Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi számít első...

Most akkor mi számít első szónak-beszédnek? Sokan az értelem nélküli gügyögést is annak veszik.

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy 5 hónaposan a gyerek azt mondta vmire hogy adide. Ezt az én gyerekeim is mondták, de tök véletlenül, nem gondolnám hogy 5 hónaposan úgy mondja hogy értelmével tisztában van. Mi számít így első szónak? Én azt gondoltam, az amit már nem csak így véletlen ejt ki a száján hanem szeretne vele vmit, közölni akar stb.

Ha a hangsorok ismételgetését (dede-tete mama) vesszük beszédnek akkor minden baba már 5-6 hósan beszél nem?


2011. jan. 13. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem első szónak mikor 10hónaposan rámutatott az apjára és mondta hogy APA.

Persze előtte is gügyögött, de akkor láttam hogy értelmesen mondta,és használja.

2011. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jaaaa, akkor az én kislányom első szava pár hónaposan a hablabda volt :-D Ezek szerint az is értelmes. Egyébként szerintem az első tudatosan kimondott értelmes szó számít.
2011. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is...csak mindig megdöbbenek amikor szülők képesek olyan elborultak lenni (vagy nem is találok erre jó szót) hogy márpedig a kis Pistike 5 hónaposan totál tudatosan mondta amikor éhes volt hogy mama. De az hogy mondjuk nyammog mert meglátja a tejet, az miért számít beszédnek?
2011. jan. 13. 17:53
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
5-6 hósan??!! Áááá, dehogy. Az én babám már 2,5 hónaposan azt "mondta", hogy GÓÓÓL! :)))))))
2011. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó :DD Igen :D


Na szóval ilyenekre gondolok, ezek szerint nem csak én találkozom ezzel a jelenséggel.

2011. jan. 13. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Sőt! Lady Gaga a kedvence, már a nevét is tudja, egyszerűen csak Gagának hívja! Ja, utolsó voltam:))) Amúgy most 3 hónapos a babám! Unokaöcsém 2 évesen tudott négyzetre emelni:)) Volt egy időszak, amikor ha valami olyat kérdeztünk tőle, ami úgy kezdődött, hogy "mennyi", arra mindig azt válaszolta, hogy kilenc. Na aztán jöttek a vendégek. Kérdeztük Bandikától: Bandika, mennyi 3 a négyzeten? És ő TUDTA! Igen! Tudta, hogy 9 :DDDD
2011. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4hónaposan hisztizett, és megkérdeztem miért hisztizel, rávágtak csak:D

Sose felejtem el. Amúgy még most sem beszél, vannak szavai, büdi(pelus), anya, apa, de ennyivel meg a bébi nyelvvel messze vagyunk a beszédtől.

Mondjuk ma Rafoti lett Apa, mikor meglátta:D:D:D(lökött pávián az oroszlánkirályból)

2011. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most volt az első "mondata" rábökött a hasamra, és közölte "ez nem ki"... mindenórás vagyok elviekben:D édes
2011. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De jó hogy feltetted ezt a kérdést, napok óta én is ezen gondolkodom. Kislányom 8 hós és kb. 2 hete mondogatja, hogy apa, akkor is ha csak beszédtéma az apja (pl. megkérdezik, hogy apa hol van?), vagy ha hazajön többször mondja. (Mondjuk én ezen kissé szoktam duzzogni :))

A másik az pedig a lámpa. 3 nappal ezelőtt egyértelműen (sőt tudatosan) kimondta, amikor nézegette a lámpáját (hozzáteszem mostanában nagyon lámpamániás :))

Úgyhogy én a kettő között még vacillálok, de teljesen egyetértek veled abban, hogy a tudatosan használt szó számít annak. Csak én az apánál nem tudom eldönteni, hogy mennyire tudatosan használja :(

2011. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3,5 hónaposan arra a kérdésemre, hogy "Édesem bekakiltál?" így "felelt": HŰŰŰŰEEEEE! Akkor ezek szerint lehülyézett?? :)))
2011. jan. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!