Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kiborultam, csak...

Teljesen kiborultam, csak sírok és nem tudom mi tévő legyek, hasonszőrű ( aludj jól gyermekem módszeres ) anyukák segítségét kérném?

Figyelt kérdés
Két napja vezettük be a könyv módszerét, mely szerint úgy lehet megtanítani egy hét alatt a gyermeket egyedül cici nélkül elaludni,h nem hagyjuk magára. Már két napja csináljuk elég jó sikerrel szerintem, de most mégis kibuktam, mert úgy érzem, h csalódott bennem a lányom és nem mosolyog annyit és...sajnálom, hogy milyen anya vagyok én aki sírni hagyom...
2009. szept. 22. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Altasd el magadon.

Nekem a hasamon aludt 8 hós korától 12 hóig.

Minek ilyen vacak módszereket használni, ha neked nem válik be.

Használják azok akiknek a gyereke olyan, hogy jó nekik.

15 hónapos most a fiam és simán elalszik az ágyában.

2009. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Először is nyugodj meg, vegyél egy nagy levegőt :) Aztán gondold át, hogy megéri e az áldozat részetekről. Mondjuk hosszútávon biztos. Ha eddig sikeresen végigcsináltátok a 2 napot, akkor tartsatok ki, mert ennél már csak könnyebb lesz. Ha a babádon azt tapasztalod, hogy nem mosolyog annyit, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy csalódott benned. Hogyan is csalódhatna benned, ha egyszer te vagy az édesanyja. Ügyesek vagytok, hogy ilyen hamar sikereket értetek el. Ha úgy érzed, hogy neked rosszabb lelkileg a dolog, akkor foglalkozz többet vele napközben, hátha helyrerázódik a lelkiismereted.

Sok-sok sikert és kitartást kívánok neked. Biztos csodálatos anyuka vagy :)


Ui: nekem 2 éves koráig csak cicin aludt el a babám, pedig próbáltam mindent, persze sikertelenül. Azóta már lassan 3 éves lesz és az idő múlásával egyre nagyobb igénye lett az önállóságra elalvás terén is. Ma már csak puszit adok neki, felkapcsolom az éjszakai fényt és percek alatt elalszik EGYEDÜL. Voltak nehezebb és könnyebb időszakok, persze rá kellett jönnöm, hogy nem az egyedülléttől félt, hanem a sötéttől.

2009. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! én ugyan nem alkalmazok semmilyen különösebb módszert, de nálunk is voltak gondok az alvással. Sehogy nem akart a kiságyban aludni. Aludt a hasamon, a karomban... aztán vettem egy nagy levegőt, és elhatároztam, hogy erős leszek. Két napig sírdogált, de nem üvöltött. Simogattam, beszéltem hozzá, dúdoltam neki. Mostanra eljutottunk oda, hogy bekéredzkedik az ágyába, simizem fél percig a buksiját és szépen elalszik. Kitartás! Jó anya vagy, mert jót akarsz neki.Mérlegeld, milyen típusú a babád, és az alapján dönts egy-egy módszer mellett.
2009. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Folytasd csak tovább,hiába írták itt sokan,h ez lesz a vége,ez egy szuper módszer,nem igaz?Idomítás a pontos kifejezés rá.

Egyébként hemzseg a világ azoktól a gyerekektől-felnőttektől akik,mivel nem ezt a módszert használta az anyjuk,a mai napig nem tudnak aludni.Mert nem tanította meg őket senki.Tehát álmatlanul bolyonganak éjszám.

Nem hagyod magára???Jól elolvastad a módszer lényegét?Az a lényeg,h magára hagyod a bánatával,sírásával,azzal a vágyával,h megnyugtasd.Ne aggódj,gyorsan tanulnak a gyerekek,meg fogja hamar tanulni,h nem számíthat rád mindig,csak ha neked is úgy tetszik.Biztosan sikeres leszel.

2009. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Idomítani az állatokat szokták, a gyermekeket nevelni kell. Mert elvileg nem ők diktálnak, hanem mi tanítjuk meg őket a világ körforgásába való beilleszkedésre. Gondolom olvastad is a könyvet utolsó hozzászóló, mert ha nem akkor inkább ne írj véleményt. Én azok véleményét kértem, akik alkalmazták ezt a módszert. Köszönöm.
2009. szept. 22. 13:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja ,és gondolom a kialvatlanságtól és a kimerültségtől írod ezeket a kellemes hangvételű negatív hozzászólásokat. Igazán kiegyensúlyozott anyuka lehetsz.
2009. szept. 22. 13:28
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

Tévedsz,a gyerekeim idomítás,és enélkül a szuper módszer nélkül alszanak,egyedül,egész éjszaka.Biztos vagyok benne,h sokkal kipihentebb és kiegyensúlyozottabb vagyok,mint te,mert nekem nem kellett harcolnom az alvás miatt,egyszerűen csak alszanak,és én is alszom.

A könyvet pedig olvastam,fantasztikus,gyerekbarát mű,használd egészséggel.

Egyébként nem értelek,csak biztosítottalak arról,h sikerülni fog amit elkezdtél.A többit eddig is tudtad,elvégre felelősségteljes anya vagy,és te döntöttél a módszer mellett.Ha pedig így döntöttél,nem értem a megtorpanásod,folytasd csak,ügyesen.Szív se kell hozzá,vagy lelkiismeret.Csak vigyázz,nehogy a saját hányásában aludjon el,vagy beszoruljon a kiságy rácsai közé.Ne adj isten kiessen az ágyból.Mert előfordult már ilyen ennél a módszernél...

2009. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd ezt a könyvet a csudába.A lányom 14 hónapos koráig cicivel aludt el.Aztán leszokott a szopiról,és egyedül alszik el.Annyi,hogy ott kell maradnom mellette amíg elalszik.

Altasd öt úgy,ahogyan nektek és föként a babának megfelelö,és gyorsabban megy.

19,5 hós kislány anyukája.

2009. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyd a francba azt a könyvet. Mindent gépiesen, könyv szerint csinálsz? Tedd a szíved szerint!!! Ne hagyd, hogy sírjon. Babusgasd, szeretgesd. Szüksége van rád.

Nálunk van amikor elalszik (6 hónapos kislány) magától, de van amikor apa ringatja, és van mikor én simizem a hátát, fejét és úgy alszik el. Nincs ebben semmi rossz, sőt nekem is jól esik, apának is. Akkor meg minek fosszam meg magunkat, őt ettől a jó érzéstől.

Legyél ott, szeretgesd, várd meg míg elalszik, ha kell a cicin!

Sok sikert!

2009. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Elsősorban azért döntöttünk az egyedül altatás mellett, mert a mi ágyunkba nem merjük altatni, egyrészt születése óta félek h ráfekszek, másrészt ez a félelem mindkettőnket inkább hátráltat az éjszakai pihentető alvásban. Márha alszom egyátalán. Merthogy a másik ok az volt,hogy már 9 hónapos lesz lánykám, de nem hogy egyre kevesebbet ébredt volna, egyre többet...születése óta számolva is három volt az ébredések száma minimum, most kb 10-12nél tartottunk, aminek az eredményeképpen feszült és fáradt, fejfájós anyuka lettem napközben, és plusz a túlzott fáradtság okozza, h már elaludni sem tudok csak legalább 30 perc elteltével éjjel is, tehát mire elaludnék újból ébrednem kellett a picurhoz. És most külön van az ágya a mi ágyunktól nem messze, és cici után nem cicin alszik el. Végül is ez lenne a cél, hogy ne ébredjen fel cicizni éjjelente, és cici nélkül tudjon elaludni. persze ringatahtnám is, de a keresztfiam esetén tanulva akit ha utána letettek ordított, nem igazán akarnám.
2009. szept. 22. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!