Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg szükséges, hogy az...

Tényleg szükséges, hogy az újszülött mellett éjjel is égjen valami kis fényforrás? Egész éjjel?

Figyelt kérdés
És mit tegyünk, ha velünk van egy szobában és mi nem tudunk úgy aludni? Vagy majd megszokjuk?
2011. jan. 8. 22:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt gondolom, hogy újszülött mellett szükséges. Ezért találták ki az éjszakai fényt. Semmi hókusz-pókusz, megszokás vagy légzés nem áll a hátterében, egyszerűen praktikus oka van. Újszülötthöz alap esetben éjszaka többször is felkelsz. (pl. szoptatáskor, ha felsír, ha Te ébredsz és ránézel a Picúrodra, stb...) Tök sötétben valószínűleg mindez nem menne, ha meg akkor kapcsolsz lámpát, az tutira nagyon zavaró lenne még neked is, nemhogy a kisbaba érzékeny szemének... Minden jót, 1 éves kisfiú anyukája
2011. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Csak hogy tudjátok: SÖTÉTBEN kell(ene) aludnia minden babának és felnőttnek is, ugyanis csak sötétben tud teljesen kikapcsolni az agy. A piciknek pedig azért is fontos, mert csak sötétben tud megfelelő mennyiségű melatonin termelődni az agyban, ami a megfelelő fejlődéshez, és egyben az agyi kikapcsoláshoz, pihenéshez szükséges.

Ezt számos alváskutatás is bizonyítja, csak nézzetek utána.

2011. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök, ezek szerint nem "kötelező" a dolog. :)

Ki fogjuk próbálni, én sólámpára gondoltam, az halvány, de mégis ad valamennyi fényt. Iagzából az utolsó előtti válaszadó fogott meg leginkább, hogy ne kelljen hirtelen erős fényhez szokni egyikünknek sem. De majd kiderül :)

Még van majdnem 2 hetem a szülésig :)

2011. jan. 9. 16:00
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nekünk is sólámpánk van, és ha éjjel be kell menni hozzá, azt felkapcsolom. Pont elég volt arra mindig is, hogy szopizzon, illetve a mai napig annak a fényénél tisztába is tudom tenni. De egész éjjel nem égetem nála, miért is kellene? Ezzel csak azt érném el, hogy később félne a sötétben, aztán nem tudnám hogy leszoktatni a világosban alvásról.
2011. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 szathmary89 ***** válasza:
2,5 éves koráig nem volt fény. Akkor kezdődtek gondok, éjjeli üvöltések néha. Az volt a gond, hogy felriadt és nem tudta hol van, hol a takaró, a maci stb. Onnantól kapcsoltunk kis éjjeli fényt és már csak ha rosszat álmodik, nyöszörög. Ilyen időtájban kezdenek álmodni.
2018. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!