Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan elegem van abból, hogy...

Olyan elegem van abból, hogy mindenki beleszól abba, hogy mit csináljak, ill. hogy mit ne csináljak a babómmal! Mit lehet tenni ellenük, rájuk hagyni, vagy összeveszni velük?

Figyelt kérdés
Pl. Kint altassam vagy bent, beletegyem e a kompba vagy ne, mit adok neki enni, mit nem (pl. tejet vagy tápszert). Mindenkinek ilyen "tökfejek" az ismerősei, vagy én vagyok a béna hogy nem tudom őket leállítani?
2009. jan. 26. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ne veszekedj velük, max. mond, hogy szerinted ez így jó a te babádnak. Vagy csak engedd el a füled melett. Szerncsére a nagyszülők nálunk csak néha próbálkoztak, de megmondtuk, hogy mi nem úgy , hanem máshogy szeretnénk.

2009. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is szépen megmondom, ha más a véleményem. Lehet, hogy mások úgy szokták és úgy csinálják, de én nem szeretném. PL: anyósom már 1 hósan sült krumplit adott volna neki, és 6 hósan füstölt kolbászt. De én szépen megmondtam neki, hogy én még nem szeretnék neki adni, elég kicsi még és ráér megismerni ezeket az ízeket is, neki még olyan kis gyenge a szervezete és most van kialakulóban.Vagy a cici, ő már 8 hósan azt mondta, hogy válasszam le, mert nem fogja abbahagyni soha a szopit. Én még mindig szoptatom 13 hós, megmondtam neki, hogy majd, ha nem lesz rá szüksége, nem fogja kérni. Amíg van tejem miért ne?! Annyit küzdöttem, hogy legyen. És a szopinál meghittebb, bensőségesebb dolog nincs. Tehát szépen mondd meg a véleményed és akkor hidd el, előbb utóbb leállnak vele.
2009. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

"Jótanácsokat" mindig fogsz kapni. Egyiken-másikon érdemes elgondolkodni, de az, hogy mit fogadsz meg belőle, az a te döntésed.

Összeveszni szerintem nem érdemes, mert ahogyan nő a gyerek, úgy bővül a "jótanácsok" köre. Persze aki erőszakosan rád akarja erőltetni, azt le kell állítani, de nem érdemes vérre menő vitát folytatni.

2009. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha akarsz írhatsz a privát email címemre, mert én is hasonló cipőbe jártam, mint te nekem sikerült leállítani minden kedves rokonomat úgy, hogy nem sértődtek meg szerencsére!

Boldog babázást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt amikor azt válaszoltam ,hogy az orvos mondta. Erre nem tudtak mit mondani, csak ennyit, hát ha az orvos mondta arra nem tudok mit mondani!
2009. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!