Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan baba itt, aki...

Van olyan baba itt, aki eléggé eltér az átlagtól alvás szempontból?

Figyelt kérdés

A 14 hónaposom napi kétszer alszik kb egy-másfél órát, este viszont képtelenség lefektetni 1/2 11 előtt, mert pörög. Éjszaka min. kétszer ébred. Fittyet hány mindenféle napirend kísérletre, nem úgy eszik, alszik, párom szerint én neveltem ilyennek, de már picinek is ilyen volt.


A nagy lányom anno napközben evett, aztán aludt, este kilenckor lefeküdt és aludt reggelig... összességében csaknem másfélszer ennyit. Semmit nem csinálok másként pedig. Iszonyú fárasztó így. Kinövi? Ötletek, hogy jobb legyen?..


2011. aug. 20. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát neki talán már elég lenne a napi 1 alvás, kb déltől.

Akkor este hamarabb menne aludni (talán).

2011. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1.

Ami pedig a kaját illeti, dönts el étkezési időpontokat, és ne térjetek el tőle. 8-kor reggeli, 12-kor ebéd, stb.

Közben nincs nasi, nincs üdítő, CSAK víz. Előbb-utóbb csak beáll.

Ha fittyet hány a napirend kísérleteidre, az azt jelenti, hogy te vagy a gyengébb. Legyél erőszakosabb, szigorúbb, ne legyél vele engedékeny, legyél következesebb. Nem fogja kinőni ezt, hanem rá fog nőni a fejedre.

A nagylányod könnyen kezelhető volt, most a pici nem, ezzel nincs baj, csak másképp kell akkor a picihez hozzáállni, mint anno a nagyhoz.

2011. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb. déltől alszik egyet, aztán 4-5 körül még egyet, csinálhatok bármit, nem tudom ébren tartani tartósan, ha aludni akar, annyira nyűgös, beledől a kedvenc plüssjátékába, aztán alszik. Van akinek ilyen idősen elég napi egy alvás?
2011. aug. 20. 13:36
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs üdítő, kamilla-és édeskömény tea van, nasi sincs, nem is volt eddig soha. 5 alkalomból 3-4-szer nem hajlandó négy óránként enni, félóránként újra próbálom, volt hogy 6 órán át se eszik. Éjjel persze min. egyszer rendes kaját is kér, anélkül nem alszik el újra.

Hogy legyek én az erősebb? Nyomjam le a torkán, ha nem eszik? Hagyjak ki egy teljes étkezést, és órákig ne egyen??... Nekem ez mindkettő brutálisnak tűnik.

2011. aug. 20. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:
ha napi kétszer alszik még,nehadd másfél órát aludni.keltsd fel fél óra mulva.az sok már neki.ennyi ididösen nekem is kétszer aludt,de délelött csak fél orát hagytam,délután 1 et,és ügyeltem ne nyúljon estére a délutáni alvás.probáld alakitani neki,segits neki,muszáj,ha egyedül nem képes.ami a kaját illeti,éjjel ne adj neki,sose szokik le,ennyi idösen nincs szükség éjjel enni.nekem 3hos kora óta nem eszik éjjel.de ezt neked kell alakitani,ö még nem tudja.te osztod be hogy mikor egyen meg ilyenek.
2011. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem engedném napi 2x aludni napközben. Aludjon csak egyszer, és akkor éjszaka se lenne szerintem gond.

Kisfiam 10 hónapos korától napi 1x alszik csak (8-10 hónapos kora között is már csak ritkán fordult elő a napi 2 alvás, szóval már előbb elkezdett átállni erre a rendszerre).

2011. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hónapos a kisfiam, és még napi 2x alszik, 30 percet, 1 órát. Eddig este hatkor már fürdetnünk kellett, mert akkora annyira elfáradt, hogy nem tudtuk tovább húzni. Enni ős is akkor eszik amikor éhes, mert adott időponthoz nem tudtuk kötni. Őszintén nem is erőltettem, mert én sem mindig ugyan akkor vagyok éhes, álmos, és egy autonóm kisembertől sem várom el, hogy úgy működjön mint az óramű, első gyerek, ami sokat könnyít, a másodikkal már most látom, hogy kötöttebb lesz az élet, de ha lehetőségem van rá...

Egy hete elkezdett áttérni a 7 órás fürdésre és a délelőtti 5-10 perces alvásra, délután 1-2 körül viszont 1,5-2 órát húzza.

Éjszaka mindig is kelt és evett, 1-2x, de ha valami extra esemény volt, akkor akár 8x is. Én sírni soha nem hagytam. Az én szempontomból kicsit fárasztóbb, de látni a kiegyensúlyozott, mosolygós pofiját megéri. Ahhoz, hogy jó gyerek legyen később, most nekünk kell jó szüleinek lenni. :)

Jól csinálod, ő ilyen éjjeli bagoly, és ha nem lesz jó neki ez a napirend, mert van rendszere, csak nem óra szerint működő, akkor át fog térni.

Le a kalappal előtted, hogy két gyerekkel így bírod, meg fogja később hálálni. :)

2011. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!