Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy rendesen...

Mit csináljak, hogy rendesen egyen a kisfiam? Kezd kiborító lenni a helyzet!

Figyelt kérdés
Szóval,az a helyzet,hogy eddig azt csinálta 11 hetes kisfiam,hogy reggeltől estig csak szopizott,volt olyan is,hogy 14 órán át ébren volt,és csak evett.Nagy nehezen beletörődtem ebbe a helyzetbe,hiszen látom,hogy szépen hízik és nő,szóval megéri vesződni vele (persze ez akkor sem ilyen egyszerű,mint ahogy leírom,mert bizony ez nagyon kiborító tud lenni!!).Pár napja viszont változott a helyzet (kb 1 hete).Most azt csinálja,hogy jelzi,hogy éhes,de nem eszik rendesen.Folyton kiköpi a cicit,és inkább nézelődik,játszik és bohóckodik nekem,aztán sír,hogy ő bizony éhes maradt...Meg kell zabálni,olyan édes,de ez nem mehet így folyton!!Nem tudunk elindulni sehova,mert nem lakik jól!És tudom,hogy TÉNYLEG ÉHES!Mit csináljak?Már azt is próbáltam,hogy hagyom nyűglődni,sírni,hogy hátha akkor rendesen eszik utána,de nem!Arra is gondoltam,hogy mi van,ha szájpenésze van,olyankor sok baba elutasítja a cicit,de szinte teljesen le tudom szedni a tejet a nyelvéről,ínyéről (azért nem teljesen,mert egyszerűen nem tudok rendesen benyúlni a szájába).Kezdek kétségbeesni,mert ez nagyon kiborító így,hogy 1 etetés akár 4,5 órára is elhúzódik.Segítsetek,kérlek!
2010. ápr. 29. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Elösször is a szájpenész nyelven nem alakul ki amit te próbáltál leszedni az a tej ,csak a nyálkahártyás részeken (íny) alakul ki!Nagyon nehéz lesz a picit vissza szoktatni a "normális" evéshez hiszen ő megszokta az előző ritmust! Probáld meg egyszer kihúzni a 2-3 órát menjetek el sétálni és fokozatossan hozzá szoktatni ehhez!
2010. ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam már,hogy lemegyünk sétálni időhúzás gyanánt,de természetesen botrányba fulladt a dolog,így ugyanis nem tud elaludni!Valamelyik nap fejtem le tejet,odaadtam a cumisüveget apukámnak,hogy etesse meg ő,hátha neki nem bohóckodik annyira,de ez a próbálkozás is sikertelen volt...Értem én,hogy fel kell fedezni a világot,és ő persze nem érti még,hogy nekem dolgom van,el kellene mennünk,mosogatni meg ennem kéne,stb...Azt is értem,hogy jóllakottan már nincs ereje viccelődni.De egy hétig is képes így "éhezni"????Tegnap már letakartam a szemét is,de persze sírt...Azt is próbáltam,hogy nem nézek rá,nem reagálok,de akkor is csak néz és vigyorog,meg ficánkol!!!!Huncut kis kópé ☺☺♥♥ De ez így akkor sem mehet tovább!
2010. ápr. 29. 09:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
LEhet h túl lassan jön a tej, ő pedig türelmetlen? Elképzelhető h épp növekedési ugrásban van, a megnövekedett tejigényhez a szervezetednek alaklmazkodnia kell. Meg egyébként tényleg ilyenkor kezdenek kinyílni a babák: az enyémet pl nem tudtam csak otthon etetni, mert máshol két korty után egyfolytában a szobát vizslatta. Próbáld meg esetleg kombinálni, h vársz, amíg tutira éhes, és félhomályban, v sötétben próbálod megetetni. Nekünk még az is bejött néha, h cumival lecsitítottam (ölbe baba, cumi ba, pár perc után már szinte félálomban volt, és könnyebben evett). kitartás!
2010. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem tudod mi jött be? Sétáltam vele, közben szoptattam és mikor lenyugodott utána szopizott rendesen. Aztán pár alkalom és elmúlt ez. Ez most biztos egy korszakváltás, megnőtt az igénye és nem jön olyan gyorsan a tej vagy tényleg türelmetlen, mert már mással is foglalkozna. Kitartás abba fogja hagyni ezt is.

Az időhúzás nem biztos hogy jó ötlet mert még éhesebb, még mohóbb lesz és még türelmetlenebb.

Az is lehet hogy visszatér a ciklusod (még lehet nem jelentkezik menstruációban-vagy igen) és ekkor megváltozhat a tej íze is.

2010. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!