Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós babám ihat már bolti...

11 hós babám ihat már bolti tejet? És milyet?

Figyelt kérdés

Szoval azért kérdem mert védőnőm mondta hogy adhatok neki.Állitólag már nagy a tápszerhez..

Eddig tápszert kapott tejcsiként.

Milyen tejet és hogyan forralva feleset 2,8 vagy 3,6 ost?

Kakaót rakhatok bele?És ha igen milyet?

Turókrémet kostolt joghurtot eszi szereti sajtot is...családba nincs allergiás...rendes kajcsit most probálom bevezetni nem nagy sikerrel eddig üvegest kapott..válaszokat kőszi előre is...


2011. jan. 1. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

ez roppant érdekes. Mostanában azt mondják ha lehet 3 éves korig ne kapjon tejet, de minimum 1 éves koráig. Nem tudom miért mondta a védőnőd, hogy adjál neki.

Én biztos nem adnék. Egyébként van aki még 3 évesen is tápszert ad. Ha nem akarsz már neki azt adni, akkor adjár Junior italt, bár azok is 1 éves kor utánra valók.

2011. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

"már nagy a tápszerhez"=> Nem tudom, milyen védőnő az, aki ilyet mond, de tényleg érdekes.

Én nem adnék, a bolti dobozos tejnek semmi köze a rendes tejhez, ha baja nem is lesz tőle, de semmi tápanyag nincs benne, amire neki szüksége van.

Kakaót amúgy a tápszerbe is rakhatsz, én szoktam néha, 14 hós a babám.

2011. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

lassan elkezdheted neki

fele tápszer+1es fele 2,8as tej

ez menjen pár napig

aztán ha nincs baja tőle, akkor mehet natúrba

én MIZO 2,8asat adok 13 hós

ja és kakaótól sem lesz baja

2011. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kőszi a válaszokat várom még nem tudom nekem semmi bajom a tápszerrel.Nem tudom miért mondta adjak tejet...meg sem kérdeztem.. a 3 éves kort tulzásnak tartom azért...

És a tápszerbe milyen kakaót tegyek?

2011. jan. 1. 15:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:10 vagyok.

Mi Nesquik, és hasonlókat szoktunk, kb 10-11 hónapos kora óta kap ilyet, mert nagyon nem szereti a tápszereket, gondoltam, hátha így megissza.

Amúgy nálunk a védőnő semmire nem mond semmit, nem is nagyon találkoztunk vele, mert "elérhetetlen". Utánaolvasások, meg más anyukákkal tapasztalatcsere, ezek alapján csináltam mindent.

2011. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én a benne lévő vitaminok miatt is még maradnék 1 éves koráig a tápszernél, egy éves kora után pedig a tejitalnál. Aztán persze úgyis te döntesz, de nem kell ezt szerintem elsietni.
2011. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
miért akarsz a tápszerbe kakaót tenni?nem issza meg?Ha igen,akkor felesleges már most rászoktatni,főleg a cukrosra.de a te dolgod,csak egy vélemény.én biztos nem adnék a fiamnak tejet meg kakaót 11 hónaposan.15,5 hónapos,de még tejitalt iszik és azt is fog egy ideig
2011. jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kőszi válaszokat.De megissza de gondoltam izesitem neki egy kicsit....
2011. jan. 1. 16:05
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Tudom hogy majd nagy felháborodást okoz amit most irni fogok, de azt mondom, és nem magamtól, hanem kutatók állitják, hogy a tej nem az embernek való élelmiszer, hanem minden állatnak speciálisan a saját borjának való, az embernek pedig ott az anyatej. Kb. 1 éves korig jó ha anyatejet kap a pici, ha pedig sajnos nem kap azt, akkor soha ne is vezesd be nála a más emlősök tejét, ugyanis az fogja nála okozni az allergiás megbetegedéseket. Nem hallottátok még, hogy kisgyerekek felsőléguti problémáin sulyosbit ha tejtermékeket kapnak, szerintem ebből az következik, hogy felesleges nekik annyi tejterméket kapniuk. A legtöbb embernek nincs emésztőenzime a tejhez, a tejfogyasztás az emberiség egyik elhibázott lépése. Folyadék gyanánt legfőképpen tiszta vizet kellene hogy kapjon a baba, és nem kakaót legfőképpen, hiszen az egy izgatószer, ha azt akarod hogy a gyereked rossz alvó legyen akkor bátran add neki,ráadásul a cukor káros hatását is elbagatelizálják. Viszont ha egészséges gyermeket szeretnél felnevelni, akkor rengeteg zöldségfélét, legfőképpen nyersen, a répát főzve, szép lassan bevezetve őket egyenként, mert egyéni érzékenység is létezik, és ha valamelyik fogyasztása után észlelsz kellemetlenségeket, akkor azt a zöldséget ne add neki. Ugyanez érvényes a gyümölcsökre is, minden uj dolgot csak egyesével, pár nap után add, hogy legyen idő megfigyelni a hatást, mert minden táplálék után jelez a szervezet ha valami nem tetszik neki. Aztán ráérsz majd másfél-kétéves kora körül husféléket adni, azokat is hasonló körültekintéssel. És itt jönnek majd a nagyokosok, hogy és akkor miből kap a gyerek B-vitaminokat? Hát igen, ez annál is inkább fontos kérdés, mivel a mai táplálékok már eleve nem tartalmaznak kellő vitaminmennyiségeket sem a hus, sem a zöldség, sem a gyümölcsök terén, ezért hozzáértők azt javasolják, hogy manapság az a szülő jár el a legokosabban csemetéje egészségének megóvása érdekében, aki már fél éves kortól kezdve, folyamatosan pótolja a kicsi vitaminellátását kiváló minőségü táplálékkiegészitők adásával. És itt jön képbe az én családom, akiknek jómagam már 10 éve ugymond mega-dózisu vitaminokat adok, meert már régen tisztában vagyok a táplálékok minőségével, és már akkor ugy gondoltam hogy igy helyes. Mondanom sem kell, nem bántam meg a döntésemet a sok rémisztgetés ellenére sem, hogy pl. a vitaminokat tul lehet adagolni, meg hogy vesekövet okoznak, mag hasonló marhaságok, mi azóta is szedjük ezeket, és teljesen egészségesek vagyunk mindannyian. Visszakanyarodva a tejfogyasztáshoz, tehát mi a tejtermékeket Nem-génkezelt!!! szója-tejekkel, gabonatejekkel, és hasonló finomságokkal pótoljuk, a kalciumot és a többi ásványt meg a vitaminokat pedig multivitamin-készitménnyel. Egyébként pedig, ha sok-sok szülő nem adna gyermekének annyi tej-készitményt, akkor nagyon sok eddig rengeteget betegeskedő kisgyereknek nem lenne annyiszor felső-léguti problémája. És persze a doktorbácsiknak és doktornéniknek is sokkal kevesebb tennivalójuk akadna, meg a védőnéniknek is, és akkor lenne idejük haladni a korral, és továbbképezni magukat, mert lehet hogy amit még ővelük megtanitottak, az manapság már nem elég tudnivaló. Előre is elnézést kérek a hagyományos gyógyitóktól és legénységüktől, nem állt szándékomban bántani őket, de néha idejemult tanácsokat osztanak a fiatal, tapasztalatlan anyukák meg ész nélkül elfogadnak mindent tőlük, nekik is javaslom a sok olvasást.
2011. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

16:23

Akinek egyáltalán nincs teje, ott 1 éves koráig mit kap a gyerek?

Csak kérdezem...

2011. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!