Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külön szobában vagy egy...

Külön szobában vagy egy szobában alszotok éjszaka babátokkal? -ha külön: mikortól, kezdetektől vagy mennyi idős korától? -ha együtt: mikor tervezitek külön szobába költöztetni?

Figyelt kérdés
4.5 hós kislányomat lassan szeretném átköltöztetni a kis szobájába, kíváncsi lennék a tapasztalatotokra. Már egyre kevesebbszer van olyan éjszaka amikor felkelünk, így gondolom, hogy lassan eljön ennek is az ideje.
2010. márc. 3. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Első perctől a gyerek szobában alszik,inkább én aludtam ott az első 2 hétben nála.

Ő a 2.gyerkőc,az elsőből okulva(aki még 1,5 évesen is velünk aludt)így gondoltuk helyesnek:)

2 hetes korától beállt a 3 óránkénti evésre,az első neszre mentem érte,nem zavarta a bátyust a sírása.2 hónapos korától pedig este 7-től reggel 7-ig alukált.

2010. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hónapos, elejétől kezdve a saját szobájában alszik, egyedül. Sosem aludtam vele.
2010. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


6 hetes kora óta egyedül csicsikál a szobájában.Este 8-től reggel 6-ig hangja sincs.

6 hetes koráig aludtam ott vele, akkor nem volt a kiságyon fejvédő, hogy lássam az ágyból az arcát.Amikor kiköltöztem feltettem.Kifigyeltem, ha fel is ébred éjszaka, azt nézegetve visszaalszik.

2010. márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
tanulj az én történetemből.az első gyermekemet első perctől kezdve külön szobában altattuk,éjjel aludt,nem volt gond.14 hónapra jött a második gyermek,ő is vele aludt egy szobába,éjjel ha kelt én mentem hozzá,de nem aludtam velük soha.mindig is jó alvók voltak.ma...amikor már az első kettő 18 és 17 éves,született egy pici,és így ennyi tapasztalattal fogom elrontani,mert egyszerűen nem hiszitek el,kell nekem,hogy vele aludjak,olyan jó.nagy hiba lesz azt hiszem,pedig maradna egyedül,de én igénylem.nem értem magamat,akkoriban fiatalon,tapasztalatlanul,tudtam mit kell tennem,most 2 gyerek után,rengeteg tapasztalattal elment az eszem?!
2010. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi egy szobában aludtunk 6 hónapos koráig, de a szoba ketté van osztva egy könyvszekrénnyel és egy komóddal. Aztán kiköltöztünk, az sem okozott gondot, hiszen ő korábban sem tudta, hogy egy szobában vagyunk, ő elvolt a saját kis kuckójában, meg mi is:) Ha nem két szobás lenne a lakás, már hamarabb is kiköltöztünk volna, szerintem kb. 6 hetes korában:)

ҝ

2010. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 1 babám van, ő kezdetektől külön alszik. Igaz nem így terveztük, de én észrevettem hogy egyszerűen nem tudok aludni,mert állandóan azt figyelem hogy lélegzik-e meg szuszog-e. Aztán 2 hét zombiskodás után kiköltöztem a szobából!
2010. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16 hónaposan költöztettük át kislányomat a saját szobájába. Addig velünk egy szobában aludt, de a saját ágyában. Nem volt semmi gond az átköltözésnél.
2010. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Kisfiam mindig külön szobában aludt, de 3 hós koráig együtt aludtunk a szobájában egy kihúzható heverőn addig, amíg sűrűn cicizett éjszakánként. Aztán azt vettem észre, hogy egyre kevesebbszer kel, így 3 hónapos korában visszaköltöztem a hálóba, ő pedig be a kiságyába.
2010. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is most tervezem a külön alvást:-) Kicsit izgulok, mert ahogy az egyik előttem szóló írta, igénylem, hogy velem legyen, tudom, hogy kényeztetés, de olyan jó hallgatni ahogy szuszog. De tudom, hogy mindannyiunk érdeke, hogy külön szobája legyen.
2010. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Első naptól külön szobában alszik a kiságyban.Szerencsére eddig jó alvó, egy hónapos koráig kétszer, két hónapos koráig egyszer kelt.Most hat hónapos, este nyolckor elalszik egyedül, reggel 5-6 között kel.Eszik, és még alszik 8-9-ig.

/Z/

2010. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!