Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lazas a baba ki lehet...

Ha lazas a baba ki lehet vinni a levegore setalni?

Figyelt kérdés
38 fok koruli laza van. Termeszetesen csillapitjuk neki a megfelelo modon 4 orankent de van, hogy felmegy meg csillapitas utan lejon a laza par oraig aztan megint felszokik... Igy ki lehet vinni egy setara vagy inkabb maradjunk bent? 11 honapos
2011. jan. 11. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor vidd ki, ha már lement a láza. Lázasan semmiképpen sem. Bár attól is függ, hogy náthás és úgy lázas, vagy a foga jön.
2011. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kocsiban ülve, v. fektetve kiviheted, ha nagyon nyűgös akkor inkább csak öltöztesd fel és nyiss ablakot a lakásban.
2011. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos tulajdonképp kiveheted már nincs az a régi szokás,hogy ha egy gyerek lázas akkor jól bugyoláld be és csakis az ágyban kell lennie.Most enyhébb az idő száraz is,egy friss levegős séte jót tesz netek.Persze közösségbe ne menjetek.A séta se tartson túl soká,de azért egy órát simán mehettek.


Ahogy írod,hogy felszökik aztán lejebb megy a láza ezt mondtátok orvosnak?Hány napja tart neki?Mivel csillapítod a lázat?


Tudod ha több napja tart és így ingadozik a hője akkor tanácsos elmenni dokihoz,mert 3 napnál tovább artó láz minden esetben valami vírusos ill.bacis fertőzésre utal.Sajnos nagyon tombol az influenza/tüdőgyulladásos,hányós,hasmenéses időszak.

2011. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Maradjatok bent. Az immunrendszerének most nem hiányzik még plusz kórokozó.

Inkább vidd másik szobába a babát és alaposan szellőztess ki.

2011. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudtátok,hogy a friss hideg téli levegőben nem maradnak életben a kórokozók?

Nyugodtan tessék sétálni.A szobában sőt a lakásban viszont annál több baci van a levegőben azt is sűrűn szellőztetni.

2011. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat mindenkinek! Semmikeppen nem vittem volna kozossegbe csak ki a parkba egy setara de most meg megint bealudt szegenykem ugyhogy egyelore hagyom aludni aztan meglatjuk mikor ebred.

Hat a laz a tegnap kezdodott de nagyon valtozo:

Delelott ereztem, hogy melegebb igy megmertem a lazat 37.5 volt neki. Irtam is ide kerdest de azt tanacsoltak 38 alatt ne adjak neki gyogyszert. Este 19:30-kor adtam neki lazcsillapito szirupot (babaknak valot, kulfoldon elunk ezt javasoltak)mert 38,5C volt a laza. Ejjel 12-kor megmertem neki es 39C volt igy felebresztettem, ujbol szirup (4 orankent adhato csak). Hajnali 3-kor beossontam es ismet megmertem neki, 37.5 volt igy nem ebresztettem hadd pihenje ki magat. Reggel 9 korul ebredt es ekkor 38C volt a laza, igy ismet kapott szirupot. Ebed elott 11 ora korul megint 37,5C volt a laza tehat lehozta a szirup de viszont most ismet 38,5C. Meg nem adhatok neki szirupot mert csak 4 orankent adhato. :(

2011. jan. 11. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 3 gyerekes dokinénink azt mondta, lázasan ne vigyem sehová.

Decemberben így voltunk 5 napig szobafogságban, a végén már egymás agyára mentünk a babával, de mindig olyan lassan gyógyul szegénykém, csak a teraszra vittem ki délutánonként, jól bebugyolálva, 15-20 percre.

Egyébként a mostani takony időben egy baci sem pusztul el, csak 0 fok alatt.

2011. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig azt mondja a doktor néni, hogy amíg lázas, addig ne menjünk ki, utána viszont kötelező a levegőzés. És tényleg sűrűn kell szellőztetni!

Próbáltad váltva adni a lázcsillapítókat (kúp, szirup)? Talán az hatásos lenne.

2011. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14:42:

kidöglenek a bacik -10 fokon esetleg, de nem +8-ban!

2011. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!