Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy a babák csak 8...

Igaz hogy a babák csak 8 másodpercig tartsák meg az emlékezetüket?

Figyelt kérdés
És ha igen akkor ez meddig érvényes?
2011. ápr. 1. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt még azok a kutatók sem tudják,akik a babák agyműködésével foglalkoznak.
2011. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszer csak hosszabb távon elkezd emlékezni.

A régi "új" hely nem is olyan új stbstb. Hogy mikor, nem emlékszem már rá, mikor lehetett látni, hogy emlékszik valamire is.

2011. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tartják


Nem gondolom, hogy ez igaz lenne, mert pl az anyukájukat, apukájukat felismerik egy egész éjszakányi alvás után is.

2011. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a kórházban kapott egyik füzetben volt írva, hogy pár másodperc a babák emlékezete, majd megkeresem, hogy mi is volt benne pontosan.

[link]

[link]

2011. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
67%

1. tarják

2. azok az arany halak

2011. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erről én is olvastam, de a férjemmel megállapítottuk, hogy nem igaz. Legalább is a mi gyerekünknél nem. De nem gondolom, hogy a miénk különleges vagy zseni lenne, ezért általánosítottam. Több alkalommal is bebizonyosodott, hogy bizonyos helyzetekben a gyerekünk emlékezett arra, hogy mit csinált és ugyanazt tette legközelebb is. Kb. 5-6 hónapos korától figyeltük, az előtte lévő időszakra ez nem vonatkozik.
2011. ápr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8 másodperces emlékezetről csak az aranyhalak esetében hallottam, babáknál még nem. De furcsa is lenne, hisz megismerik a papát, a mamát, a kedvenc játékot...stb.
2011. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

azt hiszem, hogy a kérdező nem erre gondolt elsősorban, hanem pl. egy élményre, vagy egy-egy játékra, és nem a szülőkre.

érdekes kérdés, mert a kedvenc játékokat már igen korán megismerik, illetve már pár hónapos kortól észrevehető, hogy pl. fürdéshez készülődve látszik, hogy tudja, hogy mi fog következni. ezért is javasolják sokan, hogy legyen napirendje egy csecsemőnek is, mert az események egymásutánja biztonságot ad számukra. viszont ha egy kellemetlen esemény van, pl, beüti a kobakját, sír egyet, aztán olyan, mint előtte volt, tehát elfelejti, hogy mi történt.

tehát vannak dolgok, személyek, tárgyak, mozdulatok, hangok...stb. amelyek megmaradnak bennük, de ez nyilvánvaló is, hiszen így tanulnak.

én nem láttam még 2 év alatt olyan gyereket, amelyik esetleg mutatná, vagy mondaná, hogy hol, mi történt vele, viszont ennél fiatalabbak is tudják, hogy mit hol keressenek, tehát emlékeznek arra, hogy hol hagyták, hol szokott lenni...stb.

összefoglalva: a rövidtávú és hosszú távú memória eltérően fejlődik, de ez a 8 másodperc biztos nem fedi a valóságot.

2011. ápr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!