Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha anyatejes babának...

Normális ha anyatejes babának 5 napja nincs széklete?

Figyelt kérdés
4 hónapos. Most kezdtük el egy kis kóstolgatást. (Kapott már reszelt almát, sárgarépát,) Esetleg át kell állni a szervezetének?
2009. jan. 26. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyatejnél nem gond, ha napokig nincs széklet. Ha elkezdtétek a kóstolgatást, az bezavarhat, de korán is kezdted nagyon, négy hónaposan csak akkor szabad, ha végképp nincs más, amit enni kaphatna. Ha van elég tejed, ne kóstolgassatok még, várj egy hónapot legalább. Ha nincs elég tej, akkor is a tápszer a jó megoldás ilyen pici babánál.
2009. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is anyatejes baba voltam .3 hónaposan már kaptam finom dolgokat és itt vagyok. Az én akkori , tapasztalt védőnőm is azt mondta most és más csecsemős a bölcsiben ,hogy jobb ha már adok neki dolgokat ,hogy szokja az ízeket. Van nem is egy ismerősöm aki 6 hónapos koráig várt a hozzátáplálással és a gyerek alig akart elfogadni valamit ,ráadásul a mai napig rettentően válogatós.
2009. jan. 26. 09:24
 3/4 anonim ***** válasza:
24%
Anyatejesnél teljesen normális. (engem is "etettek" már falatokkal 3 hónaposan. Én sem vagyok válogatós. :) )
2009. jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A válogatósság nem attól függ, hogy mikor kezded etetni szilárd étellel a babát. A régi védőnők pedig pont az elavult, nagyon rossz nézeteket vallják hozzátáplálás-ügyben. Persze, hogy itt vagy, sok mindenen fel lehet nőni. Viszont bizonyított tény, hogy a 6 hónapig csak anyatejes babánál lényegsen kevesebb az allergiás megbetegedés, jobbak a fogaik is és stabilabb az immunrendszerük.
2009. jan. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!