Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan dolog/házimunka,...

Van olyan dolog/házimunka, eljutni valahová/amit babátok születése óta nem tudtok elintézni, mert egyszerűen sosincs rá időtök?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen egy alaposabb fürdőtakarítás, babócám kinőtt ruháinak elpakolása/be van ömlesztve a szekrény aljába/, vagy eljutni egy moziba végre...:)
2010. máj. 9. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs. Van ami egy kicsit csúszik,de nem vészes. A babám a kiságyában van két szopi között,addig én nyugodtan végezhetem a dolgom,legalábbis majdnem mindig. Az időmet pedig igyekszem beosztani. Nem porszívózok mindennap,kétnaponta mosok.Hétvégén,amikor a párom vagy a mama itt van,főzök többfajta,nagyobb adag ételt,és lefagyasztom. Így hétközben nem kell mindannap főzni. Sétálni,fodrászhoz akkor megyek,amikor valamelyik mama vigyáz a babára.

Egy 4 hós baba anyukája.

2010. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
84%
A Nagyim 8 gyereket nevelt, 3 tehenet fejt, 1 hold kukoricát kapált, udvaron rözsével melegitett vizet a mosáshoz és Ő vlt a legplegyissebb asszony (erre is volt ideje)az utcában, ELÉGEDETT volt.
2010. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
nekem sincs.Vannak dolgok amikhez talán ritkábban jutok hozzá,pl moziba mennénk a párommal,de nem találtunk olyan filmet amit megnéznénk.Takarítani nagyobb dolgokat akkor szoktam amikor apa itthon van,és leköti a babát,vagy amikor alszik.igazából mindenre van időm,amire nagyon akarom,ami csúszik azt nem is akartam olyan nagyon.16 hónapos a babám.
2010. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem van! Ehhez azért tudni kell azt, hogy házban lakunk, a férjem reggeltől estig dolgozik, és a szülés előtt lakásfelújítás volt. Azt is tudni kell, hogy míg dolgoztam, én is reggeltől estig dolgoztam, így a kötelező takarításon és főzésen kívül semmire sem volt időm. Van egy pletykavirág-hajtás, ami már hosszú hetek óta arra vár, hogy elültessem végre, van egy tasak dísztök-magom, ez is elvetésre vár. Nemrégiben volt időm például két párnát tömni, amihez anginom már vagy egy éve volt. Van egy kinyitható faszékem, be akarom festeni, de csak egy részéig jutottam el eddig, a többi azóta is ott van. A manzárd még nincs kész, vakolás, glettelés, padlózás hiányzik, ott egy ablakot képtelen vagyok megpucolni. Hosszú ideje nemrég volt időm végre a befőttesüvegeket szétválogatni és méret szerint csoportosítgatni. Ma délután például a férjem kiakadt, mert ő lepihent, én meg ahelyett, hogy mellébújtam volna, mint egy Duracell-nyuszi, nekiálltam és kitakarítottam a fáskamrát.

Nálam sajnos se eleje se vége a munkának. Esz kint a fene az udvaron két vedret, azokat is képtelen vagyok megtakarítani régóta. MInden nap megcsodálom őket, de egyszerűen nem jutok odáig. Szerencsére minden napra jut munka bőven, haladok is vele, de annyi minden felhalmozódott, míg tél volt, dolgoztam és nem tudtam csinálni, hogy most nem érem utól magam. Mindezek mellett ráadásul most épp patchwork-takarót akarok varrni a kisfiamnak, de csak addig jutottam eddig, hogy összeválogattam hozzá az anyagot.

2010. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Nincs. Havonta nagytakarítok ablakpucolással, függönymosással együtt, kertet rendezem, veteményeztem, gyomlálok, kapálok, locsolok, a füvet is én nyírom, párom folyton dolgozik. Minden nap legalább egyszer főzök, de nem ritka a meleg vacsora és hetente legalább egyszer sütök is. Minden délután vagy a játszótérre viszem 21 hósomat, vagy barátnőkkel találkozunk (hasonló korú babáik vannak), vásárolgatunk, fagyizunk. Nagyokat sétálunk. Hétvégén, ha a párom is itthon van, elmegyünk ide-oda, de mindig a babával együtt. 3 szobás kertes házat tartok rendben, a kislányom mellett van egy 31 hetes pocaklakóm, meg van itthon két cica, egy kutya, két nyuszi, tengerimalac.

Mindenre van idő, játszani is a kicsivel, netezni is, mint látod, meg rend is van. Mindemellett zenélek, gyakran fellépünk a zenésztársaimmal, ez is belefér.

Sosem értettem, hogy nem fér bele minden egy napba. Csak beosztás kérdése. Segítség nincs, nagyszülők is dolgoznak.

2010. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
a kérdés kiirása alatt mondjuk elpakolhattad volna a kisruhákat és mindjárt egy dologgal kevesebb....
2010. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam szinte minden megoldható, kivéve a főzést.

Az folyton elúszik.

Nagyon szeretek főzni, ha nem csesztet közben senki, van rá időm, és lehet ötletelni. Úgyhogy a mostani kötelező főzőcske rémálom nekem.

Ja, meg a hivatalos papírok rendbeszedése, gombok felvarrása marad utolsó utáninak.

2010. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
utolsónak köszi,rendes volt, vagy csak rossz passzban vagy:(
2010. máj. 9. 21:28
 9/12 A kérdező kommentje:
a többieknek szép napot:))és jó babázást!
2010. máj. 9. 21:29
 10/12 octillery ***** válasza:
Aki megállás nélkül hajt otthon és ragyog a lakás, az udvar, segítsége nincs... vajon van-e elég ideje magára? Vagy netán a gyermekére?...
2010. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!