Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a bébiétele...

Miért van az, hogy a bébiételekben olyan összetevők is vannak, amit csak később ajánlanak?

Figyelt kérdés
pl. körte, banán, szilva, cukkini, brokkoli, csirkehús stb. már 4 hónapos babáknak címkézett bébiételben. Kinek higgyek?
2011. júl. 15. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy ezekből az összetevőkből kiszedik az allergizáló részeket. Pl. csak a gyümölcshúst teszik bele, ami nem okoz gondot a babáknak.

Bár ezt egy Hipp-es táplálási tanácsadó füzetben olvastam...

2011. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem kérdés kinek higgy :)

a bébiételek olyan eljárással készülnek amellyel kivonják az allergizáló összetevőket az ételekből. te ezt otthon nem tudod megtenni, így nem ajánlott saját főzésűt adni, bébiételben pedig adhatsz.

2011. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, jól írta az első. ezért van pl. málnás/epres gyümölcs üvegesben.
2011. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi 5 hónaposan már ettük a fentieket, saját készítésűt nem üvegeset. A körte az egyik kedvenc, szilvát is szereti. Brokkolit is. Semmi baja nem lesz ezektől, nyugodtan adhatod neki a saját készítésűt belőle, ha már tartotok ott a hozzátáplálással. A magvas gyümikből mint pl. eper kiszedik a magokat így abból mehet az üveges. Ezt én sem adom otthon házilag. A banánt igen, abból én vágok ki a magokat. Imádja.
2011. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért mert a legtöbb nem magyar liszensz alapján készül, és külföldön mások az irányadó szabályok. Pl kaptunk egyszer egy azt hiszem Hipp üvegest (6 hónaposnak való), amiben tej és tejszin volt. Hipp ide vagy oda, nem adtam oda, mert nem akartam éves koráig ilyet adni neki.

Én vagyok az anyja a gyerekemnek, nekem kell eldönteni, hogy milyen elvek felé húzok, mert enyém a felelőség, bármi is történik.

2011. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!