Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor eloszor keresitek fel a...

Mikor eloszor keresitek fel a gyerekorvost (baba szuletese elott) mit erdemes megkerdezni tole? Koszi elore is a valaszokat!

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát... velem nem volt túl barátságos a gyerekdoki, ránézett a hasamra, majd közölte, hogy ő csak a "végtermékkel" foglalkozik, és bezárta az ajtót. :( Én csak recepteket szerettem volna kérni tőle (alkohol, géz, hintőpor, lázcsillapító stb.), de meg se hallgatott. Szerencsére, nem is volt nagyon szükség a gyermekorvosra, a hazajövetelünk másnapján úgyis meglátogatott minket, így a receptjeimet is megkaptam. Esetleg a nem kötelező oltásokról érdemes kérdezni (bár az első havi konzultáción is ráér), mert akkor van időd gondolkodni, hogy kéred e vagy sem.
2010. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Terhesen még túlzottan semmit nem fog mondani, esetleg a recepteket fogja odaadni, hogy mire hazajössz a babával a kórházból addigra otthon legyen minden kellék! Én csak annyit kérdeztem, hogy elvállal-e minket, mivel nem a körzetihez mentünk. Miután megszületik a picur, úgyis záporozni fognak a kérdések.
2010. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én áprilisban szültem.kb januárban kerestük fel.De csak azért hogy el vállalja-e. Azt mondta hogy meg is sértődött volna ha nem őt kérjük meg. Ugyanis a párom gyerekorvosa volt, 18 évig járt hozzá:)Aztán amikor megszületett a kicsi akkor hivtuk fel még a kórházból. S nekünk a védőnő adta a recepteket. S amikor elhoztuk a mérleget első nap elötte adta ide a recepteket,hogy minden legyen itthon:)
2010. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi nem mentünk el a gyerekorvoshoz. Ő jött ki, amikor megszületett a babám, és hazajöttünk a kórházból. Úgy voltam vele, ha majd nem lesz szimpi, keresek mást.

Előtte nálunk abszolút nem szokás az ilyesmi.

Mivel még nem ismered a babát, nem tudod, mi a baja, mi nem, túl sok mindent kérdezni sem tudsz.

2010. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint a az utolsó válaszolónál.

Az jött ki akihez tartoztunk, ez így van 10 éve, a lányomnál-aki 1,5 éves lesz- szintén ugyanúgy volt.

A védőnőt felhivítam, hogy megszületetta gyerek, kiíratta dokival a cuccokat, mire hazajöttünk, kiváltottam.

2010. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A védőnőmmel megbeszéltük, hogy a 38. hét környékén meglátogatom a dokit. 37. héten befektettek, így ez nem jött össze. Mikor megszületett a baba felhívtam a védőnőt és elintézte a recpteket amiért Apa elment és kiváltotta mire hazajöttünk. Aztán 2 napra rá jött a doki is akkor mjindent megbeszéltünk és kész. Azóta is csak a kötelezőkön látja a gyereket (kop-kop-kop)
2010. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hosszú leszek kicsit.

Én elmentem a körzeti gyerekorvoshoz 35 hetesen.

Azt szerettem volna megtudni tőle, mennyire gyógyszermániás. Mert nekem az a fontos, hogy az orvos ne csak a gyógyszereket ismerje, alkalmazza és tüneteket kezeljen, hanem gyógyítson.

El is mondta, hogy ő mennyire szereti a természetes módszereket, támogatja a homeopátiát, de csak egy bizonyos határig, mert vannak olyan betegségek, amire márpedig gyógyszer kell. Aztán kérdeztem az oltásokról, meg az első látogatásról, ha a baba megszületik.

Na megnyugodva hoztam el a recepteket, aztán a lányom 3 hónapos korában gyerekorvost váltottam, mert ha alig volt tejem, akkor tápszert és főzeléket ajánlott a 3 (!) hónapos gyerekemnek, a hüvelygyulladását Canestennel akarta kezelni hónaposan (amit aztán megoldottam nap alatt másként, kemikália nélkül) és a választható oltásokkal sem értettünk teljesen egyet, szóval erősen átverve éreztem magam.

Azt tanácsolom, hogy ülj le, gondold végig, neked mi a fontos a gyermekorvosnál, mit vársz el tőle, ezeket írd össze és kérdezd meg a dokitól, hogy menni fog-e. Ha nem ér rád vagy nem tetszik a válasza, nyugodtan keress másikat. Mi egy másik településre járunk át a gyerekkel, ami szívás, mert ha nincs autó, akkor 1-1,5 órás kerülővel jutunk el oda busszal. De megéri, mert a gyereket nem tömi bogyókkal, nem néz hülyének, ha nem értek valamit és hagyományos értékrendű háromszoros nagymama a dokinéni.

Azért írtam le ezt ilyen hosszan,hogy tudd/tudjátok, érdemes kérdezni, nem hagyni lepattintani magunkat, és a nézeteinkért kiállni.

Nekem ez volt az első nagyobb lecke anyaságból, amikor a sarkamra állva, magam megérzésében bízva futólépésben orvost váltottam.

2010. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kimaradtak a számok:

... tápszert és főzeléket ajánlott a 3 (!) hónapos gyerekemnek, a hüvelygyulladását Canestennel akarta kezelni 3,5 hónaposan (amit aztán megoldottam 3 nap alatt másként, kemikália nélkül) ....

2010. aug. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!