Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen ki vagyok, mit...

Teljesen ki vagyok, mit csináljak hogy egyen? 15 hónapos kisfiam szinte "semmit" nem eszik.

Figyelt kérdés

Leírom 1 nap kb mit eszik:reggel 7 és 8 között 150 ml tápszer,amivel még tovább alszik fél 10-ig.Így a reggeli 10 fél 11 körül van,vagyis inkább 10 órai.Ilyenkor már boldog vagyok ha 1 virslit megeszik,vagy "csupasz"kenyeret(mert sem vajjal,mézzel,lekvárral,májkrémmel,felvágottal NEM eszi meg,még hozzá sem nyúl).

Fél 1-kor aludni megy,kb fél 4-ig alszik.Ez után egy rémálom az ebéd-talán megeszik egy bébiételt,vagy esetleg ha olyan az ebédünk amit ő is ehet,pár kanállal eszik belőle,de néha hozzá sem nyúl.

Minden nap próbálok neki gyümölcsöt adni több kevesebb sikerrel.

Este 8 körül még vacsi lenne,jobb híján bébiétel,mert talán azt még elfogadja,majd elalváshoz 300 ml tápszer.

Ami fontos hogy tejfehérje érzékeny így amit nagyon szívesen megevett a joghurt,túró...teljesen kiesik!

Kétségbe vagyok esve.......alig eszik valamit.Én olyan egészségesen etettem még picinek,mindent betartottam,óvtam védtem mindentől,de most már annak is örülök,ha megeszik egy kis általam hámozott és kisütött krumplit megeszik....

mit csináljak????????


2010. okt. 6. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök. Most épp ezt olvasgatom: [link]
2010. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

be linkelek egy hasonló kérdést,sok jó tanácsot kaphatsz.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ne pánikolj, majd változik

mostanában volt itt még pár ilyen kérdés, aztán írták az anyukák, hogy mégiscsak eszik az a gyerek

addig meg próbálkozz azzal, amit szeret, enyém imádja a tésztát, rizst, nokedlit, a gyümölcsöt pedig pótold 100%-os levekkel

2010. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem értem 15 hónaposan miért adsz neki bébiételt? 13 hónaposom már mindent eszik (persze amit nem kaphat gomba, ilyesmi azt nem), de még véletlenül sem főzök neki külön.


Nagyobbik lányom tejfehérje allergiás volt, (csak volt, mert 2,5 éves korára kinőtte).

Én neki sem főztem külön, pár trükkel a magunk ételét csináltam picit máshogy. (Pl. tejfölt csak utólag kevertük bele a levesbe, a tejet sovány tejporral és vízzel helyettesítettem).


Most ebben a válaszban nem tudom, de mindjárt belinkelem pluszba, amit pár napja írtam egy anyukának hasonló kérdésre, hogy mit tennék.

2010. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


első-második válaszoló voltam, tudom, hogy a Te gyermeked még kicsit fiatalabb, de ugyanígy járnék el. (Később ott kiderült, hogy lehet hogy betegség okozta az étvágytalanságot.)


negyedik voltam (és bocsánat, a 13 hónapos "lányom" az lemaradt)

2010. okt. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Más se' eszik többet. Mindenesetre ne erőltesd! Legyen az étkezés jó hangulatú! Készítsd az ételeket nagyon kívánatosra, szeme-szája szendvics, éttermi díszítés a kajákra..

Nagyon kis adagot szedj a tányérjára egyszerre, felét, mint amit meg szokott enni. Így többet kérnek, tapasztalat.


A legjobb: nagyon ügyelj,hogy MINDEN nap eleget legyen a friss levegőn. Még esős időben is legalább 1,5 órát délelőtt és ugyanennyit délután. Jó idő ben többet, és mozogjon. Ez a legjobb.


Ebéd előtt negyed órával adj neki 1 dl cukrozatlan narancslevet, hoyg legyen sava.


Soha ne adj édességet két étkezés előtt (se mást)


Írass neki vitamint!Multivitamint!


Szokd meg, hogy kisétkű. A lányom is ilyen. 20 éves, sose evett, csak az illatokból nőtt fel, de egészséges, és egyáltalán nem sovány, pont ideális. Csak folyton vérszegény, de mindig írnak vasat, s rendbe jön. A kicsi nem vérszegény? Mert akkor nem eszik.


A legjobb a sok mozgás a friss levegőn. Esetleg levegőváltozás, 2-3 hét.


A krumpliban minden benne van, nagyon sok vitamin és ásványi anyag. Adj hozzá egy kis saját készítésű kecsapot, abban van még vitamin, és egy fél főtt tojást a következő étkezésre.

2010. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4 válaszolónak a válaszom-azért kap bébiételt mert amit főzök néha 3 4 félét is egy nap-hozzá sem nyúl.
2010. okt. 6. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyazn ez a mese nalam is:)esetleg vidd el orvoshoz,en ezt tettem es elkuldott laborba es ki is derult a szekletbol hogy ferges,amikor elhajtottuk akkor fergeket a gyogyszerrel azutan jobban evett mondhatni "normalisan"De meg most sem egy jo evo,de el kell fogadni hogy vannak ilyenek is,en kozben adok neki vitamint is mert sajnos o sem eszik sem gyumolcsot sem tejtermeket nagyon,neha egy joghurtot meg neha kakaos tejet.Gyumolcs szinte semmi,kivetel az alma es a banan,Fott zoldseget szereti de mar a nyerset nem eszi,szoval ez van.most napiba jar es erdekes modon a tobbi gyerek osztonzi az evesbe mert azota jobban eszik egy kicsit,es neha a napiban olyant is megeszik amit itthon meg meg sem kostol.
2010. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

15 hónapos kor környékén szinte ugyanebben a cipőben jártunk.Én is már teljesen kivoltam,de valószínűleg ő is érezte rajtam,és így még inkább nem akart enni.Szóval ez így ment majdnem 1 hónapig.Aztán szép lassan visszajött az étvágya.Közben jött 4 új fogacska is,szerintem ez is betett.

Most 18 hónapos,és már 2 hónapja hál'istennek egész jól eszik,sőt van hogy szinte egész nap csak eszik.Addig míg nem evett adtam a neki a c-vitamint,és szerencsére mellette cicizett.Örülj,hogy a kisfiad is legalább a tápszert megeszi.Meg amiből eszik is valamennyit az is tápláló!

Szerintem a legtöbb gyereknek van ilyen korszaka(lehet a fog miatt,lehet hogy más miatt).Kitartás!!!!!!!!Remélem miharább túl lesztek rajta!

2010. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!!!Nem vérszegény,volt vérvétel.kap multivitamint is.Ahogy olvasom a belinkelt kérdést,az egyik anyuka írta hogy Béres cseppet ad a babának.Már ilyen idős korban kaphat?Ha igen mennyit?Van itthon mert a férjemnek is mindig adom,de a kicsinek nem mertem.talán egy picit segítene.

Az egyik kedves válaszoló írta hogy adjak neki narancslevet---100%-osra gondoltál?Hohes c-re mondjuk?

És ha az savat csinál akkor jobb étvágya lehet?

Őszintén bevallom szokott egy héten 2 szer 3szor sió gyümölcslevet kapni,de már ekkor is rosszul evett.és azért nem 100%-ost mert azt mondták "ITT" az nem jó.

2010. okt. 6. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!