Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek a második babától-meggyő...

Félek a második babától-meggyőznétek?

Figyelt kérdés
a terhességem minden percét imádtam,nem volt problémás-a cukron kivül.a szülés is "könnyen"ment.a kisfiam imádnivaló ,jó baba.most múlt 1 éves.olyan szépen kialakult a napirend-mindent hozzá igazitunk-de magamra-magunkra is jut idő.akár egy torna,v kirándulás.attól félek,ha még egy baba lenne-felborulna minden.az egyik orditana,mikor a másik alszik,két gyerekkel már olyan nehéz megoldani mindent.biztos önzőnek tűnök-de imádom a gyerekeket.pedagógus vagyok,mégis attól tartok,két gyerkőccel már nem birnék.szerettem volna 5 évet a kettő közt-de 35 felett sem szülnék már.addig várjak,amig tényleg annyira akarok majd újra babázni?olyan jó lenne egy kislány-de mégis félek,h felborul minden...
2009. jan. 27. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkor szülj, amikor a fiad már ovis lesz. és akkor nem borul fel az eddigi napirend. én legalábbis így csinálnám, csak még nem szántam el magam. pedig nekünk még elég messze van az ovi, mert 8 hónapos a fiam.
2009. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

mintha én írtam volna, egyzik minden...:)

de mi rászántuk magunkat, mikor a kisfiam 19hós lett, most 27 hós s semmi...pedig kisfiúnk elsőre összejött...most meg már ha terhes is lennék akkor elsőszülöttem már ovis...de sztem is az jó időpont, mert barátnőim eléggé kivannak másfél két év korkülönbséggel minkét gyerekkel otthon, persze megoldják...én is megoldottam volna ha sikerül baba:)

DE legfontosabb, csakis akkor vállald következőt ha nagyon vágysz rá, mint elsőre.

2009. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
jajj, ugyanez az én dillemám is. most 9 hónapos a lányom. Jajj, nagyon nehéz. Én úgy érzem, hogy annyira imádom, hogy félek nem tudnám a másikat is ennyire szeretni. Plusz két gyerekkel extra nehéz lehet. Én is 5 évet szertnék a két gyermek között, ha lesz. és nekem is eszembe jutott, mi lesz ha nem sikerül rögtön (a lányom rögtön sikerült)....
2009. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre van pro és kontra. Ha már ovis a nagy,akkor neki van külön élete az oviban, otthon anya a kicsivel, akire még féltékenyebb lehet, és talán nem is lesznek rögtön annyira jóba, mintha egész nap együtt lennének.

Másrészt most "benne"vagy. Egy ovis már olyan nagy, akkor újrakezdeni az éjszakázást, pelenkázást...

2009. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is az ért döntöttünk lányom 5 hónapos korában úgy, hogy nem védekezünk, és minél előbb jöjjön a másik, mert most úgyis nehéz, akkor legyen most nehéz a kettővel, ne akkor "essek "megint ebbe vissza, ha már megszoktam, hogy könnyebb.

Meg én amúgy is szeretném, ha minél kisebb lenne a korkülönbség köztük.

Férjem és bátyja között 2 év van, anyósom szerint semmi extra. A kicsit beillesztette a nagy napirendjébe-és minden szakirodalom is így írja, de persze az élet lehet mást ír:-) Lányom 7 hós, de még nincs kistesó...

2009. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 3-4 évet szeretnék a kicsik közt, inkább hármat.

Szerintem elég nehéz lehet egy újszölettel, meg éppen hogy tipogo babával, aki fel akarja fedezni a környezetet. Bár mások is megoldják, de én nem vállanám. Igaz, ha akarnám se tudnám, mert lassan 11 hónapos a kisbabám, és még mindig nem menstruálok, így a kérdés fel sem merült.

2009. jan. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi lányok-én sem most gondoltam-csak 2 év múlva...majd meglátjuk
2009. jan. 28. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!