tök jó. nekem bejön. én símán használtam volna ha nem lenne hely. nekem sima IKEA fa pelenkázóm van, semmi extra, fa váz, elég kicsi is. ha gondolod nézd meg, de ennél nagyobb helyet foglal, az biztos.
2009. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem komódos pelenkázóm van, de nem annyira kedvelem. Nagyon mély, felé jó lett volna egy polc, hogy oda tegyem a pelenkázós kellékeket, de sajna nem érném el. A fürdőbe nem lehet a mosógépre tenni? Gondolom úgyis ott fogod fürdetni a babádat.

Barátnőmnek pelenkázó lap van. Stabil, nem tudod lelökni az ágyról a tartólábak miatt. Amúgy meg úgyis csak az első hónapokban fogod használni a pelenkázót, mert utána már ahol éred utol a babágat ott fogod tisztába tenni... földön, ágyon, félig "leteprve" a szőnyegen stb. :)

2009. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van egy ágy a gyerekszobában, azért mert az első időkben a babánkkal aludtam. Én pelenkázáskor arra teszek egy egyszerű, nem merevített pelenkázó feltétet, legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. A gátseb miatt így túl alacsony volt az elején, ezért az első héten egy ideiglenesen szobába tett kis asztalon volt a pelenkázó.


Ez azért jó mert 1.olcsó,2.ha a baba gurul-csak az ágyra gurul, nem a padlóra huppan:)

2009. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. hány kilóig bírja?? mert most megnézte párom férfiszemmel és azt mondta, h 1 10 kiló körüli babát már nem bizti, h elbír. szóval azért alaposan kérdezz utána. azért a férfiaknak mi minden eszükbe jut:))
2009. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az en fiam mar nem fer bele a pelenkazoba, ezert az agyra teritek egy torulkozot, es igy pelenkazom, nekem igy nagyon kenyelmes.
2009. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiokos szekreny tetejere tettem egy pelenkazo szivacsot.Nagyon egyszeru es praktikus!

Soha sem gurult le a baba.

2009. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenre ne költsd a pénzed szerintem. Ahogy előttem is többen leírták, a babát bárhol (ágyon, fiókos komódon, később szőnyegen..stb)át lehet pelenkázni. Nekem sima pelenkázólapom van, a kanapén pelenkázok, aztán elrakom. Ha a szüleimnél alszunk vidéken, ott pedig eldobható pelenkázólapot használok.
2009. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

a pelenkazo mellett, vagy a falon ilyen falizsebben jo, ha ottvannak kozel elerhetoen a cuccok. nekunk is kicsi a szobank, mi ugy oldottuk meg, hogy a kiságy az tényleg kicsi, szokasos 140 cm helyett csak 100 cm, és +50 cm ugye a pelenkázólap.


sokat segít, hogy a szekrényt csináltattuk, mert nem volt megfelelo bababutor, igy vegulis olcsobban kijottunk, mintha ujonnan veszunk egy szekrenyt.


én azt mondom az a megoldas a jó, ahol

- a kozelbol egy mozdulattal leveheted vagy kiveheted a popsikenocsot, vagy a torlokendot pl

- megfelelo magassagban van neked.


nyugodtan gondolkozz egy picit "szabadabban", ötletesen, hogy neked minél jobban praktikus legyen.

2009. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

köszönöm a sok választ. Mosógép kilőve, mert felültöltős, és nem vízszintes a teteje, a gombok ferén felfelé álló részen vannak.

A fürdetéshez arra gondoltam, hogy csináltatok rácsot a kádra, és arra teszem a kiskádat.


A falra szerelhetős egyébként 30 kilóig terhelhető! kikában is van hasonló, de drágább...


A komódunk sajnos olyan magas, hogy sámlira kéne állnom a tetején pelenkázáshoz! :)


Azért köszönöm, sok elgondolkodtató dolgot írtatok. Majd körbenézek praktikus szemmel!

2009. jan. 25. 22:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy oldottam meg, hogy nekem a szobabútorom szinte csak komódból áll, és a párom szerelt rá bútorlapot. Látom erre nincs lehetőséged, de ne is pazarolj rá pénzt, mert én is kb két hétig használtam. Szigorúan mondva, ott tettem tisztába a gyereket ahol épp voltam. Általában az ágyon. Szóval én még egyszer biztos nem ruháznék be ilyenre. Ha te mindenképp ragaszkodsz hozzá akkor a felhajthatós a legpraktikusabb, ezt később esetleg másra is tudod használni...
2009. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!