Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinalni egy olyan...

Mit lehet csinalni egy olyan gyerekkel akire azt mondjak, hogy elvan kapatva?

Figyelt kérdés
az ilyen gyereket lehet hagyni sirni.az en picim meg csak 5honapos lessz,meg nem erzekelek ilyet nala.nem is hagyom sirni.mindig felveszem,mindig ringatom ha kell.ugye evvel meg nem tudom elkenyesztetni.mikortol,mennyi idos koratol vehetem mar szigorubban?mit figyeltetek meg a piciteken,mikor kezdett ell hisztizni?
2009. jan. 27. 05:59
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
minha csak magamat hallanám.mi is 5 hósak vagyunk és sajnos vagy nem sajnos én is mindig felveszem ha sír meret nem szeretem sírni hagyni,de mindenki riogat hogy el leswz kapatva.bár nem tudom h mijkortól lehetünk szigorubbak,mert imadom a csőpséget:)
2009. jan. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ugyanezz van nalam is.mikor anyumnak megmondtam,hogy neha meg amikor eszek is az olemben van,majd megorult.de hat mit csinaljak ha sir.nekem arra nincs szivem,hogy hagyom.meg nem vettem rajta eszre,hogy hisztizne,szerintem csak erezni akar.azert gondolom meg kicsik arra,hogy hisztizzenek.koszike a valaszt.orulok,hogy nem vagyok magam aki igy gondolja.
2009. jan. 27. 07:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
dehogy vagy egyedül.:D,hidd el. mennyi idősek vagytok? az én anyukám is mindigt ezzel riogat!
2009. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én véleményem az hogy nem attól lesz el kapatva ha felveszed mikor sír. Hisz azért sír mert valami baja van és rád van szüksége. Úgyhogy szerintem jól teszed hogy nem hagyod sírni én sem hagytam az ennyiméket. Szerintem az elkényeztetés azzal kezdődik hogy mikor már nagyobb és akar valamit és te mondjuk mindent odaadsz neki amit kér, azt is ami egyébként nem neki való, illetve hogy ha mentek valahová mindent megveszel neki és mindent rá hagysz hogy azt tegye amit ő akar. Az a fontos hogy határozott légy és ha egyszer valamire azt mondod hogy "nem" akkor az "nem" is maradjon.
2009. jan. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mi most 4es fel honapossak vagyunk.szerintem is igy kezdodik,amikor mar a baba jobban kitudja mutatni mit is akar.szoval mar rosszalkodni is elkezd.csak sokszor hallom,hogy mar 7honaposokra mondjak,hogy elvan kapatva.idossebb koraban biztos szigorubb lesszek,de most ezt meg nem tudom elkepzelni.koszonom szepen a valaszokat
2009. jan. 27. 07:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
egy ilyen kisbabát még nem lehet elkényeztetni. HAgyhatod néha picit sírni, de ne hosszan mert az ő kicsi fejlődésben lévő idegrendszerének sem tesz jót. Érdemes elolvasni Ranschburg Jenő véleményét ezzel kapcsolatban. "A világ, amelybe a gyermek beleszületik, tele van ismeretlen és nyugtalanító ingerekkel, és a diszharmónia, mely ennek következtében a gyermekben keletkezik, kizárólag az anya testi közelségével csökkenthető. Pszichológiai vizsgálatok bizonyítják, hogy a gyermek, akit csecsemőkorában sokat tartottak ölben, illetve mindig felvették, amikor kéredzkedett, hároméves korában nem csak kevesebbet igényli, hogy a szülő karjaiban legyen, de kreatívabb, ötletesebb kezdeményezőbb is társainál. Ennek az a magyarázata, hogy a kreativitás -az értelmi képesség mellett- egyfajta bátorság, önbizalom jelenlétét teszi szükségessé, és az ölben tartott gyerekek születésüktől azt tanulják, hogy a világ biztonságos hely, a környezet bármikor "megszólítható", és onnan mindig megfelelő és megnyugtató válasz érkezik."
2009. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom.ezt a konyvet meg nem olvastam,de erdekelne.de hasnlo cikket mar olvastam.nagyon segitettel abban,hogy megis csak jok az osztoneim.igy erzem,igy akarom.koszike
2009. jan. 27. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!