Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kisebb súllyal születet...

Akinek kisebb súllyal született a kisbabája, lett belőle valamilyen probléma?

Figyelt kérdés
Kislányom 2490 g-mal született, kiírás előtti napon.Nem cigiztem, szedtem az Elevitet végig, és ettem rendesen.Valószínűleg örökletesen lett pici, mert én magam is hasonló súllyal születtem.A lepényáramlás is végig jó volt, nem volt túlságosan elöregedve sem.Egészséges, 3 hónapos, lassan megduplázza a születési súlyát.A doki nem látott nála eltérést.annyit mondott, hogy ha engem megnyugtat, vigyem el Dévényes gyógytornászhoz, hogy nézze meg.Szerintetek lehet ebből valami baj?( a szül. súlyból)
2011. jan. 1. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmi gondja nem lesz később, ez tuti!

a fiam 2970-nek született, UH-on 36. héten mr mondta a szonográfus, hogy 'nem lesz egy Moby Dick", de majd kint megnő. 4 hónaposan duplázott, most 9 hónapos és már triplázott. Nagyon gyorsan nőtt, semmi gond nem volt vele.

Én is Elevitet szedtem, nem cigiztem/ittam, ettem rendesen, a lepényáramlás is jó volt, mint Neked. Nem lesz gond, ne aggódj. :))

2011. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
áá, nem lesz semmi baja:D Egy másik példa a normál súlyú babákról. Az én lányom 3460-nal született, most lett 5 hónapos 27-én. 6,5kg, tehát még nem duplázott. Igény szerint szoptatok, most kezdtem a hozzátápit. Én se aggódom a súlya miatt, minden baba más:D
2011. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a fiam 2590 grammal született.nekem is jó volt a lepényáramlás,ettem-ittam rendesen nem cigiztem.Viszont az én fiam azért volt kis súlyú,mert sorvadt odabent,nem kapott elég tápanyagot,éhezett.a mozgásban le van maradva,szerencsére szellemileg nincs vele gond.11 hónaposan kezdett mászni,és aznap ült fel,viszont tíz hónaposan állt fel.15 hónaposan kezdett járni önállóan,és állt fel kapaszkodás nélkül.Ő enyhén hypotón.ha a tiéd nem ilyen okokból lett kis súlyú,akkor szerintem nincs gond.én csak akkor vinném gyógytornászhoz,ha nem kezd el forogni fél éves koráig.
2011. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Én is próbálok a saját szememnek hinni..
2011. jan. 1. 15:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem ilyen okból lett kisebb.Az orvosom is megnyugtatott, hogy minden oké, remekül érzi magát.Nem hypoton, már 2 hónaposan oldalra fordult.Nagyon kis ügyes, remélem nem lesz semmi gond.
2011. jan. 1. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 2470g született 40.hétre,szülés után derült ki a méhlepényem 3/4része elhalt lecsesztek h minek cigarettáztam ,nem baj h asztmás vagyok a cigit meg ki nem állhatom,csak h elötte 26 hetesen súlyosan begörcsöltem ugy állították meg a szülést.Mindez a kartom szerint nem létezett,csak épp a dokinak kellett volna észre venni az utolsó UH h nincs minden rendbe mert kiderült a picim volr 3 kilo is oda be,csak vissza fogyott.szülés után nagyon besárgult 2 és fél nap után kiengettek minket a korházból rá 2 napra hányt hasmenése volt folyamatosan a gyerekdoki azt mondta a picikél előfordul este az ügyeleten kötöttünk kimert kiszáraft elájult megkelet ráznom h magához térjen a gyerekdoki azt mondta nem jön ki nem tud vele mit kezdeni 5 napot voltunk bent a korházba amit akkor átéltem senkinek nem kívánom.

Most 19 hónapos pajzsmirigy túltengése van.küszködtünk sokat az evéssel de tálán már elnövi nyárra ,úgy néz ki addigra elhagyjuk a hormon tablettát.Amugy nagyon okos sokat beszél mint egy 4 éves sokat mozog élni akar és ez segített rajta.

Sok egészséget kívánok a picihez biztos nem lesz semmi gond ez 100ból 1 eset!

2011. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

most 8 hetes babám szintén 2490-nel született és hasról hátra fordul, a fejét meg már a kórházban tartotta, azóta tökélyre fejlesztette, egyhónapos korára 45 fokban tartotta és a kezével is felnyomta magát,. mintha könnyebben mozogna a husisabb babáknál, de lehget rosszul gondolom. 38. hétre született ennyivel és csaknem fél kilóval saccolták többre. tévesen. majdnem koraszülöttosztályra került a súlya miatt, de szerencsére makkegészséges volt, így maradhatott velem.

mire betöltötte a 8. hetet, átléptük a 4 kilót :-) egyelőre nem érzem, hogy bármi hátránya lenne belőle és amúgy én is makkegészségesen éltem terhesség alatt és mindenre odafigyeltem, nem ez számít sztem.

hátránya a fiamnak inkább abból fakad, hogy kellett volna még az a két hét érés odabent. éretlenebb az emésztőrensdzsere és az idegrendszere is olyan szempontból, hogy hamar "kiakad" vagy hogy is mondjam. kényes, na. de lehet, ez csak egyéni adottság és két héttel később kibújva ugyanilyen lenne :-)

2011. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ő is az újszülött osztályon volt, mert minden vizsgálaton egészségesnek találták.A gyerekorvos se küldött sehová, nem rendeltek minket vissza.A védőnő és a gyerekorvos is mindig megdicséri.Csak nem értem, hogy ha a lepényáramlás jó volt, az összes ultrahangon, NST-n és minden vérvételen jó volt minden, és a lepény se volt elöregedve, akkor miért nem táplálta rendesen..
2011. jan. 2. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!