Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka hogyan szoptatsz, ha...

Éjszaka hogyan szoptatsz, ha együtt alszol 1 év körüli babáddal?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves múlt és éjszaka még többször ébred cicizni, főleg fogzás idején. Mivel közel 10 kg, elég nehéz már őt megmozdítani, főleg félálomban. Így fekve szoptatom. Arra lennék kíváncsi, hogy minden egyes ébredésnél átmásztok a másik oldalára és a másik cicit adjátok neki, vagy egy ciciből 2x is szopizik? Szeretném elkerülni a felesleges mozgatását, meg azt is - ha lehet -, hogy át kelljen mindig rendeznem az ágyat (párna áttolása a másik oldalra, paplan áthúzása magamra). Úgy érzem, mintha kicsit körülményesen csinálnám. Lehet, hogy valamit rosszul csinálok? Az ember mindenhol azt olvassa, hogy a baba megkeresi a cicit, fel se ébred szinte (az anya se). Közben meg a gyakorlatban ezt nem így tapasztalom. Babám elkezd nyöszörögni, vagy felém fordulva vagy épp abban a pózban, ahogy alszik, én meg felpattanok és mászok át a szükséges oldalra, húzom a paplant, tolom párnát, "húzom" őt is, hogy elérje a cicim, visszaszenvedem magamra a paplant, hogy ne fázzon a hátam, igazgatom a párnám, aztán megy a pár perces szopi és folytatódhat az alvás. Talán hülye kérdés, de Te hogy csinálod? Nagyon megköszönöm a megértő, építő válaszokat.
2010. dec. 28. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem szoptatok (fejnem kell neki), de olvastam már anyukáktól, hogy mindkét mellből tudnak szoptatni ugyanazon az oldalon. A felső mellnél kicsit jobban be kell dőlni a gyerek felé. A másik gyakori megoldásuk, hogy kerülgetik éjjel a gyereket, hol egyik oldalára fekszenek, hol a másikra.
2010. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pont most akartam én is írni, hogy egy oldalról szoptatok mindkét mellből. Egyiknél kényelmesen az oldalamon, a másiknál meg majdnem hason fekve. Egyik kezem a Pici feje felett van a másikkal cicit tartom vagy átölelem :) Kislányomat csak kicsit kell igazgatni előtte. Szerintem is hatalmas túlzás ez a "megtalálja magától a cicit és senki nem kelfel"... de valóban nem olyan megterhelő, mintha szaladgálni kellene a másik szobába.
2010. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9 hónapos de mindig ugyanabból szopik éjjel. másképp nem is tudnám megoldani, a másik oldalán apa alszik. :)szerintem felesleges macera átmászogatni.
2010. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, nem állítom, hogy tökéletesen értem a problémád. Az én fiam 17,5 hónapos, mi is együtt alszunk. Az éjszakai cici (a többihez hasonlóan elég rugalmas). Mostanában kevesebbet mászkál. Korábban vagy ő mászott át rajtam, vagy én gurítottam át magamon. Mostanság, inkább félig hasra fordulok, és így a felső cicim is eléri, de van, hogy inkább átmászik, ilyenkor segítek neki. Csak arra kell vigyáznom, hogy ne fektessem rá a takarómra, mert utána macera kibányászni alóla. A paplan alól sosem bújok ki. Neki egy külön kis takarója van, azt igazítom utána, ha átmegy, akkor is rádobom utólag és passz. (Egyébként én a 6. hónapban vagyok, nekem inkább az jelent problémát, hogy mostanában gyakran rám fekszik keresztbe és így alszom, ez viszont megviseli a derekam, mert már nem igazán esik jól hanyatt fekve aludni.) Nem tudom segítettem-e, mert ez nálunk tényleg sosem volt probléma (mondjuk neki nagyon nem mindegy melyik cicit kapja, kiköveteli, amelyiket épp akarja.)
2010. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fórumtapasztalatok fekveszoptatásnál ciciváltásról: [link]
2010. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem anyukám mesélte hogy ö is igy volt az öcsémmel és végül is egy személyes ágyon aludtak igy nem kellett mindig tologatni a babát meg ilyesmi, hanem a lábnál is volt párna meg a fejnél is, igy egyszerüen ö fordult lábhoz majd vissza.. a baba középen volt.. remélem érthetö:)
2010. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, sokat segítettek. Erre nem is gondoltam, hogy ugyanarról az oldalról is elérheti a másik cicit. Az egyik válaszoló, akinek 17,5 hónapos babája van, írta, nem biztos, hogy érti a problémámat. Nem problémám van, csak érdekelt, hogy mások hogyan csinálják és hátha van egyszerűbb módszer, mint folyton átmászni a másik oldalra, ami nem mindig olyan egyszerű, mert néha azzal kell kezdenem, hogy a kisfiamat egyenesbe húzom az ágyon cici magasságba, mert sokszor átlósan fekszik, vagy épp keresztbe, feje fent az ágyvégnél, ahová már takarókat raktam, mert folyton beverte a kobakját. Na, szóval, ezek a részletek érdekeltek. Nem gond, ha forgolódni kell körülötte, csak ha van egyszerűbb kivitelezés, akkor inkább azt alkalmazom. :)
2010. dec. 28. 22:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, kedves utolsó válaszoló, igen, érthető volt, amit írtál, köszi szépen!
2010. dec. 28. 22:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Szopizta a jobb cicit, aztán nem forgolódtam én sehova, hanem egy kicsit előre hajoltam és adtam neki a balt is egy oldalról :D
2010. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoptattam ikreket egy oldalról a "fölső" ciciből is.Ha pár hónapos eléri,az 1 éves is biztosan.
2010. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!