Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három és fél hónapos babámnak...

Három és fél hónapos babámnak beadassam-e a rotavírus elleni vakcinát?

Figyelt kérdés
Pontosan azt szeretném tudni, hogy használ-e, van-e hátulutője (pl. meglesz-e később a kellő védettsége), és mennyibe kerül?
2008. márc. 5. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha van rá pénzetek, adasd be, ártani nem fog. Ha jól tudom, olyan 30 ezer forint, de azt is hallottam, hogy egyszer vagy kétszer meg kell ismételni (ebben nem vagyok biztos). Én szívesen beadatnám, de hát erre nem telik (amúgy szerintem nagy szemétség, hogy ennyibe kerül és nem támogatja a TB).
2008. márc. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is be akarom adatni a 4 hós babámnak. Ez egy szájon át adható vakcina, nem kell megszúrni a babát. 2 adagot kell kapniuk, az első után négy hét múlva a másodikat. Egy adag 16000 vagy 18000 Ft, tehát össz. 32-36000 Ft. Fél éves korukig meg kell kapniuk a kettőt. Gyerekorvos írja fel és adja be. Állítólag csak a szokásos védőoltások utáni mellékhatások várhatók, mint hőemelkedés, nyűgösség. A vakcina beadása után 2 évig van garantált védettség.
2008. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!