Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem visszalépés 8 hónap külön...

Nem visszalépés 8 hónap külön alvás után egy szobában aludni a kicsivel?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 8 és fél hónapos, születésétől fogva külön szobában alszik. Eddig soha semmi jelét nem adta, hogy ezzel baj lenne, hiszen mikor éhes volt, vagy bármiért felriadt, rögtön átmentünk, és orvosoltuk a problémát, mindig gyönyörűen visszaaludt. Kb. 2 hete viszont nagyon sokszor felébred este, 4-5 alkalommal, és van, mikor 2 órán keresztül nem alszik el, a vállunkon elalszik, nagyon álmos, de mikor berakjuk a kiságyba, újra sírni kezd. Most van a szeparációs szorongása, nap közben is sír, ha nem lát, gondolom, ez este is ennek tudható be, pláne, hogy mikor valaki egy légtérben alszik vele, akkor jobban alszik. A férjem szorgalmazza, hogy költözzünk vele egy szobába, de én nagyon félek, hogy ez visszalépés lenne, mert szeretnék következetes lenni a gyereknevelésben, és úgy érzem, az elmúlt 8 hónap különalvás a semmibe veszne ezzel, sőt, ezek után nagyon nehéz lenne neki visszaszokni a külön szobába. Mit látna? Hosszú ideig külön van, de anya-apa persze mindig ott terem, aztán sír-sír, erre egy légtérben lennénk, minden jó, aztán egyszer csak megint "egyedül" lenne szegény...szerintem ezt nem is tudná megérteni.... Ti mit tennétek?
2011. máj. 7. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
nálunk van a gyerek ágya mellett egy szivacs,azon alszok.valamelyik nap is ilyen éjjel volt,ott aludtam vele,fogta a fülem,ő így nyugszik meg,simogattam a hátát,csendesen beszéltem neki.ilyenkor visszaalszik.ha pedig nagyon nem megy,mert ilyenre is volt példa az elmúlt időszakban,kiveszem és mellettem alszik el.de a saját szobájában.ezt esetleg próbáld meg,nálunk bevált.
2011. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem következetlenség, ha a fejlődési szakaszának (most a szeparációs szorongás) megfelelően változtatsz a szokásokon. Nálunk is volt olyan időszak, amikor nem maradt meg az ágyában, de pár hét alatt elmúlt. Most 14 hónapos, és fel sem merül, hogy ne a saját helyén aludna.
2011. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most van az a korszaka, amikor mindent megtesz, hogy veletek aludhasson! Hiszen anya és apa között sokkal jobb aludni, mint egyedül....
2011. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már meglágyította a szívem a kis manó, mert tegnap köztünk aludt, bal kezével engem fogott, jobb kezével pedig az apukáját.....gyönyörű volt!
2011. máj. 12. 21:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Születése óta együtt alszom a fiammal a gyerekszobában. Lassan-lassan szoktatom ki magamat onnan. Most már (13 hónapos) csak hajnalban megyek be hozzá és együtt ébredünk. Nekünk gyönyörű így.


Pedig én is következetes vagyok a gyereknevelésben, DE: a gyerek szükségleteit (nem a vágyait, hanem a szükségleteit) mindig kielégítem. Most rám van szüksége. Az első két év a bizalom, a kötődés kialakításának az ideje. Az önállóság a következő lépcső lesz, kétéves kor fölött.


[link]


...a nyugati szülőknek azt tanácsolják, hogy a megfelelő alvási szokásokat már csecsemőkorban alakítsák ki, a babát mindennap közel azonos időben, egy kiszámítható rutin végén tegyék be a saját ágyába, hogy ott egyedül aludjon el. Ha azonban a különböző népeket meglessük álmukban, rájöhetünk, hogy amit mi egy kisbaba számára „megfelelőnek” tartunk, valójában egy kisebbség furcsa ideálja.

A kultúrák többségében a csecsemők ma is az anyjukkal alszanak, és ebben a szoptatás szerepe is meghatározó maradt. Így van ez még olyan iparilag fejlett országokban is, mint Svédország vagy Japán.

2011. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vettem volna magunk közé.igy még nehezebb lesz neki a saját ágyában.pár napig inkább te aludj vele ahogy elöttem is irták.
2011. máj. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lehet,hogy gyönyörű volt,hogy köztetek volt,de az nem lesz gyönyörű,amikor vissza kell szoktatni.Nagyon sokan esnek ebbe a hibába.Én nem,mert én inkább átmentem ahányszor kellett,és meg is lett az eredménye.és ettől nem szeretem kevésbé a gyermekem,csak neki éjjel nem köztünk van a helye
2011. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nagy hiba magunk közé venni, de csak egyszer történt, odafigyelünk, hogy ne szokjon hozzá. Most átvittük a kiságyát a szobánkba, meg beraktam mellé egy pólómat, így vele van az illatom. Az elmúlt este gyönyörűen aludt így is! Vajon ez is baj, hogy őt költöztettük át hozzánk, és nem én mentem át hozzá? Vagy azért ezt majd fokozatosan vissza lehet állítani?
2011. máj. 13. 11:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem jo ha éjjelre kimozditod a megszokott környezetéből,lehet majd nyugtalanabbul alszik.miért nem hagytátok a helyén és ugy adtál neki egy "rongyit"?
2011. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működött, hogy a saját szobájában aludtam én is éjjel, ha felébredt.. de a mi hálószobánkba nem vittem át soha!

Van egy kihúzhatós kanapéágy is a babaszobában, ha ez nem megoldható akkor marad a szivacs a földre :)


A Ti hálószobátokban való alvás tényleg "visszalépés" lenne, ahogy írtad is.


Én a mai napig néha még a gyerekkel alszom az ő szobájában, pedig már 22 hónapos.

2011. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!