Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási kérdés! Ezt...

Alaszka kérdése:

Hozzátáplálási kérdés! Ezt így jól csinálom? Többi lent.

Figyelt kérdés
5 és fél hónapos, és mivel szívesen eszeget, így már a kostolgatástól eljutottunk oda, hogy püréből megeszik kb. 40-50 ml-t két szopizás közben. A következőképpen alakul az evés eddig: reggel fél 7 körül szopi, fél 10 körül szopi, 12 körül zöldségpüré, aztán szopi, 3 körül szopi, fél 7-7 körül szopi, majd az esti szopik gyakrabbak, és éjjel is többször ébred. Gyakran kér még cicit, de még nem is szeretnék kiváltani étkezést, csak hozzátáplálni. Délután gondoltam, még beiktatok gyümölcsöt? Nem sok ez így??
2011. nov. 30. 12:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
"két szopizás közt" akartam írni
2011. nov. 30. 12:28
 2/11 anonim ***** válasza:
5.5 hónaposan már nem szoktak 3 óránként enni, ez egy kicsit sok. Elkezdheted nyugodtan kiváltani mondjuk az uzsonnát gyümölccsel. Így jobban el lesz telítődve és kicsit kevesebbszer fog enni.
2011. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én babám is 5,5 hónapos, és 3 óránként szopik, nincs ezzel baj! Igaz, ő 2* kel csak éjjel. És pont így csinálom, ahogy te. Szerintem teljesen jó! Még én sem szeretnék kiváltani étkezést, majd olyan 7 hónaposan. Viszont már 100-150 ml gyümit is megeszik, ha épp olyanja van. :)
2011. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A püréket jobban szereti, mint a nyers gyümölcsöt, akkor akár az ebédet is kiválthatom már neki, úgy hogy emelem az adagot? Az a gondom, hogy inni nem iszik semmit, semmiből, így mindig csak a cici marad szomjoltónak. Tudom, egy haspók...
2011. nov. 30. 12:35
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
1. vagyok. Persze, akár az ebédet is kiválthatod, de valami folyadék kellene már neki, nem csak a tej. Babavíz, tea, gyümölcslé? Forralt vizet ne adj neki, az nem oltja a szomjat.
2011. nov. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A forralt víz miért nem oltja a szomjat?

Amúgy a cici tökéletes szomjoltó, ha mást nem fogad el.

2011. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell neki mást adni egyenlőre csak anyatejet ciciből szomjoltónak. Legalábbis addig, amíg nem váltasz ki egyetlen egy étkezést sem.

Azért ébred gyakran éjjel, mert a déli szopi és zöldségpüré kevesebb tápanyag így, mint ha csak szopizna. Én mindenképpen hagynám, hogy annyi zöldséget egyen, amennyit kíván, de előtte szoptatnám és utána kínálnám kanalassal. És természetesen utána is megkínálnám anyatejjel, hátha szomjas. Gyümölcsöt is adhatnál neki. Én inkább délelőtt kínálnám a fél 10 körüli szopi után, hogy ne estére terheljem meg a gyomrát az új étellel. Aztán, ha szívesen eszik délelőtt is gyümit, akkor délután 3-kor is megkínálhatod vele. Aztán ha már ezeknél az étkezéseknél megeszik 150 ml-t, akkor az este 7-es szopinál kínálhatnál megint egy főzeléket. Nem szükséges kiváltanod egyetlen egy szoptatást sem. Ezért kellene cicizés után kínálni a kanalat. Így nem az anyatej rovására menne a kanalazás. Az én kislányom 4 hónaposan kezdett hozzátáplálódni, egyetlen étkezését sem szerettem volna kiváltani, ezzel az eljárással csináltam, mégis annyira rákapott a kanalazásra, hogy már csak reggel, este és éjjel szopizik. Amúgy ő már nemsokára 8 hónapos lesz.

2011. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a forralt víz lehűtve miért ne oltaná a szomjat ????????.....ne viccelj már:SSSS
2011. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi más oltaná jobban a szomjat mint a víz?:-)

Az én kisfiam pont 5.5 hónapos, és még mindig 3 óránként eszik, tápszeres, hozzátáplálás már 1 hónapja megy, de még mindig nem eszik meg egy üvegnyi ételt.


Kérdésre: Szerintem nem sok, ő tudni fogja, hogy mennyi az elég. Én ma ebédre répapürét adtam neki +tápszert, most majd 4-kor fog enni, akkor valami almás barackot +tápszert fog kapni, hogy 8-ig kibírja kaja nélkül:-)

2011. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ő eszi-eszi, és nem tudom mikor elég neki. Most kapott reszelt almát, nagyon örült neki, vigyorgott, meg nyitotta nagyra a száját, aztán meg már csak elfogadta, ha a szájához közelítettem, de nem fordítja el a fejét, így a felénél leálltunk, és nem is sírt érte. Azért vagyok ilyen óvatos, mert nagyon bukós baba.
2011. nov. 30. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!