Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Változik valami, ha betölti a...

Változik valami, ha betölti a baba az 1 évet? Csak mert sokan úgy várjuk/várják ezt az időpontot (köztük én is), mintha valami nagy változás kezdete lenne.

Figyelt kérdés
Akinek a babája már betöltötte az 1 évet leírná, hogy könnyebb, vagy nehezebb-e a gyerkőccel?
2011. febr. 5. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én már a második gyerekkel élem meg ezt ,de semmi nem változik. Az enyémek amúgyis későn kezdtek el járni: a lányom 15 hónaposan, ő most 4 éves, a fiam sem jár még most 13 hónaposan. Talán az étkezésben van változás, mostmár bátrabb vagyok sok mindennel. Szinte azt eszi amit mi, kivéve a tejet. Meg persze egyre okosabb, egyre több mindent ért. De az se törvényszerű, hogy az első szülinapjára kimondja az első szót, főleg nem azt, hogy anya. Pedig mindenki ezt várná.

A lányomat annakidején lenyűgözte a torta, a gyertya és a tüzijáték. A fiam nem igazán foglalkozott vele.

2011. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egész életedben élvezheted a gyereknevelést,nem tudtad?
2011. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 ev utan nehezebb picit, akkor mar vigyazni kell sokmindenre, ne essen el ha meg nem jar rendesen, jonnek az olyan gondok hogy hiszti.. Mindig figyelni kell ezert vagy azert ra.. 1 ev elott az van mit te akarsz, utanna mar amit o akar..(majdnem)
2011. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van amiben könnyebb, van amiben nehezebb.1 éves kor elött még te diktálsz, utána már nem biztos.

A hétköznapok minden kép egyre könnyebbek, jobban tudsz haladni a házimunkával, már nem kell feltétlenül 2 fele főzni, egyre önállóbb a baba, jobban elvan egyedül.Viszont ez nehezíti is dolgokat, mert egyre kíváncsi, egyre több lesz a baleset.

Minden korszaknak megvan a maga szépsége, és a maga hátránya.

Ahogy anyu szokta mondani: Amíg kicsi azt várjuk hogy nöljön, ha meg megnőtt azt kívánjuk bár még kicsi lenne.

2011. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább az étkezésben vettem észre változást: több dolgot adok neki nyugodt szívvel. Pl. mikor mi a kávézunk és esszük hozzá a győri kekszet, ha kér, neki is adok stb.

A fejlődésbeli változások természetesek, ahhoz nem kell 1 évesnek lenni, folyamatosan csodálkozunk a párommal, hogy miket tud, miket csinál sokszor ez a pici emberke, sokszor csak ámulunk-bámulunk. Eddig az egy évet, most meg a 2 éves szülinapot várjuk, persze közben meg nem akarjuk, hogy olyan gyorsan teljen az idő, de mostanság mintha kétszer olyan gyorsan futna mint régebben... :o(

2011. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, kíváncsi vagyok még mások véleményére is.
2011. febr. 11. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem onnantól kezdett "könnyebb" lenni mikor elindult! Ez nagyon változó tudjuk ki mikor indul el! Nagyon fárasztó tud lenni ez az örökös velem nekem hozzám rám.....stb.
2011. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én éles határt éreztem. a szülinapja után kezdett el kinyílni az elméje, okos lett, akaratos, kombinál, hisztis. Az első évig, könnyebb volt, akartam is még egy babát. most már nehezebb vele, már nem olyan kis tehetetlen. elfut előlem amikor elcsen valamit, állandóan kukázik, sokat bosszankodok, persze nem komolyan, de tényleg valahogy nehezebb vele. Viszont jó, hogy tud járni, mert már gerincferdülésem lett lassan. Jó látni, hogy értelmes, felismeri az állatokat, és mutogat mindenre hogy ő ezt már ismeri és én ennek ugyanúgy örülök e.. tényleg nagyon érdekes ez a része a fejlődésüknek. Nekem nehezebb, de sokkal intenzívebb és érdekesebb most az életünk mióta betöltötte az első évet!
2011. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!