Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha kisfiam az anyateje...

Nem baj ha kisfiam az anyatejen kivül nem kap más folyadékot? 2 hetes.

Figyelt kérdés
nappal 3 óránként szopik,éjjel van hogy 5 óránként.
2011. ápr. 15. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Nálunk is így volt, csak anyatejet, se vizet, se teát, se semmi mást! Fél éves koráig.

Az anyatej "eleje" a víz, ami szomjoltó!

2011. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég neki az anyatej. Nyáron, ha nagy meleg lesz majd kínáld meg egy kis vízzel. Azt mondják az anyatej is elég akkor is, de sztem a víz jobban oltja a szomját a melegben, mert nem édes. Vagyis ezt tapasztaltam 3 gyerekkel. :)
2011. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! Az a jó!
2011. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
lehet hogy nevetséges de Ő a 4. gyermekem.viszont eddig mindegyik ivott még a tejcsin kivül kamilla teát vagy vizet 2 szopi között,de Ő egyáltalán nem fogadja el.a kórházban is úgy tuszkolták belé a csecsemősök,szegényke állandóan bokákolt tőle.szóval kicsit furcsa nekem és kezdtem kételkedni hogy elég e neki az anyatej,de akkor megnyugodtam.köszönöm a válaszokat!úgy látszik még a 4. gyermeknél is lehet újat tanulni.:)
2011. ápr. 15. 19:54
 5/11 anonim ***** válasza:
a barátnőm csak szoptatta fél évig, én teát is adtam. Szerintem melegben jól esik neki.Majd nyáron
2011. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tokeletesen eleg! Az egeszsegugyi vilagszervezet (WHO) is azt ajanlja, hogy a hozzataplalasig csak anyatejet kapjon a baba. A tea meg a viz teljesen felesleges, meg kanikulaban is. Nem igaz, higy a viz jobban oltja a szomjat.
2011. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem mert neki az a folyadék is! Nekem 8hónapos koráig nem is akart mást inni, és a doki mondta, hogy nem baj
2011. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem baj! Csak elveszi az étvágyát, és kevesebbet fog szopizni. Az anyatej túlnyomó része víz, sőt nyári melegben hígabb lesz, hogy a baba folyadékigényét kielégítse. A babának az anyatej étel és ital egyben :)
2011. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én picim is csak anyatejet szopizott fél éves koráig,utána,a hozzátáplálás alatt sem nagyon fogadott el más szomjoltót.Viszont láttam olyat,hogy teával tömték a néhány hetes babát.Tápszerezés lett a vége.Kisfiam,ha csak szomjas is volt,akkor is cicit kapott.Ezt igényelte.
2011. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6 hónapig kizárólag szopott, utána is csak szép lassan fogadta ela vizet és akkor is csak evés közben.

Külföldön, hideg országban született, és mikor nyáron hazamentünk, első pár napban állandóan a cicit kérte, de csak pár slukkot ivott. Rájöttünk, hogy csak szomjas a nagy melegtől amihez ugye nem volt hozzászokva. Aztán pár nap alatt gondolom a szervezetem ráállt a hígabb tejre, mert mindig csak az első pár slukkot itta meg, ami ugye híg. És a szervezet a keresletnek megfelelően termel.

2011. ápr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!