Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája csinál/csinált...

Más babája csinál/csinált ilyet? Borzasztóan megijeszt.

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám, figyelmes, érdeklődő. Szépen fog már mindkét kezével, sokat "beszélget", próbálkozik az üléssel. 3 hónapos korában felfedezte a hangját, azóta is előszeretettel sikít, még akkor is, hogyha nem tetszik neki valami. Pár hete észrevettem, hogy ülő helyzetbe húzva megrázkódott, mint mikor a felnőtt emberen a hideg fut végig. Azóta nem tapasztaltam ilyet, ma viszont újra csinálta ezt. Először a szoptatás abbahagyása után, elfintorodott, és megrázkódott. Azután délután, játék közben, amikor a kezemet fogva ülésbe húzta magát, újra megrázkódott, de több alkalommal is egymás után, és még a fejét is rázta. Iszonyatosan megijeszt, mi lehet ez? Félek, hogy valami idegrendszeri problémája lesz. :( Vigyem neurológushoz?

Bocsánat a tájékozatlanságomért, de nem volt sosem baba a közvetlen környezetemben, így fogalmam sincs, hogy mi normális és mi nem. Nagyon félek, kérlek, adjatok tanácsot!


2011. jan. 13. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak megremegni pisiléskor is a babák.
2011. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is csinálta, hogy megrázkódott, mire rájöttünk, hogy akkor pisil. :)

De persze nem láttam a te babód, a gyerekorvosnak azért megemlítheted, de valószínű, hogy semmi baja.

2011. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatjuk mitől van, de olyan egyszerű dolog is lehet, hogy viszket belűl a füle.Akkor még én is meg szoktam remegni!Ők meg még meg sem tudják vakarni:)
2011. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ilyet nekem is csinált a babám elég sokat.Elbambult és utána megrázta magát.Anyósom belém beszélte,hogy biztos vmi baja van.Elvittem orvoshoz azt mondta,hogy makk egészséges ne aggodjak.Nekem kb 7hós koráig csinálta,2 honapja már nem.
2011. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is csinált ilyet.
2011. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is csinálja, ha kirázza a hideg a takaró alól kibújva vagy pisilés közben... még a fejét is rázza :)

A védőnőt kérdezd meg, tuti azt fogja mondani, hogy semmi baja.

2011. jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sikerült kicsit megnyugtatnotok!
2011. jan. 14. 18:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Az enyem is csinal neha ilyet. Nem aggodok, mert ritkan, de velem is elofordul ilyen.
2011. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyém már négy éves,de anno nekünk is volt vmi hasonló dolog.Mondjuk én úgy írnám le,minta egy öreg papókának egy légy szállt volna a tarkójára és csak a fejmozgással akarta volna elhessegetni.Elég hülyén hangzik,de látványnak ijesztő volt,amikor csinálta.Én is megijedtem.Védőnéninek említettem,de sztem azt sem értette,h mit magyarázok. :S Azóta sincs rá magyarázat,de szerencsére kinőtte.Néhány hónapig volt,aztán elmaradt.Ha más téren nem látsz változást,vagy a ti normálisotoktól eltérőt,akkor sztem nincs ok az aggodalomra.Idővel a te babád is el fogja hagyni.

Fönt olvastam,h vki a fülviszketésre gondol...ez elég valószínűnek hangzik.Még a mi esetünkben is elfogadnám magyarázatnak.Kár,h anno senkinek nem jutott eszébe,megspóroltak volna 1-2 keserű pillanatot.

A pisilés pedig végképp tuti,h kiválthat ilyen mozdulatot.

2011. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4hónapos, ő is csinálja, most vettem észre tegnap :) Odatettem a kezem a pelusához és meleg lett. Tehát pisilt :)
2011. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!