Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek egy vagy...

Anyukák, akiknek egy vagy több babája, gyermeke van, ti is "lejjebb adtatok" a házimunka körüli dolgokban?

Figyelt kérdés
Én régebben,mikor nem volt gyerkőcőm,meg amig csak a fiam volt,mindig ragyogott nálam minden és ha egy napra valamit beterveztem,feltétlen meg kellett lennie,különben idegesitett,ha nem tudtam megcsinálni.Most meg egy ideje már ha másnapra marad pl.a porszivózás,abszolút nem zavar.Van egy kislányom is és igy 2 gyerek mellett nehezebb is megcsinálni a dolgokat.Más is van igy ezzel?Vagy minden pattentre kész van,nálatok a lakásban anyukák?
2010. dec. 29. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Dehogy van kész minden! 2 gyerek mellett nem is kell. Amikor odaérek a dolgommal, akkor van meg és kész. Én ezen nem idegeskedek.
2010. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Le a kalappal az olyan anyukák előtt,akik két gyerek mellett állandóan tisztaság és rend van.

Sajnos nálunk állandóan rendetlenség van,időm szinte semmi az itthoni teendőkre.

2010. dec. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én azóta takarítok többet, pl naponta porszívózok, mióta megvannak az ikrek. (22 hónaposak.) Előtte hetente csináltam. Kosz akkor sem volt, de most egyszerűen muszáj megcsinálni, különben feleszik az összes szöszt, szemetet. :) A mosogatást megcsinálom rögtön, vasalást ahogy időm engedi.. Sajnos egy szélmalomharc a rendrakás, mert ha megcsinálom fél órán belül kezdhetem elölről. :( A kupit viszont nem bírom elnézni, így én elpakolok, a gyerekek pedig szét. :)
2010. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tudom, könnyű mondani, én is maximalista vagyok (szerencsére még csak egy babám van), de ne akarj mindent megcsinálni. Hosszú távon kifejezetten káros. Nevelő anyámból indulok ki. 3-an vagyunk tesók. Éjjel-nappal csinálta, tisztaság, és rend mániás volt (azt hiszem tőle vettem át ezt a mániát én is, csak lájtosabb formában) és soha egy perc ideje se volt magára. 15 év alatt besokallt. Teljesen kész volt. Közben persze mindig hozzánk vágta, hogy neki egy perc ideje sincs magára.

Szóval ha kímélni akarod magad, és a családod, nem csinálsz meg mindent mindig. A családodat fogod büntetni, amiért nincs szabadidőd.

Kettő babát szeretnénk mi is, és nem tudom mi lesz, ha jön majd a kistesó. Egyelőre egy baba mellett még el tudom intézni a dolgomat, de ezt is annak köszönhetem, hogy jó baba:D

Lazíts!

2010. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
off: nekem anyukám anno beszerzett egy hatalmas faládát, amit felborítani nem tudtam, viszont mindent a padlóról be lehetett pakolni 5 percen belül,ha vendég jött, vagy simán hatalmas volt a káosz:) unokatestvéreméknek most szereztünk be egy hasonlót, és várjuk a babát:)
2010. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szia.egész nap takarítók meg a lányaimmal foglalkozom.reggel takarítással kezdek este azzal fejezem be.reggel újból mindent elölről.alig várom,hogy dolgozzam mert az lesz a kikapcsolódás számomra.ha vendégek jönnek egyfolytában magyarázkodom,hogy most tettem rendet de 10 perc és ilyen rendetlenség lesz.a férjem már csak annyit mond,hogy sza...rjam le és csak este foglalkozzam vele egy órát különben kikészülők.ahogy a szobába rend van mehetek a konyhába ha a konyha kész újfent a szoba.szóval ez egy ördögi kör.
2010. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretném, ha rend lenne, főleg az zavar (a tisztaság már talán annyira nem), de mindig csak kergetem magam, utol szinte sosem érem. :o)

Idén még a karácsonyinak mondható takarítás is elmaradt, mert mindkét gyerkőc végig beteg volt, nem tudtak aludni, sem éjjel, sem délután a köhögéstől, 24-én az ügyeleten voltunk egész délelőtt... :o(

Azért a karácsonyunk szép volt. :o)


Nekem inkább az okoz lelkiismeret furdalást, amikor a gyerekekkel való játék helyett végzem a házi munkát, mert úgy érzem, hogy azt "muszáj megcsinálni", holott szerintem a inkább a játék lenne "muszáj".

Keresem az egyensúlyt. :o)

2010. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs kész minden nálam sem, de én dolgozom is a két gyerek mellett. Vállalkozásom van, aminek az ügyeit otthon intézem, meg néha cincálom magammal a kicsit is, a nagyobbik már ovis. Elképzelheted, hogy mi mindenre van időnk. De így legalább, hogy én is dolgozom, mindent meg tudok venni a gyerekeknek, bőven van pénze a családnak. Ennyit megér nekem az, hogy csak kétnaponta tudok porszívózni.
2010. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Nekem is a fiam már ovis,de most megint 1 hete itthon van-meg oviszünet is van jan. 3.-ig-mert az utolsó héten beteg lett megint és nem tudott menni oviba.Ha ketten vagyunk a lányommal,úgy persze egy fokkal könnyebb,főzni szinte mindennap főzők,meg mellette beosztom még,miket csinálok.A barátnőm szokta mondani,ő felnéz rám és dicsér,amiért két gyerek mellett is rendet tudok tartani,mig neki nem megy a dolog.Mindenki más tipus.Én sem szeretem,ha rumli van,mert az én gyerekeim is képesek szétpakolni a szobájukat pillanat alatt,s persze az összepakolás már nehezen megy,de ha ők nem,én szedem össze utánuk a játékokat és mindennek megvan a helye.Úgy nevelem őket,hogy tessék mindent a helyére és ha a rumlit megcsinálták,utána rendet is kell tenni.De gyerekek és hagyni kell azért őket játszani,tevékenykedni,persze nem úgy,hogy az egész lakás csak rumliból áll.Az is egy megoldás,ha pl.bevonjuk őket a dolgokba,volt már rá példa,segitettek nekem port törölni nagyon ügyesen és még a törékeny porcelánokra is vigyáztak. :)
2010. dec. 29. 11:59
 10/13 anonim ***** válasza:
csak egy lányom van még, de igyekszem rendet és tisztaságot tartani, mert addig le nem fekszek amíg nincs kész minden. Van hogy este 9-kor porszívózok, mert akkor jut rá idő. Nálunk is a játékok anyagdobozokban vannak, praktikus, gyorsan minden el van pakolva. Viszont mindenünk üveg és lakk felületű , azt két naponta áttörlöm. A lakás mindig tiszta, de én sajnos nem vagyok toppon, magamra már nem jut idő. Nagy öröm amikor kilakkozhatom a körmeimet, vagy itthon befestem a hajam... Naponta járok bevásárolni, főzök magunkra és ha alszik nappal a kislányom akkor suvickolok. Nappal meg vele foglalkozok. Este még ha van energiám akkor jut egy kis idő olvasásra is... ha jön a második baba, akkor lesz segítségem a hugom személyében... egyedül már nem bírnám az tuti, ugyhogy minden elismerésem a több gyerekes--dolgozó anyukáknak :-)
2010. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!