Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nagyon felkapott...

Anyukák! Nagyon felkapott divat még a hideg időben is a kenguru. Miért?

Figyelt kérdés

Előnyöket szeretnék hallani róla, mert engem még nem sikerült senkinek se meggyőznie róla, hogy az a babának ( is ) jó.

Szeretném, ha nem letámadó jellegű válaszokat kapnék.

Köszönöm.


2011. jan. 4. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is használtam télen ha csak gyors leugrottam a boltba stb viszont,hogy ha időigényesebb volt amit csinálnom kellet akkor babakocsi.
2011. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És a téli hideg időben alá tudtad öltöztetni a babádat, hogy ne fázzon?

Kiskabát pl elfért alatta?

2011. jan. 4. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly volt pici a babám és védőnőhöz, dokihoz, ill gyógytornászhoz mei taiban vittem, mert egyrészt nem kellett sokat sétálnom a rendelőkig, másrészt lépcsőznöm kellett, az pedig babakocsival segítség nélkül nem ment. Simán ráadtam az overált, plussz a saját kabátomat is rajta gomboltam össze, így volt egy "lábzsák" is. szerettük nagyon.
2011. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetlen egyszer próbáltam meg kabátostól belegyömöszölni a lányom a kenguruba, de feladtam, főleg, mivel már ordított. Mindössze 3-4 hónapig használtunk kengurut 4 hónapos korától 7-8 hónapos koráig, ami június és október közé esett. Következő tavasszal, nyáron meg már futott, kengurut végleg elraktuk. Bár, olyan hátizsákos üzemmódban is lehetett volna használni úgy 1 éves korától, de egyrészt akkor is még tél volt, meg végül eszembe sem jutott. Bocs, de nem tudok mellette szóló, meggyőző véleményt mondani.
2011. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is így vagyok vele, hogy inkább a babakocsi, mint a kenguru, pedig én is magamra vagyok utalva, mivel párom keveset van itthon ( külföldön dolgozik ), de valahogy el nem tudom képzelni, hogy lifegjen a hátamon, vagy a mellkasomon, pláne, hogy a melleim is be vannak durranva rendesen, ilyen hideg időben meg non-sense, hogy fázni hagyjam, mert nekem így kényelmesebb a hordása.

Azért köszi a válaszokat.

2011. jan. 4. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Túl sok ruhát nem tudtam az overáll alá ráadni,a terhesség során hordott nagyobb méretű kabátomat vettem fel ami alá ő is befért.Szerintem neki se volt túl kényelmes és ezért használtam csak akkor a kengurut amikor tudtam,hogy max 10 perc múlva már itthon is vagyunk .Természetesen lehet állítani a szélességen viszont ami nekünk volt baby björn annyit nem lehetett annyira,hogy úgy tényleg eszkimósra öltöztessem a gyereket és ne nyomja kb össze a kenguru...Mikor csak úgy céltalanul kenguruba flangáló emberkét látok télen az utcán nah azon én is mindig elgondolkodok.
2011. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Párom is, és én is nagyon rá voltunk indulva a kengurura, meg is vettük, mikor a kislányom már szépen tartotta magát. Apa oda volt meg vissza, hogy mennyit fog Vele így mászkálni. Hát mondanom sem kell, attól, hogy lett egy kengurunk, Apa nem volt többet itthon, így nem használták túl sokat. Én is kb 3szor tettem bele a kislányomat. Azt gondoltam, könnyebb lesz a vásárlás, de egyáltalán nem egyszerű a gyerekkel behajolni a hűtőbe a joghurtért, tejért, tejfölért, a pénztárnál fizetés is sokkal bajosabb, azontúl nem tudom levetkőztetni, maximum a sapiját tudom levenni. Persze lehet tologatós kocsit venni a boltban, de akkor már ott tartok, hogy miért nem babakocsival indultam el, és az még kényelmesebb is a babámnak. Aztán még párszor próbálkoztam a kenguruval, gondolván nekem is jó edzésnek, meg majd megszokjuk. Aztán mikor kicsit hosszabbra nyúltak a dolgok, mint terveztem, és a kislányom a kenguruban aludt el, és lógott a kis feje, akkor tettem le végleg a kengurut. Kertesházban lakunk, nincs lépcső, lift, nem tömegközlekedek. Jó nagy, robosztus babakocsink van, sokkal kényelmesebb a kislányomnak, mint a kenguru, én meg már megszoktam, semmi nehézséget nem okoz. Attól meg egyenesen rosszul vagyok, mikor az 1-2 hónapos piciket ÜLTETIK kenguruba. Össze vannak görnyedve, nem tudják még tartani magukat azok a csöppségek, a szívem szakad meg olyankor... Szóval én az a tábor vagyok, aki oda volt a kenguruért, aztán mégsem láttam olyan jónak, hogy használjam :)
2011. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én egyetlen okot tudok mondani ami teljesen mellette szól:

nem volt hajlandó másban ellenni! Próbáltam én a babakocsit, de úgy visitott mint akit nyuznak, akár fél órán keresztül is. Nagyon rühelte. Mindig babakocsival indultunk sétálni, mikor már nem birtam tovább hallagatni a sírását, akkor kivettem a kenguruba beraktam és 1 perc múva már aludt is. Hál istennek most jobb a helyzet, már nagyobb, 10 hós. Most elvan benne amig elmegyünk a gyerekorvoshoz, védőnőhöz 10 perc. Visszafelé már visit szegénykém. ugyhogy rohanunk haza.

Ha muszáj lenne biztos beletudnám raknia kenguruba most is, mert állítható, végszükség esetél mindig ott van velem. Hátha.

2011. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!