Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok, hogy sokszor...

Hogy bírjátok, hogy sokszor napi 1-2 óra alvás jut csak a baba mellett? Hogy lehet ezt végigcsinálni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nehezen!:(3 napja lázas a 6 hónaposom,azóta másfél órát aludtam:(!Az orvos azt mondta nagyon figyeljem,hááát nagyon figyelem!Még soha egyetlen éjszakát sem aludt át,legalább 3-4x kel egy éjszaka.Vagy éhes ,vagy szomjas,vagy cumika kell.És a férjem... a férjem nem érti miért vagyok nyűgös,türelmetlem,miért veszekszek stb.Nekem van babád kedves kérdező? Rossz alvó?
2011. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem 1 éves korig iszonyú alvóvolt, onnan javult fokozatosan, 20 hós korára aludta át az éjjelt, de a szemem még mindig karikás....(2 éves a kicsim most).

hát nem is tudom, túléltem valahogy. amikor még 2x aludt nappal. 1x én is mindig aludtam vele. este meg a tyúkokkal feküdtem ,amikor ő....

amikor betegség miatt nem lehet aludni, akkor viszont érdekes, mert nem is veszem észre hogy fáradt lennnék miatta nappal.

2011. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, még újszülött a babád........

Amikor az enyém volt 2-3 hetes, senkinek sem hittem el, hogy ez lesz valaha jobb is, és fogok tudni aludni, normálisan enni, minden nap fürdeni, és délben emlékezni fogok rá, hogy mostam-e már aznap fogat......

És képzeld, eljött ez az idő is! A fiam 6 hetes korától már csak 1x kelt éjjel, kapásból tudtam 5 órát aludni egyhuzamban, 3 hónaposan pedig már 8-9 órát is aludt éjjelente ébredés nélkül.

Az a rettenetes fáradtság, a koncentrációs zavarok, csak később, 6 hónapos kora körül múltak el. Addigra már megengedtem magamnak azt a luxust, hogy délután a babával aludjak, sokszor egymás mellet szundítottunk a nagy ágyban.

Amit tanácsaolni tudok, hogy bízz meg másokban annyira, hogy egyszer-egyszer ők vegyék fel ha sír, pelenkázzák vagy altassa néha az apukája, amikor te pihensz.

Barátnőmék beosztották a férjével, szombaton anya aludt délután, amíg apa a kicsivel volt, vasárnap pedig fordítva. Fél óta séta a pároddal kettesben, vagy csak egyedül a baba nélkül csodákra képes!

Kitartás!

2011. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fél óra séta, természetesen.
2011. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű...

Főleg úgy nem,hogy az egyik 5 hónapos,a másik meg 2 éves és mindkettő felébred éjjel...

2011. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az nagyon kemény lehet... az én gyerekem is sokszor felkel éjjel, de azért 2 óránál többet alszom, mégis halálomon voltam már az első évben...:)

számomra a megoldás az volt, hogy megkértem a férjem, hogy kelljen ő a gyerekhez és hetente egyszer hétvégén kialudtam magam.

2011. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát picivel maga a pokol :) Ma sem tudom hogy éltem túl.


Ráadásul nekem hasfájós volt, úgyhogy nappal csak úgy tudott aludni, hogy vagy ráztam a fenekét, vagy a babakocsiban. Úgyhogy róttam a köröket a családi házas szakaszon mint egy zombi egész nap. Csak pelenkázni-etetni jöttünk haza. Este apa rázta én meg csináltam a házimunkát volt, hogy éjfélig is.


Aztán épp csak elmúlt a pocifájás, megindult a fogzás :) Halleluja...szegénykém iszonyúan megszenvedtünk-megszenvedünk minden egyes fogacskával.


De már sokkal sokkal jobb. Vannak rosszabb és jobb napjai ahogy nekünk is. KITARTÁS!


Én már néha visszasírom, hogy de kis édes volt, olyan kis ölelgetnivaló bújós cicamica :) Most már rohan mint a kergebirka és minden érdekesebb, mint anyuka :)


19 hónapos duracell nyuszi anyukája

2011. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32 honapja csinalom,egy ido utan megszokod.
2011. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mi lányunk pontban 1 éves koráig minden éjjel kelt, sokáig 2-3x, aztán olyan 8-10 hónapos korától csak 1x, de akkorra már nem szopizott és az apjával hetente váltottuk egymást. Egyik héten ő kelt minden éjjel hozzá, másik héten én. Fokozatosan javultam, de nem lassan.Nagyon jó volt, hogy volt egy huzamban 7 nap, amikor én is végigaludhattam az éjszakát. A saját hetemet pedig játszva végigcsináltam. Jobb volt mindannyiunknak, mert egyre kevesebbet veszekedtem, egyre normálisabb lettem, elmúltak a koncentrációs zavaraim, amik nagyon brutálisak voltak. Nem tudtam beszélni sem, sokan hülyének néztek meg sárkánynak, meg buta libának és emiatt nagyon depis lettem, úgy éreztem, hogy visszafejlődtem és sosem leszek normális. 4 hónapja alszunk mindannyian éjjel és már minden visszaállt a normális kerékvágásba.
2011. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én annyira hulla voltam és agyilag zokni,hogy azt nemtudtam kitalálni,hogy mit főzzek,mit kell vennem a bolta!Egyszerűen az agykapacitásomat meghaladta ez a dolog,nemtudtam összeszedni normálisan a gondolataimat,olyan volt mintha egy külön életet élnék..vagy nem is tudom,nehéz megfogalmazni!Egyszóval ingerült,feszült voltam főleg míg szoptattam,addig azt mondják a hormonok is tombolnak!Kitartás!Hidd el lesz ez jobb is!
2011. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!