Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy egyen a 11...

Mit tegyek, hogy egyen a 11 hós kisfiam?

Figyelt kérdés
2 hónapos korától kizárólag tápszeres. Állati nehezen ment mindig is a hozzátáplálás, alig szeret valamit, illetve amit a múlt héten még megevett, azt ezen a héten kiköpi. Rémesen keveset eszik. Tápszert elfogadja, azon kívül napi egy kisjoghurtot, hipp gyümölcspépet (azt a minit), ill. 10 kiskanál főzeléket...mindenkitől azt hallom, hogy az ennyi idős babája fal, az enyém meg alig eszik. Amúgy még csak két foga van alul, tehát rágni nem tud. Ti babátokkal hogy van? Szerintetek mit tegyek?
2011. jan. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért,hogy nincs foga,még tud rágni már 6 hósan is. Az ínye elég erős hozzá. Próbálj meg a ti kajátokból adni nekei,azt valószínűleg megeszi. Unja már az ízetlen,egyforma kaját.
2011. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem 10 és fél hós a kislányom.Volt időszak amikor nekünk is kész rémálom volt az evés.Dee mióta felnött kaját eszik eszméletlen étvágya van.Bevág tízóraira egy fél szelet kenyeret vmivel fözelék husival is megy szépen.Uzsonnára kap csak gyümölcsöt keksszel vagy joghurt ilyesmi.És hozzáteszem eddgi egy fél foga van és nagyon szépen elmajszol m,indent.Szóval én azt tanácsolom próbálj meg neki kenyérfalatokat adni olyan felnöttes kaját.gyümölcsöt és a joghurtot sztem már az is lehet h unja.Remélem segítettem.....
2011. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisányom 10,5 hónapós ás neki is 2 foga van alul, és hihetetlen mi mindent meg tud enni.Szerintem is unja már a sok iztelen kaját amit kap, mondjuk az én lányom mindig is jó evő volt de amióta kap a mi kajánkból még jobban eszik.Persze ez nem azt jelenti h már mindent megehet, én ugy szoktam h mindig kiveszek neki az ételbőm mielőtt izesiteném teljesen.És probálkozz a kenyérrel, ilyenkorban már ehet felvágotat is meg sonkát.Azonkivül még amit megtehetsz h változtasd az étrendjét, adj neki olyan amit még nem evett.Sok sikert neked, remélem tudtam segíteni!!!

2011. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!11 hós a fiam, és szintén jobban izlik neki az amit mi eszünk.Reggel este szopik még,de reggeli kenyér,tettem rá már margarint,rio-mare patét,májkrémet,sonkát,reszelt sajtot.Evett hozzá uborkát(mert látta tőlünk)Ebégre ha nem főzi van,akkor leves amiénkből,utána pl:krumplis,túrós,sajtos tészta,milánói,evett palacsintát,buktát,reggelire kalács lekvárral,egy fél kifli magába.Én mindenből próbálok adni neki,van ami neki se kell még.De elrágja a sűlt husit,a halat.Próbálkozz,de fontos hogy véletlenül se erőltess semmit.Sok sikert!
2011. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nem pépet adni neki szerintem. Az ínyükkel is szépen tudnak rágni a babák állítólag. A kisebbikem pl sose evett pépeket, 2 hónapig küzdöttem, de nem volt hajlandó, aztán rájöttem, hogy ő darabos kaját szeretne. Mondjuk neki sok fog volt, van, most 12 hós, és 16 kinn van már.

11 hósan már elég sok mindent ehet, lehet meg kellene azt próbálni, amit ti is esztek.

2011. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megpróbálom!
2011. jan. 5. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!