Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Habtapival tényleg van...

A Habtapival tényleg van valami probléma? Mi a probléma vele? A Tv2 Tények műsorában volt ma.

Figyelt kérdés
Mindegyik fajta rossz, vagy csak valamelyik, honnan lehet tudni, hogy a mienk jó-e?
2011. jan. 15. 21:46
1 2
 1/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
éppen ez foglalkoztat engem is, megint bedobtak egy témát, anélkül, hogy konkrét, körültekintő tájékoztatást adnának, pánikot keltenek, mint a Vigantollal... ahelyett, hogy utánanéztek volna a híradószerkesztők, hogy most egy szállítmányról van-e szó, vagy egyszerűen minden létező ilyen szivacsalapanyag eleve tartalmazza a rákkeltő anyagot??? és ha mindegyik tartalmazza, ahogy a közöltek alapján sejteni lehet, akkor hogy lehet, hogy lassan egy egész generáció felnőtt ezeken??? agyon kéne ütni az ilyen szencázióhajhászokat! az volna a dolguk, hogy felvilágosítsák az embert, nem hogy kétségbe ejtsék!
2011. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt a hír, én úgy értelmezem, hogy mindegyik...


[link]

2011. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mérgező gyerekszőnyeg

Halálos vegyületet, rákkeltő formamidot találtak a legelterjedtebb habszivacs játszószőnyegben. Magyarországon szinte minden háztartásban van ilyen. Az Unió azonnal betiltotta, és bezárhatja az olyan üzletet, ahol még árulják. Ráadásul, mivel könnyen leszakadnak a szőnyeg darabjai, a gyerekek meg is fulladhatnak tőle.


Színes, szétszerelhető, gyerekbarát környezetetet teremt. Ez van rá írva a csomagolására egy a játszó szőnyegenek. De már nem lehet kapni az üzletekben. Ugyanis kiderült rákkeltő anyagot tartalmaz.


Egy gyógytornászként, kisgyermekek mozgásfejlesztésével foglalkozó nő a Tényeknek az mondta, pont azért gondolta, hogy ezt használja a gyerekeknél, mert annyira jó, színes vidám, és gondolta ez jó lesz a gyerekeknek.


És nem csak ez volt a probléma, az is kiderült, hogy szőnyegről leválható apró részek fulladást is okozhatnak. Most már általában nem árulják a játékboltok.

A fogyasztóvédelmi hatóság feladata, hogy ellenőrizze és betiltsa az ilyen játékok árusítását. A gyerekjátékokat idén is szigorúan ellenőrzik.

2011. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor most mindenki kidobja?
2011. jan. 15. 22:18
 5/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

ha megnézitek a belinkelt hírt, menjetek az oldal aljára, és olvassátok el a második kommentet (amíg a moderátorok le nem szedik...)!

az, hogy nem bébiknek való, az nem újdonság. én is használtam, barátnőméktől kaptam kölcsönbe, de ők már beragasztották az apró részeket. de azt mindenki döntse el, ezt a kockázatot bevállalja-e vagy sem.

de ez a rákkeltő anyag?

2011. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi pontosan ugyanolyat vettünk tegnap, amilyen a riportban van. Akkor most betiltották vagy nem? Érdekes....
2011. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Lányom is kapott ilyet 4 hos volt.Amikor kibontottam irdatlan büdös volt.Lemostam,szellőztettem de még így is rossz szaga volt.Nem adtam oda neki.Aztán 10 hósan elő vettem és csak az érdekelte,hogy szétszedje és csipkedje a szélét amit próbált a szájába tömni.Na így kidobtam.Egy ilyen dolgot nem lehet kicsiknek gyártani!!!!Nem is tudom hogy lehet ilyen a piacon.
2011. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A lányom 2 évesen kezdett el vele játszani. Előtte csak rágta, tényleg, akkor el is tettem. Kisebbeknek nem való.
2011. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Rákkeltő? De hogyan? Ha ránéz, egy szobában van vele, megfogja, megeszi? Nem mindegy. Én a 3 éves lányommal játszom vele, nagyon szereti. Max, akkor kezet mosunk utána.

Ő már nem rágja meg. És igen, vannak benne apró részek (nekünk állatos van), azért nem is adtam volna neki, amikor még mindent a szájába vett.

2011. jan. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy én ezt hányszor szedtem ki a fiam szájából... agyon kéne verni az ilyeneket, hát mi a farncért nem lehet forgalombahozatal ELŐTT bevizsgálni az ilyeneket???
2011. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!