Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltek a bölcsőhaláltól?...

Nem féltek a bölcsőhaláltól? Mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia én féltem vettem légzésfigyelőt..már 11 hós a lányom már nem használom mert velünk alszik..

Remélem már nem lesz gond...alvás előtt szellőztetek tiszta ágynemű jó levegő de viszont csak a textil pelusával alszik el azt nem tudom elvenni tőle eddig még nem volt gond...ja és van mellette egy kis plüss bárány azt sem tudja nélkülőzni meg mostmár a puha babáját sem.De mig minike volt semmi nem volt a kiságyába.És ne legyen tul meleg a szobába 21 fokot mondanak de viszont ne is fázzon a baba mig kicsi volt hálózsákban aludt már nem szereti igy marad a kispaplan...ja és kispárna se legyen...Mennyi idős a babád?

2011. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem féltem:)

Szerintem az ember a negatív gondolatokat magához vonzza, így nem is gondoltam rá, hogy bármi baja lehetne. Aztán 4 hónapos korában kaptunk egy légzésfigyelőt, azt használtuk. De addig se foglalkoztam azzal, hogy bármi baj történhetne. Ha aggódsz, akkor a légzésfigyelő jó megoldás:)

2011. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Normális hőmérsékletet tartunk a lakásban (nappal 20-21, éjjel 18-19 fok), nem öltöztetem túlzottan be a picit, nincs az ágyában semmi fölösleges holmi, amibe bele tudna tekeredni, bele tudná fúrni az arcát, egy szobában alszunk, így éjjel is hallja a szuszogásunkat (állítólag ez is fontos), éjjel sincs túlöltöztetve... légzésfigyelőnk nincs, engem inkább feszültté tenne. A nagyoknak se volt, akkor még nem volt "divat"... Úgy gondolom, akit megnyugtat, használja, engem zavarna...
2011. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én fiam ugyan már 13 hós,de igen én is féltem tőle!

Amit tettem elsősorban légzésfigyelő! de nem csak a készülék beszerzése és használata,mert az önmagában semmit sem ér!

újra élesztő tanfolyam,hogy tudd mit kell tenni ha baj van és ne csak toporogj egy helyben mint a sz@ró galamb!

Másodszor én inkább háton altattam mint hason,illetve nem raktam rá több réteg takarót a túlmelegedést elkerülve!

Harmadszor szellőztetés szigorúan cigaretta füst természetesen ki zárva,mondjuk nem dohányzunk,de az is előidézi állítólag!

Legutolsósorban pedíg nem gondoltam rá csak a pozitív hozzáállás ami fontos.Azt mondják az ember előbb-utóbb bevonzza azt ami nagyon foglalkoztatja!

Hú szóval mindent megtettem a z elkerülése érdekében!

2011. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is nagyon félek tőle, igaz már féléves. Nekünk is van légzésfigyelőnk. Minden elalvás előtt (még napközben is) szellőztetek, cserélem sűrűn az ágyneműt. De az kicsit aggaszt h kislányom csak hason hajlandó aludni, ha átfordítom akkor is visszafordul magától.... Azt mondják minél idősebb a baba annál kisebb az esélye... Szerintetek is így van?
2011. jan. 4. 11:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen feltem,2naposan elkekult a gyerek(nem a mi hibankbol)na onnatol kezdve velem aludt.kellet egy kis ido mire feldogoztam.ha nem tortenik ez meg velunk biztos nem feltem volna.
2011. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Nálam jobban kevesen féltek ! Már az őrületbe kergettem magamat ! Nem kellett sok hozzá ,hogy ezügyben dokihoz menjek !Aztán ahogy egyre nagyobb lett ,már kicsit megnyugodtam ! Most lesz 16 hónapos ,de az biztos ,hogy 2 éves koráig használni fogom a légzésfigyelőt !!!Inkább a haán aludjon ,így nem tudja visszanyelni ha bukik !
2011. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam,hogy a statisztika alapján 4 hónapos korig és javarészt a kisfiúknál nagyobb a rizikó faktor.

Nem én találtam ki ezt mondják az "okosok"

Utánna gyakorlatilag már nem kell tartani tőle:)

2011. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én rettegtem tőle (ahol lakunk halt meg így annyi idős baba mint a mienk=() volt hogy egész éjjel csak ültem az ágy mellett és néztem hogyan szuszog a drágám=)

nálunk sincsen semmi az ágyban és hálózsákban alszik, a háló ajtó nyitva van és a nappali ablaka is résnyire így friss levegő van este is (állítólag az elhasznált levegőt szívják vissza azok a babák)

mivel anyatejes volt így éjjel 3-4 óránként kelt enni ami azért megnyugtató volt a számomra!!!

most 7 hónapos=)

2011. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én nem féletem,mégis majdnem megtortént a baj,de sikerult ujraéleszteni,2 hos volt akkor,egészséges anyatejes baba,nem sem tul meleg,semmi ami miatt megtorténhetett volna,mégis megtortént,azt mondták a dokik,hogy egy blokk van ilyenkor az agyaban és elfelejtenek levegot vetti.Volt légzésfigyelonk,meg tudtam is hogy mit kell csináln iilyen esetben,ja és nem pánikoltam be,már csak utána,na de akkor nagyon,mikor haza jottunk a korházbol,nem mertem levenni rola szemem,annyira féltem,hogy enhogy megtorténjen ujra,de aztán kicsinyenként megnyugodott az egész családmost már 16 hos nagyfiú,1 éves korátol nem használjuk a légzésfigyelot,mert velunk alszik.
2011. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!