Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kruppos fiam éjszaka kap...

Kruppos fiam éjszaka kap köhögőrohamot. Mit lehet kezdeni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Csak üvölt,köhög,álmos,de nem tud a köhögéstől aludni.Párásítónk van,annyira nem alakít a helyzeten.
2010. dec. 31. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Cudar hideg van, de ilyenkor mégis a kinti levegőt javasolják. Bár nem tudom hol laktok, most a szomghelyzet sem valami jó.

Unokaöcsémet rengetegszer vitték ki éjjelente. Jól felöltöztették, betakarták. (Csak biztatásként, ovis korára kinőtte.)

2010. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka szokott jönni a roham, ez a betegség jellemzője, nem lehet ellene tenni.

Viszont megpróbálhatod, hogy kb 5-10 perccel azelőtt, hogy lefekteted csinálsz egy nagy szellőztetést a szobában. Az biztosan segít valamit.

2010. dec. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
A párásító pont nem jó a kruppra. Ha jön a roham, állj a nyitott frizsider elé, az is jó. Nekünk egy ismerős azt mondta, hogy hideg vizet szokott a fia ágya alá tenni, az jó.
2010. dec. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó! de igen jó a párásító, a hideg párásító, pont hogy leginkább kruppos gyerekeknek javasolják, mert a hideg pára javít a helyzeten, ezért is mondják, hogy ha rohama van, ki kell vinni a hideg levegőre, mert az is hideg pára.
2011. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítő választ,igen,a hideg párásítót direkt a krupp miatt vettük...
2011. jan. 1. 15:51
 6/14 anonim ***** válasza:
dec.31. 23:51-es vagyok. Jaaa, a ideg párásító az jó, nem tudom, miért gondoltam gőzölésre. Pedig éjfél előtt nem is ittam. :-)
2011. jan. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:)
2011. jan. 6. 15:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Fenistil cseppet írathatsz fel, és lefekvés előtt adod neki. Az egy picit összehúzza a nyálkahártyát, és így segíti a légzést.

A hideg levegő valóban jó (18-20 foknál ne legyen több éjjelre a szobájában).

Gondolom Rectodelt kúpotok is van otthon, de azt csak fulladásos esetben szabad beadni, tehát remény szerint soha.


Mi sajnos kétszer voltunk kórházban a krupp miatt, ennek egyetlen előnye, hogy felírtak nekünk egy olyan páragépet receptre, amit a kórházban is használnak (csak ott Micronefrint is tesznek bele), de mi gyógyszertári sós vízzel használjuk, ez az, ami tényleg hatásos, így amikor a legrosszabb, akkor éjjel is párázzuk...

2011. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szia!Neked is köszönöm!Persze van Rectodelt...természetesen nem nyomom steroiddal a gyereket fölöslegesen.A párologtatóba a vizet csak úgy lehet venni a gyógyszertárban,vagy csak vényre?Mert mi a Praktikerből vettünk párásítót,abba rendes vagy desztvizet teszünk és azt nyomjuk,ja gond van.
2011. jan. 17. 12:21
 10/14 A kérdező kommentje:
Javítok:HA gond van.
2011. jan. 17. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!