Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apák, nem érzitek úgy, hogy a...

Apák, nem érzitek úgy, hogy a gyereketek nélkületek nő fel?

Figyelt kérdés

Hétfőtől-szombatig dolgozom, reggel 7-től este 7-ig utazással együtt. Amikor elmegyek otthonról, még nincs ébren a babám, amikor hazajövök, van kb 1 óra, amiben benne van az evés, fürdetés, és némi játék, mielőtt elalszik este 8 körül. Egyedül a vasárnapot tudjuk együtt tölteni.

Látszik rajta amikor megjövök, hogy mennyire örül nekem, hogy lát, le se száll rólam. Borzasztó, hogy szinte mindenről lemaradok, ami vele történik: az első lépéseiről, az első szaváról, hogy nevet, hogy sír.. Mert ezt a hülye pénzt kell hajtanom, hogy megéljünk.

Teljesen el vagyok keseredve, hogy nem tudok rendesen részt venni a gyerekem életében, és nem is tehetek ez ellen sokat. De az tény, hogy többet vagyok távol, mint amennyi időt a gyerekkel tudok tölteni. Állást sem tudok csak úgy változtatni, örülök, hogy ez megvan.

Hogyan lehet ezt feldolgozni?


2011. jan. 11. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nagyon jó apuka vagy, ez egyértelműen látszik abból, amit leírtál. :)

A saját gyermekkoromra tudok visszaemlékezni (habár már én is anyuka vagyok és hasonló a szitu, mint nálatok). Apukámat alig láttam, rengeteget dolgozott, de imádtam őt mindig is! :) Sőt! A mai napig jobban jövök ki vele, mint anyukámmal. Világéletemben apás voltam, és sosem haragudtam vagy nehezteltem rá azért, mert sokat dolgozott. Amikor nagyobb lettem, akkor meg kifejezetten büszke voltam rá, mert sosem nélkülöztünk, s ha otthon volt, minden percét velünk töltötte. :)

2011. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám csak 8 órát dolgozott egy nap, tehát bőven lett volna alkalma törődni velem, de sosem tette. Egy nap 15 percig sem. Tehát inkább egy óra, ami tartalmas, mint egész nap egy légtérben, úgy hogy abban nincs szeretet és törődés. Ha azt az egy órát 100%-ban kihasználod, akkor nincs mitől félned. Szerencsés lesz a babád.
2011. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy minőségi időtöltést tudok neki nyújtani, nem szeretném, ha eltávolodnánk. De az a napi 1 óra így is kétségbe ejt, pláne este, amikor már nagyon álmos is..
2011. jan. 11. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
igaz én anya vagyok, de nálunk apa reggel 9kor elmegy, és hajnal 1-2 körl jön haza, heti 4 napban, a többibien változó, v itthon van.de ha itthon van rengeteget foglalkozik a gyerekkel, ő pelenkázza, fürdeti, és a gyerek is jobban el van vele, a 2 pasi jól el viháncolnak :) imádom őket nézni, és semmiről nem marad le férjem mert igyekszek minden új mozdulatról, dologról értesítni azonnal.most készül hajóra dolgozni...nah akkor 7 hónapig lesz távol, azért nem akar menni mert mindenről lemaradna...ez már akkor így is lenne.de míg minden nap ott vagy, és ha csak arra az egy órára átöleled, addig nincs gond! : kitartás, de hát ma szinte mindenhol ez van :( én is jobban örülnék, ha férjem nap közben csak délután távol lenne 3-4órát (h tudjak én is pihenni), amúgy itt ülne mellettünk...
2011. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy a férjem kérvényezte a munkahelyén, hogy csúsztatott munkarendbe dolgozhasson. 8 helyett bemegy 7-re, így korábban is jön haza. Reggel így se - úgy se tudna foglalkozni a gyerekekkel, este viszont sokat jelent, hogy emberi időben itthon van és tud velük játszani. Ezen felül maximálisan kiveszi a részét, pl. egy kezemen meg tudom számolni, hogy a 2,5 éves lányomat hányszor fürdettem.

2011. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó, ne ess kétségbe!

Az én édesapám külföldön dolgozott, évekig... Havonta egyszer láttuk sokáig. Nem tudtunk neki karácsonyi ajándékot venni, mert nem ismertük.Amikor viszont hazajött dolgozni, akkor sokkal jobb volt, ott volt a biztos pont a napban: apa jön haza.

A férjem most 8 órázik, de nagyon kimerítő a munkája, mégis szán időt a lányunkra, és láthatóan jobban élvezi azt az 1-1,5 órát a Lánykánk, mint a napi 8-10-et, amit velem tölt :)

2011. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a csúsztatást csak autóval tudnám megoldani, de busz nincsen normális időben, ezért ilyen hosszú a menetidő is, és ezért is vagyok kénytelen ilyen előnytelen időbeosztásokat vállalni.

Mindenesetre minden percet ki fogok használni a babámmal, és ki tudja, egyszer talán a Volán is berak emberi időhöz szabott járatokat. ;) Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 11. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!