Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van tartósítószer...

Szerintetek van tartósítószer a bébiételekben?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert a Kecskemétire rá van írva, hogy tartósítószert nem tartalmaz, de csillagozva van, hogy előírás szerint.
2011. júl. 28. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, mert az az előírás, hogy nem lehet benne tartósítószer. Ezért nem is tehetnek bele, tehát elvileg nincs is benne.
2011. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

tartósítószer nincs. de biztos, hogy sokkal egészségesebb a frissen készült főzelék, mint az üveges.

meg a fő gondom a bébiétellel, hogy nagy részük víz+rizs. gyakorlatilag a zöldség, gyümölcs, husi csak ízesíti.

2011. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ha nem lenne akkor mitől áll el több hónapig pl ha én megfőzök valamit még a hűtőben sem áll el csak pár napig akkor az hűtő nélkül valami csak van benne az biztos hogy amit én megfőzők neki abban nincs
2011. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

mert majdenm légmentesen lezárják, ezért yolan nehéz kinyitni, a vákum miatt


még így is 100 x egészségesebbek, mint a tejpépek, "gyümölcs" joghurtok, pudingok, túró rudi, tejszelet, dörmi....és sorolhatnám

2011. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy házilag nem tud valaki tartósítás nélkül eltenni ételeket, még nem jelenti, hogy nem létezik ilyen eljárás.

Befőtteket is el lehet tenni tartósítószer nélkül, millió ilyen recept van.

Reméljük igaz, hogy szigorú ellenőrzésen mennek át a bébiételek, és így felesleges tartósítószer sem kerül bele.

2011. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nem azért de kóstoltátok már milyen borzalmas íze van a bébiételeknek köze nincs az ízének ahhoz amit én főzők egyszer vettem mert muszáj volt de kiköpte a fiam.
2011. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ha annyira ellenőrzik akkor nem lett volna benne üvegdarab amit a tévében hangoztattak.
2011. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A tejpép mitől nem egészséges???

Én is annak a híve vagyok, hogy főzzünk a babának, csak két gyerek mellett nem olyan egyszerű, így ha nem jut rá idő akkor adok neki konzervet. Bár a mai gyümölcsök sem olyan egészségesek, ha csak nem bio.

2011. júl. 28. 13:54
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha rossz az íze az nem feltétlen a tartósítószer okozza.

Amúgy mint minden dologban, sajnos vannak hibák, balesetek az eljárás/készítés során, és bizonyára te sem tudod, hogy az általad készített zöldségek, gyümölcsök milyen eljáráson/vegyszeres kezelésen mentek keresztül...Vagy otthon termeszted? Akkor jó, bár akkor sem tudjuk mi van a földben, a vízben, az esőben, ami táplálja őket...

Én készítek is ételeket a babámnak, de néha veszek is üveges bébiételt. Szerencsére mindkettő ízlik neki, nem válogatós és remélem egyik megoldás sem rosszabb a másiknál.

2011. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14:00-ás vagy, a 85%-osnak szólt, nem a kérdezőnek.
2011. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!