Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekorvost hogyan kell...

A gyerekorvost hogyan kell intézni a baba születése előtt?

Figyelt kérdés
Most költöztünk a 13.kerületbe,és nem tudom,hogyan "szerezzek" itt gyerekorvost. Csak menjek be a rendelőbe, és mondjam,hogy nemsokára lesz gyermekem,szeretném, ha ő lenne az orvosa? Vagy hogy? Kicsit tanácstalan vagyok,első baba, senki nem segít. :(
2011. jan. 12. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van.


1, vagy kérdezősködsz már gyermekes anyukáknál hogy neki ki a doki és mond hideget meleget. Őt kéred fel megirja a recepteket és szülés után hazaérkezést követő napon meglátogat benneteket.


vagy:

2, nem kérsz fel senkit akkor a körzetileg illetékes jön aki vagy jó nektek v. nem. Bármikor válthatsz most még van időd kérdezősködni ha viszont akkor ott nem lesz szimpatikus akkor nem lesz rá sok időd mert elég gyakran lesz jelenésetek.


jav. Tegyél fel kérdést hogy ki a körzetben a jó v. nézz utánna név szerint és úgy kérdezz pl. kiss katalin milyen gyerekorvos ... érted?

2011. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Passz. Védőnőt kérdezd! Ő jártas.
2011. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi vidéken lakunk. Itt az a szokás, hogy mikor hazajön a baba a kórházból, akkor felhívjuk a gyerekorvost, hogy szeretnénk, ha ő lenne a doktor nénink. Még aznap vagy másnap kijön hozzánk, megnézi a babát, kitölti a könyvecskéjét, elmondja a fontosabb dolgokat aztán 1 hónaposan már mi visszük hozzá. Nem tudom, ez Pesten hogyan működik.
2011. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Védőnőd gondolom van a 13. ker.-ben. Ő is ajánlhat; és még el is mondja a menetét. Én is most vagyok orvosválasztás előtt. Az én védőnőm felsorolta a körzetben dolgozók nevét, elmondta, h kiről mit érdemes tudni, hogyan rendel, stb. Majd én neten utánuk néztem, érdeklődtem,elmentem megnézni a rendelési időben, és a szimpátia alapján is döntöttem. Most itt tartok. Már bemondtam neki a nevet, de nem mondott semmit, hogy intézkednem kellene-e.
2011. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak nekem az a problémám,hogy Solymárra vagyok bejelentve,és ott van a védőnőm. Namost, ő biztos nem fog bejárkálni ide Pestre,és a gyerekorvos sem. Szóvel ezért nem tudom,hogyan csináljam...
2011. jan. 12. 12:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Menj el a 13.kerületi védőnői szolgálathoz, kérdezd meg, melyik védőnőhöz tartozol (jelenlegi lakcím szerint, az mindegy, hova vagy bejelentve). A védőnő megmondja, hogy melyik körzetorvoshoz tartozol.

Mindenképpen kell neked új védőnő, a solymárit elfelejtheted.

2011. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először is azt kell kiderítened, hogy ahol lakni fogtok, ki a körzeti védőnő. Ui. neki sem árt tudnia, hogy rátok is számítania kell majd. Ő is ki fog menni majd hozzátok, miután megszületik a baba (meg gondolom, előtte sem ártana). Tőle tudsz infókat kérni a körzetben dolgozó orvosokról vagy ha őt felkeresed, az ő várójában a többi kismamától, anyukától..
2011. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia.én éppen így voltam ahogy te még másik megyébe is költöztem és amíg nem szültem meg oda maradt bejelentkezve mert én Székesfehérváron akartam szülni és Veszprém megyébe költöztem.megkerestem az itteni védőnőt,elmondtam neki mi a helyzet,hogy itt lakom de fejér megyébe vagyok bejelentve/szüleimhez/mert ott szeretnék szülni.nagyon kézséges volt,nem állított elém semmi akadályt,én orvoshoz is fehérvárra jártam,mindig leírta milyen vizsgálatok kellettek és én az orvosnak továbbítottam.ő kérdezte kit szeretnék gyermek orvosnak,elmondta kik vannak és ő kit ajánl,és hála isten meg is vagyok elégedve a doktor nénikkel.tehát az első lépés mindenképp az ottani védőnő felkeresése
2011. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Védőnőhöz ahhoz tartozol, ahol ténylegesen laksz és ahová a baba születik.

Ezért mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a védőnői szolgálattal és ott majd fognak tudni segíteni neked.

Nincs esetleg gyerekes ismerősöd a 13-ban vagy valaki, aki tudna ajánlani ottani gyerekorvost?

Ha jól tudom, nem muszáj a területi orvoshoz járni, legalábbis mi a 17-ben a kerület másik végében volt a gyerekorvos, mert a barátnőm őt ajánlotta.

2011. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

en is hasonlo cipöben járok 13 kerben lakom Veresre vagyok bejelentve,jelenleg ott van védönöm.de itt kellene keresnem most már 23 hetesen védönöt,dokit.Váci uton 94 ben lakom.te?

irj privit és keressünk eggyüt.ok?

2011. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!