Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom levinni a lázát!...

Nem tudom levinni a lázát! 40,5 mit csináljak?

Figyelt kérdés
tegnap óta 39-40 fokos. 3 hete ettünk antibiotikumot, a dokinő most azt nem adná, azt mondta csillapítsam. de hiába hűtőfürdő, vizesruha, kúp, szirup, 4-6 óránként, semmi. NAgyon kivan már a kisfiam, (21 hós).
2011. szept. 19. 00:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia. Ez elég magas láz. Végbélben mérve ennyi? (de még a 40 fok is sok). Én 3 óránként adtam neki kúpot (vagy Nurofent felváltva) ha lázas volt. + Hűtőfürdő. Most is lázas?


Ha nem megy le a következő kúp után sem, én elvinném az ügyeletre. Amúgy mi a baja, amire antibiotikumot kapott, és mit mondtak most?

2011. szept. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
DE jó, hogy más is fenn van még. legutóbb mandulagyulladása volt, ami miatt gyógyszert kapott. MIóta nem szopik, (3 hónapja) szinte 4 hetente elkapja, és antibiotikummal jön helyre csak, a láza mindig ilyen magasra szökik. de most már nem kapott gyóygszert, tegnapelőtt kis nátha miatt vittem orvoshoz. erre tegnapra már belázasodott, és le se megy.:( Olyan soká lesz még reggel.
2011. szept. 19. 00:19
 3/18 A kérdező kommentje:
legutóbbi adataink: este fél 8-kor 39,7 volt, akkor kapott nurofen kúpot. most 23.30-kor 40,5-öt mértem, popóban, és panadol szirupot adtam. meg fürdettük. lassan eltelt egy óra is azóta és még tiszta forró.
2011. szept. 19. 00:21
 4/18 anonim ***** válasza:
húzz ecetes-vizes zoknit a beteg lábaira, és hagyd rajta pár percig... beválik
2011. szept. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszi, kipróbálom, megyek is!
2011. szept. 19. 00:24
 6/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok. A Panadol az lázcsillapító is? Nem tudtam... Mi Nurofent használunk. De a legjobb egy végbélkúp lenne, ha még mondjuk 1 óra múlva is nagyon forró... Ha a Panadol lázat is csillapít, akkor 2 óra alatt akkor is lentebb kéne, hogy vigye. Tegyél a hóna alá egy lázmérőt és mérd meg most is neki... lehet, h már nem annyira magas.


Amúgy éjjel mindig magasabb jóval a láz, ezt én is tapasztaltam... De reggelre meg szépen lemegy.


Szóval adj neki kúpot egy óra múlva, ha még mindig forrónak érzed, de jó lenne, ha mérni is tudnád, ne csak érzetre...


Jobbulást a picikének!! Neked meg kitartás! :)

2011. szept. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

találtam még neten is:


Priznitz. Hogyan történik a Priznitz, más néven állott vizes borogatás? Egy lavórba engedjünk langyos vizet, tegyünk bele egy törölközőt, jól nedvesítsük át, csavarjuk ki, majd a gyermek törzsét hónaljtól combközépig tekerjük be vele. Erre egy vékony száraz ruhát tegyünk. Ha a nedves törölköző átvette a test hőmérsékletét (kb. 10 perc múlva), cseréljük ki egy másik langyos vízbe mártott törölközővel. Ezt mindaddig folytassuk, míg a gyermek láza le nem megy.


Fontos eloszlatni egy tévhitet. Sokan mennek úgy a rendelőbe, hogy a kicsi csuklójára, bokájára tett vizes ruhát, mégsem használt. Ezzel nem érdemes próbálkozni, mert nem is fog. A csukló, boka felszíne ugyanis túl kicsi ahhoz, hogy segítsen, a gyermek egész törzsét be kell ahhoz tekerni, hogy a láza lemenjen.



írd, hogy hogy van.. gyógyulást!!

2011. szept. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
vizes ruhazd be!!! tudom hogy kegyetlenul hangzik de muszaj mert nagyon magas a laza en azt csinaltam mikor ennyire felment a gyermekeimnek, mellkasara kezeire labaira le is huzta nekik plusz lazhuzo
2011. szept. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
sikerül levinni a lázat? ismeretlenül is aggódunk!
2011. szept. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

éjszakára ne adj se panadolt se nurofent. az inkább fájdalomcsillapító, magas láznál nem jó, hőemelkedésre adják inkább! germicidet este lefekvés előtt és éjszaka ha lázas akkor jöhet 3 óránként a panadol-nurofen!!!!

ha nem megy le akkor ügyelet, én kihívnám őket ilyen magas láznál, nem vinném be :(

nekem azt mondta az orvosunk, hogy ha 40 fölé megy akkor azonnal üljünk autóba és menjünk korházba mert az már túl magas ilyen picinek


jobbulást, írj majd, hogy sikerült-e levinni!


(én 21 hónaposom is beteg azért virrasztok :((()

2011. szept. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!