Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányomnak 1...

Másfél éves kislányomnak 1 órája adtam panadolt és nem vitte le a lázát, kúpot adjak neki? vagy az még csak nem hatott?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
várj még min.2 órát,és adj más gyógyszert neki, mert ugyanabból csak 8 óra elteltével lehet adni. addig lehet hűtőfürdő. vagy vizes borogatás.nekünk már több ilyen volt, nekem a hideg vízes borogatás vitte le a lázát, és a nurofen vált be inkább nekünk, az valahogy leveszi:-)nekem a doki azt mondta, 4 óránként lehet adni mást, de ha nagyon makacs, akkor 3 óra mulva. 38 alatt ne is csillapítsuk.
2011. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
mennyi a láza most?
2011. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!39 fokos láza volt,kijött a doki,mondta kúp és ez felváltva,mielőtt jött akkor adtunk neki panadolt,már másfél óra eltelt,és 38 fok...remélem lejjebb viszi...
2011. szept. 24. 20:21
 4/17 anonim ***** válasza:
38 már jó. Annál lejjebb ne vidd, akkor a szervezet nem tud úgy küzdeni a betegség ellen.
2011. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
én kúpot szoktam használni,mert az gyorsabban leszokta vinni a lázát!
2011. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nurofent szoktak adni 38 fok felett!!!

A Panadol nem fogja levinni a lázát. Viszont adtál már neki panadolt, így nem tudom, hogy Nurofent mennyi idővel utána szabad beadni.

A 18 hós lányomnak 4 napja volt 38,6 , 5 ml Nurofen rögtön levitte. Viszont végbélben kell mérni a lázat, és fél fokot levonni, úgy nagyon pontos lesz az eredmény.

2011. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
igen,tudom,ott szoktam.a doki is mondta h jobb a nurofen holnap veszek is,de most sajnos csak ez van itthon.
2011. szept. 24. 20:32
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem kioktatásból,de amikor beteg a gyerekem,nem internetes közösségi segítségre lennék kíváncsi,hanem orvosira:)
2011. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a Panadol soha nem használt lázcsillapításra, a Nurofen inkább. Mivel a kettőnek más a hatóanyaga, (ibuprofen illetve paracetamol), lehet adni hamarabb is. Ha nagyon magas lenne a láza, akkor elsősorban a hűtőfürdő használ, nagyon hatékonyan leviszi a lázat, és elég hosszan lent is tartja, de együtt kell alkalmazni azt is sajnos a gyógyszeres lázcsillapítással. Válts Nurofenre, azt adhatod a Panadol után is, akár most.

2011. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor most én is mondok valamit:szerintem a Nurofen,Panadol és egyéb vény nélkül kapható társai magas,makacs láz esetén sz.rt nem érnek.Ezek legfeljebb fogzási fájdalmakra és hőemelkedésre jók.Ami igazán hat,az az Antipyreticum(kúp).Mi ezt használjuk,a Nurofent pedig csak kiegészítő kezelésre.
2011. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!