Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire van szerepe az...

Mennyire van szerepe az apáknak a születés utáni hetekben? (akár női akár férfi szemmel)

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 09:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele hogy ő hogyan érezné magát jobban. Úgy hogy ha otthon egy "idegen "tevékenységben segít. Vagy ha ő az ő munkáját végzi amihez ért és hasznos. A mai anyagias világban egy pasi akkor tud a legtöbbet segíteni ha "pénzt visz haza". Keressetek közös megoldást mert az a legtisztább.Téged is megértelek hogy jó lenne ha melletted lenne,hiszen nem kis dolog a szülés,de remélem van még olyan családtagod aki megtiszteltetésnek venné ha ő lehetne melletted abban a nagy pillanatban. Ez a szülés körüli időszak olyan része lesz az életeteknek amiröl évtizedekig beszélni fogtok.Gondoljátok át. Boldog babavárást:D
2009. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát az már régen rosz ha ezen az egyértelmű dolgon gondolkodni kell. Az én páromnak egyértelmű volt hogy senki és semmi nem olyan fontos mint mi és az, hogy együtt legyünk az első pár hétben. Már leírtam hogy nálunk mi volt, de akkor még nem írtad le konkrétan hogy mi a tényállás. Így viszont az a véleményem, hogy ez nem is lehet kérdés. Maradjon otthon veletek, és ha ezen ő gondolkodik az már régen rosz.
2009. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Azért én mégis azt remélem, hogy ez nem egy "régen rossz"-helyzet, hiszen tudom, hogy mit csinálhatna abban a két hétben, arra vágyik már 8-10 éve.

Nagyon úgy gondolom, hogy tényleg ezt nagyon át kell beszélnünk kettőnknek. Nekem sincs jogom őt megfosztani egy olyan lehetőségtől, amire már rég óta vágyik. Amikor ezekről beszéltünk, azt mondta, hogy előbb megbánná, ha nem lenne velünk, mint azt, ha nincs jelen abban, ami épp arra a két hétre esik.


Egyébként a szülésnél mindenképpen ott lenne. Csak az utána lévő pár hét a bizonytalan...

2009. jan. 30. 14:34
 14/15 anonim ***** válasza:
54%
Hát egy utazás vagy lehetőség az adódhat máskor is, viszont ezzel a babával és veled csak akkor lehet az első pár hétben. Ugyanis egyik nap sem pótolható már szerintem. Nagyon hamar elmegy az idő én minden percet kihasználtam és a párom is. Nekünk nincs olyan ajánlat vagy lehetőség ami fontosabb a gyermekünknél. Azok az első pillanatok pótolhatatlnaok. Nekem ez a véleményem.
2009. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon megszívtam a szoptatással. Életemben nem szenvedtem még annyit. Ha a párom nincs mellettem érzelmileg és nem segít be a baba körüli teendőkbe, akkor most tápszeres lenne a kisfiam. Olyan sebesek voltak a melleim hogy méh a szellő is fájt. Hetekig monokiniben mászkáltam otthon, hogy gyógyuljak, a párom meg ment és hozta a kaját, mellszívót, bimbóvédőt, bevásárolt, ápolgatta a lelkem, bújta a fórumokat a neten, hogyan segíthetne. Örökké hálás leszek neki érte. Ez egy kritikus időszak, ami próbára teszi a kapcsolatokat. Nagyon nehèz segítség nélkül végigcsinálni, de nem lehetetlen, pláne,nh a pici nem hasfájós, nyugodt baba, és a szoptatás is simán megy. Max lejjebb kell kicsit adni a házimunkából, meg rendelni kell a kaját. Szerintem jó, ha az apa minél aktívabban kiveszi a részét a baba gondozásából, mert az apa érzézeknek is ki kell alakulniuk. A párom az előző gyerekénél mindig el lett küldve: nem kell kicserélned a pelust, majd èn meg az anyám elintézzük. Egy idő után már nem is próbálkozott.
2015. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!