Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálástól őrült már...

Hozzátáplálástól őrült már meg anyuka? Egész nap a kaja körül forog.

Figyelt kérdés

Én ott állok a határán: 7 hónapos. Majdnem 2 hónapja táplálunk hozzá.


Nekünk azóta se éjjelünk, se nappalunk:

kétszer reggelizik, átalussza a gyümölcs-tízórait, nyöszörög az ebéd közben, és utána egész délután nyűgös.


A napközbeni alvással eddig nem volt gond, most az is keservesen nehezen megy.


Nem tudom. Mindenki mást mond.


Komolyan, érezte már valaki azt, hogy tényleg nem a legtutibb anya?????


Pl. én ezt érzem :((((


2011. jan. 10. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ebből ne derül ki számomra, hogy a kaja miatt lenne nyűgös. Megeszi a gyümölcsöket? Mi a gond a hozzátáplált étellel? Amúgy az én lányom 6 és fél hónaposan kezdte a szeparációs szorongás korszakát, ami viselkedésben 180 fokos fordulat volt az életünkben. Írj kicsit többet, hogy telik a napotok. Amúgy sose görcsölj rá, hogy a 10 órai 10 órakor legyen, nálunk sem úgy jön ki. A lányom most 10 hónapos.
2011. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kriszti83 ***** válasza:
Kitartás és ne erőltess semmit! Figyeld a reakcióit, ne hagyd, hogy lehangoljon ez a kaja-probléma. A kicsik megérzik az anyukájuk hangulatát.
2011. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent pontosan időhöz kötni! Nálunk is egyszer ekkor, egyszer akkor van pl. a tízórai vagy az ebéd, akár 1-1 óra csúszással, vagy még többel.

Nem szabad görcsölni, a babád életritmusa szerint éljetek, ha alszik egy nagyot, nem baj, akkor később eszik, azért pl. én nem keltem fel.

A hozzátáplálásról végül is nem írtad le mi a gondotok vele? Nem eszi meg a pépeket? Vagy nem tudod miket adj neki?

2011. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azon tényleg ne görcsölj hogy mikor eszik és az nem felel meg az adott étkezésnek.az én babám pl 22kor vacsizik.sokan megszólnak na és?5 hós.amúgy én is az elején nagyon rágörcsöltem a dolgokra.állandóan azon járt az eszem még éjjel is hogy mit adjak és mikor fog kiváltani egy egy étkezést.annál roszabbul ment.már nem görcsölök a babámra bízom magam,ő majd jelez ő tudja mi a legjobb neki .
2011. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Leírom a napunkat, jó, hogy tényleg, jobban körvonalazódjon.


- Hajnalban (jobb esetben): 4.30 cici.

Reggel 7-kor cici, reggeli gyanánt?


Ha 9-kor kel: mit adjak: cici vagy gyümölcs?


Sokszor 10-től alvás délig: ilyenkor gyümi kimarad, jöhet a főzelék.

Amitől rendszerint szorulása van.


Igyon, ne igyon, mit igyon? Merthogy a vizet nem fogadja el, csak a hígított babaalmalevet.


Aztán uzsira: (3 körül) cici, vagy gyümölcs???


Vacsira kevés neki a cici, ezért 6kor tápszer, tejpéppel, hogy jóllakjon. Közben rendszerint nyöszörög.


És fürdetés után, alvás előtt cici.


Mit csinálok rosszul??

Nekem van egy olyan érzésem, hogy mindig dugig van, és túletetem.


Nem tudom.

2011. jan. 10. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. A két reggeli ok, hiszen az egyik még az éjszakai étkezésnek is letudható :) Hát 9-kor és uzsira mehet a gyümölcs(tehetsz bele babakekszet is feloldva, hogy változatosabb legyen). Nálunk is 9 körülre jött ki a tízórai :) Aztán alszik egy nagyot és jöhet a főzelék, tejpép, vagy gyümi-zöldség keverék is nyugodtan, vagy vízben főzz 2 teáskanál grízt és tedd hozzá a megfelelő mennyiségű tápszert és kész a tejbegríz (anyatejből nem tudom hogy kell főzni, mert mi tápszeresek vagyunk). Az sem szentírás, hogy főzelék legyen az ebéd. Én inni babateát szoktam adni, hipp-es gyermektea, 150ml vízbe 1 teáskanállal +10csepp cebiont csempészek bele mostanság, ez általában egész napra kitart. Ebéd után kicsit játszunk, stb aztán 3-4 óra múlva jöhet a következő kaja. Így leírva nem is tűnik bonyolultnak :) Mondjuk én annyit könnyítettem a dolgokon, hogy üveges bébiételt veszek, csak néha pürésítek. Esetleg, amíg belerázódsz a dolgokba, te is lehetnél kényelmesebb :)
2011. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Ja és semmit nem csinálsz rosszul!!! 9kor és délután 3 körül legyen a gyümi, de ha úton vagy és csak cici van, akkor legyen cici. Sose aggódj azon, hogy hogy fogod megetetni, ha nem a soron következőt tudod adni. A lényeg, hogy kapjon táplálékot :) És szépen fejlődjön.
2011. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát én az elején úgy voltam, hogy könyből követtem, mit hogy kéne. rövid úton megbolondultam volna, ha folytatom...ui az én kislányom az elején nem fogadott el semmit, csak gyümölcsöt, abból is csak a barackot, a banánt meg a körtét. se főzelék, se hús....még hogy kaja kiváltása, ugyan már! én is egymerő ideg voltam....pepecseltem a kajával, aztán ment a kukába. megpróbáltam az üvegest is, hátha...ment a kukába. próbáűltam tejpépet, ilyen olyan pépet, ment a kukába. neki nem kellett csak a cici.

ennek ellenére most 2 éves korában már egyáltalán nem cicizik és rendesen velünk eszik reggel délben este, köztesnek meg kap gyömöcsöt, péksüteményt.

szerencsére a gyerekorvos ha panaszkodtam, mindig kérdezte: szopik? igen. akkor ne aggódjon! persze mindig odaültettük az asztalhoz, hogy szokja, de nem erőltettünk semmit. megkínáltuk, ha kellett kellett (az elején nem kellett), ha nem nem. aztán egyre többet evett. kifigyletem, mi ízlik neki. abból többször csináltam, így szép lassan rászokott a szilárdra, szinte egyik napról a másikra. (kb. 1 évesen). addig meg fő kaja az anyatej volt. inni is azt kapott, azon kívül kevés vízzel kínéltam, de abból csak pár kortyot kapott. mégse száradt ki soha a legnagyobb melegben sem.

áén azt javaslom, hogy egy ilyen dolgon, min már utólag tudom hogy egy percet sem kellett volna aggódnom, te se aggódj! :)))

2011. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!