Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi kenyeret és felvágottat...

Mennyi kenyeret és felvágottat eszik meg egy nap egy 15hónapos baba? Falatkákban adjátok nekik? Mekkorák a falatok? A ti Babótok hozzányúl az ételhez, vagy a szájába kell adni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom kb egy éves kora óta eszik felvágottakat, most másfél éves.

Nagyjából ez a sorrend:

reggeli: kenyér+felvágott

ebéd: ebéd :)

uzsi: kalács, kuglóf, vagy valami hasonló

vacsi: tejbepapi, szendvics, olajos hal, virsli-vagy ilyesmi


Egy étkezésre simán becsókol egy karéj kenyeret felvágottal és zöldséggel. Magától eszik /már ebédet is kanállal-igaz, ezen finomítani kell még :)

Van egy barátnőm, az Ő kislánya nem hajlandó enni sem /pontosabban rágni/, így az anyja eteti és nagyon rossz evő. Szóval ne aggódj, ha a Te babád sem eszik önállóan, majd megérik rá :)

2011. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyit eszik egyekkora gyerek, nagyon változó, de két szelet kenyeret felvágottal siman megeszik egy-egy evésre az átlagos ilyen korú gyerek.

Amikor az enyémek ekkorák (illetve még kisebbek is ) voltak, akkor katonákat csináltam: kenyér, felvágott, zöldségféle, és egyszerre mindig csak egyet tettem elé - egyedül fogta meg és kapta be,a következöt akkor adtam elé, amikor már megette az elözöt. Szivesebben ette igy, ha én akartam etetni, akkor nem nagyon nyitogatta a száját.

2011. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tízóraira adok neki kenyeret tömlős sajttal, sonkával (Lidlben veszek Twister márkájú csirke vagy pulykasonkát, amiben csak hús van, és From'Dor márkájú tömlős sajtot - tartósítómentes, és nagyon kevés só van csak benne).

Kb. 1-2 cm-es falatkákra vágom neki a kenyeret. Én adom a szájába a falatokat, mert ha leteszem elé, akkor azzal játszik, hogy keni szét a vajat vagy sajtkrémet. Mostanában fél szelet kenyeret eszik, korábban 1 is lecsúszott, de most fogzik.


Ha csak simán adok neki kiflit, pogit vagy bármi ilyesmit, azzal nincs gond, megeszi a saját kezéből, de az ilyen kenceficéseket nem.

2011. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Két szelet kenyeret egy 15 hónapos baba???Hát, az én 16 hónapos fiam jó ha egy fél, de inkább csak egy negyed szeletet eszik meg.Katonázom neki és ő úgy csipegeti.Örülnék ha többet enne, de nem, amúgy sem jó evő.
2011. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam jó evő, 16 hós és 14 kiló, de ő sem eszik meg 1 szelet kenyeret. Egy fél szelet kenyér + 1 virsli zöldséggel, ennyit eszik meg pl. vacsira. Vagy kevesebbet.
2011. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én 13 hónaposom tegnap egy karéj sajtkrémes kenyeret vacsizott egy pohár kefírrel leöblítve. A sztenderd adag fél zsömle, 1 szelet Délhús sonka, 1 Mackósajt, fél pohár kefír.

Az enyém úri fiú, nem hajlandó ételhez nyúlni, így én etetem, de kanalazni már egész ügyesen tud, és lelkes is.

Ezen kívül még reggelire kap a tejital mellé egy szelet kalácsot vagy kuglófot, azt ő harapja, nem aprítom fel (6 foga van).

2011. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

14 hónapos kisfiam általában egy fél szelet kenyeret eszik egy szelet felvágottal.

Kb. 1,5x1,5 cm-es falatkákra szoktam neki felvágni és egyedül eszi meg.

Úgy is szereti, ha a zsömlét csak széttépkedem neki nagyobb darabokra, akkor azt elmajszolja és mellé betolja a felvágott darabkákat is :)

Viszont zöldséget nem nagyon eszik sajnos, talán uborkát, de max. 1-2 karikát csak. Pedig mi nagyon szeretjük, minden hideg étkezéshez eszünk paprikát, paradicsomot, uborkát, néha hagymát.

2011. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt én is elmentem!
2011. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!