Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok, akik...

8 hónapos babátok, akik anyatejen kívül nagyon ritkán és nagyon kevés folyadékot fogadnak el vagy van nap, hogy egyáltalán nem fogadják el, hányszor szopiznak egy nap?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 20:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Reggel szopi, 10órai gyümölcs+szopi, ebéd főzelék és utána bohóckodás vízzel, uzsonna gyümölcs+szopi, este szopi. Mondták nekem h teáztassam h később (most) ne legyen gond azzal h folyadékot igyon, de teaellenes vagyok. Cumisüveggel gargarizál, most a hagyományos üveg kávéspohárral szórakozunk, ezt érdekesnek találja, néha kortyolgat.Mindenhol azt olvasom h kínálni kell, majd ő eldönti h kér-e és néha kér, tehát kérné ha szomjas lenne, ne aggódj!
2011. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Nálunk reggel szopi, 10kor tízóraira gyümölcs+szopi. Ebédre főzelék, amiből jó ha két kanálnyit megeszik, annak már örülök +szopi. 15-16 között, amikor látom h éhes, tejpép+szopi. Ha 14-nél tovább nem bírja, s folyadék nem kell neki, csak cici, akkor megkínálom, de u.úgy megeszi a tejpépet, van h 1-2 kanál, van h nagyobb mennyiség. 17-18 körül ismét szopi, majd 19:30-20 között fürdés, s ismét szopi, s aztán alvás. Majd 22-kor vagy éjfélkor kel fel legközelebb, aztán 2-3 körül, majd 5-6 és fél8-8 között. Ezekben az időpontokban szopizik.


Cumisüveget valamikor elfogadja, valamikor játszik vele, vagy belekostól s eltolja magától. Én is teaellenes voltam, s semmit nem szerettem volna neki adni, ami cukros.

De olyan mértékű szorulása lett, szenvedett is majdnem két hétig, s hiába próbáltuk a lázmérőzést, glicerines kúpot, jött a kamilla tea, ahogy orvos mondta, kis cukorral, amit vagy megivott, max 5 ml-t vagy nem. Ekkor próbáltuk a bébiitalokat, s azt úgy ahogy itta, vizzel hígitva. Lett is széklet, s azon a héten sokszor kapott, bár abból is egy nap max 20 ml-t fogadott el. Nagy melegben cumisüvegből itta a vzet, de egész nap összes mennyiség 100 ml volt.

Amit egy ivásra kellett volna meginnia védőnő és orvos szerint. Így gyakrabb szoptatások lettek. Mert láttam rajta h a szopit meg igényli, mindent eltolt magától, ami íze nem tetszett, s cicihez fordult, s nem érdekelte ruhában vagyok, inkább úgy is képes volt bekapni, addig addig hajolt felé.

Ma édesebbre csináltam a kamilla teát, mert azért a gyümilé napi szinten drága. S a 2 dl-esből hiába 2-3 napig issza, a felét így is nekünk kell meginni.

Azt találtam ki, hogy eleinte lesz édes, egy kanálnyit tettem 1 dl teához, s fokozatosan csökkentem a cukrok mennyiségét. Így hátha elfogadja.

2011. okt. 2. 00:10
 3/26 A kérdező kommentje:

Sokan azt mondják, a két-3 óránkéti szoptatás, ahogy én csinálom, az sok, s ahogy elmondom egy nap hányszor szopizik, az is már egy ilyen babának. Szóval érdekelnének mások tapasztalatai, véleményei, ők hogy csinálják, s hányszor szoptatnak.

Még várnék válaszokat.

2011. okt. 2. 00:12
 4/26 anonim ***** válasza:

Összeszámoltam, alsó hangon 8szor szopizik a babád, szerintem bőven elég innivalót kap a tejből, akkor most az a kérdésem, h az a baj, h sokat szoptatsz, vagy h még nem iszik mást mint anyatejet?

Az én 8hósom a fenti 5ön kívül éjjel már nem kel fel, leszoktattuk róla. Ha a belső hangodra hallgatsz, akkor baj így ahogy vagytok, vagy csak zavar h más másképpen csinálja? Az egyetlen ami engem zavar(na), az h főzeléket még csak 2 kanállal fogad el és így minden amit kap, édes, kezdve az anyatejtől, gyümölcsön át, picit cukros teával. Muszáj lenne rászoktatni zöldségekre is, amik nem olyan édesek. Főzelékben mit kóstoltattál? Répa, sütőtök? Ha eddig előtte kínáltad 2 kanállal, próbáltad már h délben szopi és utána közvetlenül, vagy utána 1órával kóstoltatsz főzeléket, amikor már nem éhes és kíváncsibb?

2011. okt. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nekem nem baj, engem kifejezetten nem zavar, csak h mindig azt hallom, s tulajdonképpen nem nekem gond, hanem a gyerekorvosnak. Mikor mondtam neki, annyit mondott, hogy azért nem fogadja el a főzeléket, mert 2-3 óránként szoptatok, s telítődve van a gyomra. S próbáljam meg egy nap max 3-szor szoptatni, s éheztessem ki, hogy jobban megegye a főzeléket.

Ebédre úgy kezdtem a kóstoltatást, ahogy írtad. Hallottam ha úgy csinálom, s mondták sokan kismamák, hogy ne hallgassak a védőnőre, hogy evés után kínáljam szopival, ha sokáig akarok szoptatni.

tízórait úgy csináltam a hogy a védőnő mondta, csak aztán hallottam h nem jó. Viszont a gyümölcsökkel semmi bajom, s 5 hós kora óta hiába kap gyümiket, még mindig szopizik utána. Ebédet úgy csináltam, h itt első a szopi s utána főzelék, s nem evett nagy mennyiséget, s átálltam arra ahogy tízórainál, elsőnek főzelék, aztán szopi, s alig eszik. Nekem csak annyiban jelent gondot h nem iszik folyadékt, h a nagy melegben is, mikor max egész nap 100 ml-t ivott, kérdezték a dokinál, védőnők is, hogy egyszerre? s mondom, nem, hanem egy napi mennyiség, s mondták h egyszerre kellene, s egy nap többször annyit innia. S a legfőbb bajom, h nem hízik 4 hós kora óta talán hízott vagy egy kilót, de még annyit sem. S már 8 hós múlt. Doki szerint kevés, s már grafikonon ábrázolja a 2 hetenkénti hízását, mert már szólt, h olyannyira nem akar hízni, hogy inkább havi egy helyett havi 2-3-szor járjunk be mérésre.

Este meg hiába akármilyen fáradt is vagyok, felkelek hozzá, meg a dki is tanácsolta, mindig kelljek, olyankor szopizzon, s nappal ne hagyjam, mert azért ne eszik, s így nem fog hízni.

2011. okt. 2. 23:19
 6/26 anonim ***** válasza:

Szerencsére már nincs nagy meleg, úgyh ezzel a nem iszik 100ml-t problémával ne is törődj, a másik dolgot, h nem gyarapodik és h hogyan eteted, megkérdezem a védőnőnktől csütörtökön, hátha mond valami okosat.


ezekre rápillanthatnál, van akinek 11hóig nem volt főzelék, husival lehet h gyarapodna, meg arra gondoltam, h mivel ennyit szopizik, lehet h fura neki h valami darabosabb, én játszattam az enyémet babapiskótával, imád nyammogni a puffasztott biokölesen, és 8hósan kaphatnak már kiflicsücsköt kenyérhéjat, 8.hótól a tej tápértéke lecsökken, ezért kellene vmi szilárd. Vagy írták lentebb, habarhatnád a főzelékét anyatejjel és kezdetben abból a gyümölcsből lesz a főzelék, amit elfogad tízóraiként, aztán cserélni az arányokat a krumpli felé. Attól h cicifüggő,még ő is nyit a világra lassan, éheztetést pedig nem is értem doki részéről egy nem gyarapodó babánál, meg egyáltalán.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
és még egy utolsó dolog, DM-ben kapható, nem is drágán rizspehely meg gabonapehely babáknak, a tízóraiba is keverhetnél ezekből, nőne a tápértéke tőle, szerintem észre sem venné ha fokozatosan növelnéd a pelyhek adagját, az íze maradna a gyümölcsé és mégsem tápszer.
2011. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A rizs s gabonapelyhet a DM-ben hol találom? Úgy értem, hogy ahol a bébiételek vannak? S mi a pontos nevük?
2011. okt. 3. 16:15
 9/26 anonim ***** válasza:

Alnatura a gyártó, Bio natúr rizspehely 250g és Alnatura bio gabonapép 4-magvas 250g a nevük, tápszerek és tejpépek környékén találtam és ilyen dobozt keress,mint a linken,DM-ben is németül van ráírva,hátul van a magyar.

Natur-reisflocken, és 4-Korn Getreidebrei:


[link]


ma adtam először tízórai gyümölcshöz keverve a 4magvas gabonapelyhet, fel sem tűnt neki a különbség, nyelte mint kacsa a nokedlit, utána megszoptattam.

2011. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

S a 4 magvasat nem kell sehogy sem elkészíteni s ezeket, hanem csak keverjem a gyümölcshöz? S az nem baj, ha még nem eszik darabosat? Vagy ezt is lehet pépesíteni?

az almát nagy nehezen eszi meg, s egyszer pépesítettem, bár nem szoktam, h had szokja, azt csak általában reszelem, de mikor pépesítettem az almát, jobban megette mint amikor csak reszelem. Nem nagyon eszi a darabosat, csak ami pépes.

2011. okt. 4. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!