Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire van szerepe az...

Mennyire van szerepe az apáknak a születés utáni hetekben? (akár női akár férfi szemmel)

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
az én párom elég sokat próbált segíteni, persze neki is nagyon fura volt az új helyzet. nehéz nagyon az első pár hét, sok kapcsolat akkor bukik el, mert fáj még mindened, meg a fáradtság, meg a hasfájás és nincs időd a párodra.... de ha segít a párod, akkor nem vészes, amikor alszik a baba, próbálj majd vele is foglalkozni. mondjuk tud segíteni a vásárlásban, esteleg takarításban, főzésben...
2009. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A kérdés nálunk az, hogy vállalja-e a baba várható születésének időpontja körüli 2 hetes programot. nem tudunk dönteni... Én hihetetlenül örülnék, ha itthon tudna lenni... Azt hiszem, az biztonságérzetet jelentene.

Külső szemlélőként: fontos, hogy elmenjen, vagy fontos, hogy lemondja a programot?

2009. jan. 30. 09:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez erősen a férjedtől függ, hogy ő milyen típus? Az én férjem nem volt velünk itthon, de igyekezett haza. Általában ilyenkor a bevásárlásokban, főzésben szoktak az apukák segíteni. Legalábbis nálunk így volt, bár a betét vásárlásra erősen húzta a száját...:). Este együtt fürdettünk, de egyéb más dologban nem tudott volna segíteni. Az utolsó mondatod nem egészen értem a kommentben: menjen vagy ne menjen, hova is? Az én férjem attól, hogy babánk van pl. eljár moziba vagy néha a haverjaival összejár, én ezt sajna nem tehetem meg, de nem is várom el, hogy otthon üljön velünk, csak azért , mert én nem mehetek, pedig, hidd el, előtte én is nagy menőkés voltam, de most a baba az első :)
2009. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg is haltam volna ha nincs otthon a párom. Nekünk nincs senkink így aztán egymásra vagyunk és voltunk utalva. Plusz durva szülésem volt, így a szülés piskóta volt az azt követő négy hét fájdalmaihoz képest. Felkelni sem tudtam. Mégg a szoptatáshoz is a párom adta oda a babát. Valamint ez az időszak arra is jó, hogy mindketten megismerjétek a babátokat, a szokásait, és hogy családdá váljatok. De ezt nektek kell eldönteni. A párom még a szokásos iszogatós ünneplést is kihagyta a kollégáival mert látta hogy mennyire oda vagyok és nem akart egyedül hagyni minket. Örökké hálás vagyok neki ezért. És egyben a fájdalmakat leszámítva ez volt életünk legcsodálatosabb időszaka. Amúgy pedig a mai napig rengeteget segít itthon és csodálatos a kapcsolata a kislányunkal aki tegnap volt kilenc hónapos. Szerintem a kötődés szempontjából is jó ha az első időkben együtt vagytok mindhárman.
2009. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy "menjen vagy ne menjen": ez egy 2 hetes, ottalvós, nem hazajövős úgymond önkéntes munka lenne...
2009. jan. 30. 10:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia sajnos mi is így jártunk a munkája miatt:(

Én rettentő rosszul viseltem,mert féltem,hogy nem lesz ott velem.Sírtam.

Szerencsére időben haza tudott jönni!

Ha az első hetekben nem lett volna velem,nem is tudom mi lett volna:(

Nem tudtam volna egyedül megbírkózni a feladattal.

2009. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Épp így érzek én is... Én is sírtam... de még nem tudom, hogy hogyan lesz? Sikerül-e itthon lennie? Illetve hozunk-e együtt / hoz-e olyan döntést, hogy szeretne itthon lennie. Legalább esténként...
2009. jan. 30. 10:11
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!

Én azt tanácsolom ne menjen!

Neki is rossz lesz ha kimarad a babája első két hetéből szerintem ő sem te sem éreznétek jól magatokat egy olyan helyzetben amikor senki nem nyújthat annyi támogatást mint a párod.

2009. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon a választ! Igazából azt szerettem volna, ha valaki megerősít ebben, mert igazából én is így gondolom. De nem akarom kívülről sem ráerőltetni, hogy itthon legyen. Ezt a döntést azt hiszem, neki kell meghoznia.
2009. jan. 30. 10:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha tud inkább maradjon otthon! 2 hét az tényleg sok és ha nincs senki aki segítsen akkor nagyon jó lesz ha otthon tud maradni. Nekem anyukám volt nálunk 3 napig utána a párom volt itthon 1 hétig még össze szoktunk így 3-an. Még most is mikor itthon van biztonságban érzem magam és segít a babánál! Remélem sikerül megoldani!

2,5 hós kisfiú anyukája

2009. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!