Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezdetik el 6 hónaposan...

Miért kezdetik el 6 hónaposan vagy mág elöbb a hozzátáplálást? És akkor is elkezdjük ha elég a tej?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Én azt olvastam, hogy a baba vastartaléka, amit még az anyaméhben felszedett ilyenkor fogy el. De olvasni sok mindent. Azt is olvastam, hogy az első fogacska kibújása jelzi, hogy készen áll a szervezete a hozzátáplálásra.

Hát én nem tudom. 6 hónaposan kijött az első foga, és most 9 hónapos, de még mindig csak nyammogunk.

Szerintem kínáld meg 6 hónaposan, aztán ha nem kell neki, akkor még lehet várni.

2009. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
igen, a gyerekorvosok szövetsége azt ajánlja, hoyg 6 hónapos korban el kell kezdeni, de a tej marad a fő táplálék.
2009. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Én 4 hónaposan kezdtem el,de volt/van még tejem rendesen.(8hónapos)Azért mert úgy voltam vele,hogy szokjon más ízt is,ha esetleg elmenne a tejem,mert már tápszert nem szerettem volna adni neki.Mostmár szépen eszi a főzit,gyümit reggel de,este szopizik.
2009. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Hát ha az első fog jelezné, akkor az én szegény fiamnak ugyan csak felkopott volna az álla, mert 13 hónaposan jött neki az első.

Egy idő után a babának szüksége van azokra a tápanyagokra is, amik az anyatejben nincsenek meg. Ennyi. Arról el lehet mondjuk vitatkozni, hogy mikor van itt az az idő, de ez már más lapra tartozik.

2009. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

6 hósan elvileg már lehet, hogy nem elégíti ki az igényeit a tej, mert már mozog, tornázik, mászik, több energiát használ, és a tej nem elég neki.

Másrészt fejlődik az emésztőrendszere, és a megfelelő fejlődéshez szüksége van arra, hogy kapjon szilárd ételt.

A hozzátáplálás mindezek mellett fejleszti a rágás megtanulását, a beszédkézséget, mert mozgatja a nyelvét.

Szóval nagyon sok szerepe van.

6 hósan én is elkezdtem, pedig van bőven tejem.

2009. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

6 hónaposan már nem elég táplálo a tej, változnak a baba igényei, tényleg addigra fogy ki a vastartaléka is, ezért ajánlott már elkezdeni akkor is, ha elegendo a tejmennyiség.

aki korán kezdi, az azért, mert:

- kevés a teje

- idosebb vagy nem halado gondolkodású orvos/védono tanácsára

- idosebb családtagok tanácsára

- mert régen is így volt, miért lenne most baj?- alapon

Az én kisfiam 5 hónapos volt, de nagyon kevés elment a tejem addigra, és a tápszer mellé fokozatosan elkezdtuk a gyumolcsoket.

2009. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!