Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadassam a rotavírus elleni...

Beadassam a rotavírus elleni vakcinát?

Figyelt kérdés
Kicsit húzós az ára, mert 2 X 18.000, de még mindig jobb mintha elkapja. 12 hetes a kicsim. Ti beadattátok? Meddig véd?
2009. jan. 30. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem 3-4 éves koráig hat.

Én is be akartam adatni de aztán a férjem lebeszélt,hogy ugysem lehet minden ellen beoltatni.

Igazából az ilyesztő hogy a kiszáradás halálhoz vezethet a piciknél de szerintem ha hány a gyerek és megy a hasa azt mindenki észreveszi és onnantól fogva ugyis figyeli a gyereket ...mennyit iszik stb. Szóval mi lemondtunk róla pedig sok kisgyerek van családban akitől elkaphatja.

2009. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia mi 10 hetesek múltunk, én is úgy gondolom be fogom adatni, mert az ok hogy ha hány figyelem, de azt hallottam hamar elkaphatja az egész család és ha mindenki hány és megy a hasa akkor sokkal nehezebb a piciről gondoskodni. én nem sajnálom a pénzt rá. azt nem tudom, hogy a kötelezőkkel együtt adják e vagy lehet máskor is
2009. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi beadattuk. Jobb félni, mint megijedni. Jobb esetben érzékeled a hasmenést, de pl. egy kizárólag anyatejen élő bébinek igen híg és rendszertelen a széklete, van, hogy egy nap nagyon sokszor, máskor meg napokig semmi. Én úgy voltam vele, hogy nem kívánom analizálni.

Amit én mindig leírok a rotavírusos kérdéseknél, hogy lehet egészségpénztári kártyával fizetni. A férjemnek van, mi abból vettük, így közvetlenül nem terhelte a pénztárcánkat. Ha neked/férjednek nincs, érdemes megkérdezni a nagyszülőket, bár akkor lehet, hogy kedvezményezetté kell tenni a gyereket. Ha nincs rajta elég összeg, akkor szerintem érdemes befizetni az egészségbiztosítási számlára, akkor adóév végén a befizetett összeg 30%-át leírhatod az adóból (már ameddig ez még lesz).

2009. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit elfelejtettem írni:

Mi mind a kettő adagot a kötelezővel együtt kaptuk meg. A rotavírus elleni védőoltás nem szuri, hanem szájon át kell beadni neki. A mi gyerekorvosunk odaadta nekem, hogy én adjam neki, mert a tapasztalata azt mutatta, hogy az anyukától jobban elfogadják a gyerekek, mint tőle.

Minden cseppet be kell juttatni a gyerek szervezetébe, mert ha túl sok megy mellé (vagy kiköpi), akkor kell egy plusz adag.

2009. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a váaszokat:Nagyon hajlok rá, hogy én is beadatom. Van eészségbiztosítási kártyánk is.Köszi még egyszer!
2009. jan. 30. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Adasd be nyugodtan ,én bánom hogy mi elmulasztotuk.A kislányom nagyon hányós.Ha 5km-es körzetbe valaki elhánnya magát az tuti hogy a lányom már másnap rókázik.
2009. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 14 hetesek leszünk és mi beadatjuk ezt az oltást!

A védőnőnk mondta, hogy a mi körzetünkben akinek a babája elkapta a hányás-hasmenést mind kórházba került, infúziókat kapott és nagyon nehéz volt. A szüleik utána mind azt mondták "bár csak beadatuk volna"!

Nálunk a pici 34. hétre született szerencsére elég szép méretekkel 2550g és 50 cm, most 3 hónapos és már 5200 g, de nem akarok megkockáztatni egy "kellemes" kórházi tartózkodást.

Egyszóval, ha megteheted oltasd be!

2009. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A mi kicsikénk is hamarabb jött-36 hétre, 47 cm-rel és 2490 grammal. Azóta 5650 gramm 12 hetesen. Kislány létére jól összeszedte magát. Ám a kórházi napokat nem szeretném feleleveníteni. Beadatom úgy döntöttem. Köszi nektek a választ! Puszi
2009. jan. 31. 11:58
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Igaz hogy jó régen tetted fel a kérdésed, és én nem is szoktam válaszolni, vagy tanácsokat adni, de most nem bírtam ki, hogy ne osszam meg friss tapasztalataimat, hátha még elolvassa valaki.

A nagyobbik fiam mindjárt 6 éves lesz, és a múlt héten azzal hívtak fel az oviból, hogy menjek érte, mert megy a hasa, és nagyon rosszul van. Ez csütörtökön volt, vasárnapig úgy ment a hasa, mintha vízcsapot nyitottak volna meg, két napig lázas volt, amit a hányástól és hasmenéstől nagyon nehéz volt csillapítani. A vizet kanalaznom kellet belé 10 percenként, mert ha többet ivott egyszerre egy kanálnál, akkor perceken belül kihányta. Éjszaka "összerottyintotta" magát, tehát sikáltam a pizsin kívül a szőnyeget, a wc-t, a kádat, a padlót. A nagyfiamat még nem láttam 3 napig játék nélkül feküdni, csak most. Ő nem kapott Rota ellen védőoltást!!!

A kisebbik fiam holnap után lesz 2 éves, és bár nem lehet a tesóról levakarni, egyetlen híg széklete volt a fertőzés alatt. Ő kapott Rota ellen védőoltást!!!

(Megjegyzem, tavaly egy Kalici fertőzés letarolta az egész családot.) Szerintem nem attól kellene tartani, hogy esetleg kórházba kerül a gyermek. Én ha tehetném átvállalnám tőlük az összes betegséget. De csak annyit tehetek, hogy beoltatom - ami ellen lehet! Ahhoz pedig hogy valamelyik orvos nem javasolja van egy sztorim: Az apukám COPD-s beteg. (genetikai eltérés, mely akkor okoz tüdőbetegséget, ha az emberke dohányos.) Öt év alatt legalább 5 orvos mondta neki lazán, hogy ennél a betegségnél nem számít, hogy leteszi-e a cigit vagy sem, mert ez nem gyógyítható! Most találkozott először azzal az orvossal, aki elmagyarázta neki, hogy a betegsége ugyan nem gyógyítható, de ha nem dohányzik nem romlik olyan gyorsan az állapota, esélye van jobb minőségű életet élni, és ha csak néhány (3-4)évvel ezelőtt is abbahagyta volna, sokkal kevesebb tüdőszövete halt volna el mostanáig. Tanúság: vagy hallgassunk a saját józan eszünkre, vagy olyanra aki használja is az eszét és a tudását!

Üdv.

2011. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!