Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek gáz ha 15 hónaposo...

Szerintetek gáz ha 15 hónaposom, amikor főzeléket, vagy más kanalazható ételt eszik, kap vmit a kezébe, evés közben azzal játszik és közben én etetem?

Figyelt kérdés
A darabos ételeket szépen bepakolja a szájába (kézzel), ha kanalat adok a kezébe, időnként próbálkozik, de nem nagyon lelkesíti az ötlet h a szájába tegye az ételt.
2011. jan. 12. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Idő kell,amíg beletalál majd a szájába ő is. Igaz,én már 9 hósan adtam a kezébe kanalat,és ennyi idősen már tudott egyedül is enni. Légy türelmes,majd csak belejön.
2011. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt. Ha valamivel játszhatott, evett rendesen. Ha nem kötötte le a figyelmét semmi, akkor abba is hagyta az evést.

Most 2,5 éves, és önállóan nagy kínokkal eszik.


Szóval nem is tudom, eljátszanám-e újra ezt, vagy bekeményítenék, és azt mondanám, hogy az asztalnál nincs játék.

Szerintem, ha lehet akkor inkább tényleg kanalat adj neki, még ha nem is próbálkozik még enni vele.

2011. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán nem gáz. Jobban leköti a játék, mint az evés.Na meg persze egyszerűbb neki kézzel, mint a kanállal szenvedni. De eljön majd az az idő is, mikor élvezi, hogy egyedül ehet a kanállal.

Nekem egy 2 éves lányom van. Ő 18 hónaposan kezdett el próbálkozni az egyedülevéssel.Most már kimondottan csak egyedül szeret enni.

2011. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt, csak akkor evett ha játszhatott közben. Azt mondta a védőnő, azért, mert ennyire nem érdekli az evés.
2011. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért dilemmázok, mert a játék kb az h a vizes kulacsának a tetejével püföli az asztalt. Namost a kanállal is uezt teszi, csak néha mártogat is. És nem mindig van türelmem kimosdatni (őt és a konyhát is) evés után. Viszont elgondolkodtató, h ez így maradhat...
2011. jan. 12. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!